Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от stilldark Преглед на мнение
    Не ми се занимава хич с митници, поледния път от стока 400$ за превоз и митници като теглих четрата от 400$ ми е излязла на 1500лв., дълъг е и пътя с кораба, че и се счупи кораба и стана още по-дълъг, така че си е ходене по мъките, а до германия и обратно ходят постоянно познати и приятели от автокъщите и ще ми е по-бързо и лесно и няма да плащам допълнително за транспорт, така че ще доиде пак същата цена ми се струва. най съм навит на тия трифазните сякаш.
    Няма кораби от Китай. Тоест има де, ама случая не е такъв. Идва за 5 дни с DHL, съответно варианта "потрошена" не е на дневен ред. Просто няма да я вземеш, и толкоз. А и е застрахована.

    Транспорта от Германия е 20-ина евра. 30 преко сили. Но надценката е по-голяма и излизат малко по-скъпи.

    Аз с митници също не се разправям. Срещу 70 лева се разправят самите DHL. Дал съм им пълномощно да ме представляват. Сладка работа - само отиваш до банката да си внесеш митото и ДДС-то, сканираш и им пращаш платежните, а те ти носят всичко до вратата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      От Китай ми излиза по-скъпо, поръчах вече този от Германия:
      http://www.expondo.de/products/Schwe...G-SEP-315.html

      Дават 2 години гаранция, надявам се да не се налага да се използва, другата седмица трябва да пристигне, дано да работи безпроблемно, ще пусна снимки като дойде.

      Коментар


      • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Еми, да не ти "изневерява" дълги години.

        Изглежда добра машинка, и ако съдим по ампеража, ще ти върши екстра работа.

        Конкретно, завяряването на алуминий е малко гадна работа и иска свикване. Ако не си работил никога, да не вземеш да се стреснеш от първите няколко неуспешни опита, понеже такива със сигурност ще има. При мен падна голямо чудене, псуване, и т.н. Дали газа, дали машината, дали електрода, дали аз....

        ...и се оказах аз виновен, разбира се.

        ПП: И си е китайска, да знаеш. Но това не пречи.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Еми, да не ти "изневерява" дълги години.

          Изглежда добра машинка, и ако съдим по ампеража, ще ти върши екстра работа.

          Конкретно, завяряването на алуминий е малко гадна работа и иска свикване. Ако не си работил никога, да не вземеш да се стреснеш от първите няколко неуспешни опита, понеже такива със сигурност ще има. При мен падна голямо чудене, псуване, и т.н. Дали газа, дали машината, дали електрода, дали аз....

          ...и се оказах аз виновен, разбира се.

          ПП: И си е китайска, да знаеш. Но това не пречи.
          Ооо със сигурност така ще стане, но имам доста бракувани за изпитване
          Абе за хора е правено и хора го правят так че ще се научим.
          Със сигурност е китайско, но ми излиза по-евтино китайско от Германия, отколкото китайско от Китай
          Поздрави за отличния форум междо другото

          Коментар


          • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Не виждам бутона за корекция на съобщението ми и за това пиша ново
            А добавъчен материал от къде мога да взема?Трябва ми:
            319.0
            Al 90.50 % Cu 3.50 % Si 6.00 %или
            356.0
            Al 91.13%
            Cu 0.25 % Mg 0.32 % Mn 0.35 % Si 7.00 % Fe 0.6 % Zn 0.35 %

            Коментар


            • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Така, машинка доиде, пуснахме я, но имаме доста въпросителни ,поразтапяхме малко с нея, нещо бързо ни свършва електрода, нигурно не правим нещо както трябва , довечера чакам един заварчик да доиде да сподели малко инфо как става номера, да не си правим опити.

              Коментар


              • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Първоначално публикуван от stilldark Преглед на мнение
                Така, машинка доиде, пуснахме я, но имаме доста въпросителни ,поразтапяхме малко с нея, нещо бързо ни свършва електрода, нигурно не правим нещо както трябва , довечера чакам един заварчик да доиде да сподели малко инфо как става номера, да не си правим опити.
                Спомени, спомени...
                Ще и свикнете. Обърни сериозно внимание на настройката за полярност "clear area width". Това е баланса на полярностите при променливотоково заваряване, или в какъв процент от времето чисти, и в какъв процент от времето топи. Стреми се детайлите, които заваряваш да са достатъчно почистени така че да работиш на около или под 50%, а при големи амперажи и по-малко.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от stilldark Преглед на мнение
                  Така, машинка доиде, пуснахме я, но имаме доста въпросителни ,поразтапяхме малко с нея, нещо бързо ни свършва електрода, нигурно не правим нещо както трябва , довечера чакам един заварчик да доиде да сподели малко инфо как става номера, да не си правим опити.
                  Честито да си я ползваш дълго и безаварийно.

                  П.П. А ''номера'' ще стане,като понатрупаш малко опит.
                  [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
                  [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

                  Коментар


                  • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Първоначално публикуван от migmagi Преглед на мнение
                    Честито да си я ползваш дълго и безаварийно.

                    П.П. А ''номера'' ще стане,като понатрупаш малко опит.
                    Ммм да, като за начало стопихме шланга ще си трябва да и пригодим водното охлаждане.

                    Коментар


                    • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Честито за машинката !
                      И много жалко за шланга !Писахме по този въпрос за водното охлаждане ….трябвало да внимавате особено ако е бил по слабичък от необходимото!Като купувате нов съобразете го със възможностите на машината но мисля че такъв http://elektrik90.com/index.php?itemID=75&group=1
                      ще ви е напълно достъпен (доколкото си спомням машината беше 200Ам) Водно може да се направи от неръждаем съд с по голяма вместимост и помпа от пералня или друга подобна … въпреки водното трябва да се следи за температурата на ръкохватката
                      П.П. Желателно е охлаждането да не е с вода а с антифриз!
                      Последно редактирано от welderargon; 08-12-09, 22:13.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Утре ще отида да взема нов кабел от Варна, 54лв. бил, а за ваната мисля да си я направим с помпа за вода в каравана , надявам се да ми стигне утре времето за всичко че и сме затрупани от работа.

                        Коментар


                        • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Пък нашия шланг на кемпито нали е с кранче, че няма контактно и го стопих на предишния обект, шефа взема друг някакъв 140А на 40%... стопих го и него (топят се баш на снадката кадето маркуча влиза в ръкохватката, баш там е и снадкана на кабела и нагрява яко) и намерих един стар в работилницата (и той спотен от преди това разбира се) оправих ги 2-та и по едно време с 2-та карах и с 2-та нвертора на макс (150) и само на 1/5 до 1/4 от заварката на тръбата сменях инвертора и ръкохватката и пак изкл. на 2 пъти от прегряване единия ... сега разбрах каква е ползата от малко по-мощен нвертор... ама ходи му разправяй на шефа като не му се дават пари... че на 8" тръби на 150А повара излиза чак на 3,5мм. луфт и то не пълен.. трябва си 200А инверторче. Но за сега добре се държат... само 2 пътъ ми изкл. на агрона като и нито един път на електрожена, а и там на макс с 3,2 декорация правя и пак му е малко малко за 8" а ще имам и 10" да светкам... та се обедих, че 150А си е повече за домашни цели, не е за такива натоварвания за такива са тези по 200А... то на нащо КПД-то на 150А му е 35% все пак
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                            то на нащо КПД-то на 150А му е 35% все пак
                            Не КПД-то а ПВ-то.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              В крайна сметка не намерих същия кабел, но взех един италянски, на който стругар му направи преходници и така, сега работи без проблем, снощи заварявахме на 240А, пуснахме му този път и водичка (помпичка за вода от каравана ) почна да си циркулира, нищо не текна и най-важното нищо не даде признаци на загряване . Да се надяваме че ще работи по-дълго време че само в разходи, а на тая криза не са малко.

                              Коментар


                              • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Да де, ПВ... КПД... все един смисъл има но с различни думи просто
                                Днеска най накрая оправих шланга на кемпито го позагреях добре за 1-2 часа на макс... държи се все още. Че нали сескъса точно на снадката кадето е кабела и маркуча ама там и кабела беше кофти, шефа обиколи софия ама не намери такава обувка за шлнаг като аксесоар та я прави стругар... Тааа... някой знае ли каде може има такива обувки, кадето се сплесква кабела в обувката и посредата й влиза маркучето със щуцерчето и се завинтва вече към медното на самия бренер... те са все едни и същи, ама никаде ги няма като артикул, има го с цялия шланг само, ама за акво ни е като имаме вече 3 с такива проблеми, само за 4-ти пари да се дават
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X