Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
    Аз от трифазен контакт дърпам само 2 фази за моя аргонов апарат. Проблем
    Това да не е Вики Б?

    Иначе, няма проблем, докато фазите са само за захранване, а земята само за земя. Макар че ми се струва малко странно техническо решение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Какво му е странното, имат бол евтини платки по 160А, слагат две в паралел на изхода и ето ти по-мощна машина. Аз бих ползвал такава с три силови по 220, кеф ти монофазно, кеф ти трифазно .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Какво му е странното... ...евтини...
        В тая комбинация - нищо. Като добавим и "китайско", внесено "някак си" - още по-нищо.

        Пак, ако ползва само двете фази за захранване, може и да мине. Ама няма как, или по-точно е безсмислено - разликата е 2 диода, за да ползва трите + много по-малко пулсации в изправеното напрежение. Тоест, от всякаква гледна точка - безсмислие.

        Ако ползва всяка от фазите като монофазно захранване и масата като обща за двете - тая машина посмъртно няма да мине никаква сертификация. Трифазния контакт, в който я включваш, трябва да е 5 проводен - 3 фази, нула и маса.

        С 2 думи - с пръдня боя не става. Това просто е монофазна машина с всичките си недостатъци като такава, с тая разлика че е и опасна за работа. Трифазна машина е тази, която работи с 3 фази и нищо повече. Безопазна за работа и подлежаща на сертицикация пък е тази, в която заземяването на корпуса и захранването са 2 различни неща, вървящи по 2 различни проводници.
        Последно редактирано от sparkybg; 29-10-14, 02:18.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          И от старите заваръчни апарати има двуфазни . Не знам каква им е схемата но в стария завод повечето бяха такива . Старо пернишко производство с едно метално колело отгоре за регулиране . Аз не съм отварял такъв но нашите ел. техници казваха че са двуфазни .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Това да не е Вики Б?
            http://www.centrumspawalnicze.pl/spa...05t-pulse.html
            Е таъв е. Кеф ти на една фаза, кеф ти на две го свързваш.....Разлика се усеща само в ММА режима, но минимална.
            Не е нито китайски, нито евтин......
            Последно редактирано от gogo77; 29-10-14, 06:19.

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
              http://www.centrumspawalnicze.pl/spa...05t-pulse.html
              Е таъв е. Кеф ти на една фаза, кеф ти на две го свързваш.....Разлика се усеща само в ММА режима, но минимална.
              Не е нито китайски, нито евтин......
              Това не е двуфазна а монофазна машина. Даже на брошурата му го пише. Просто работи на входно напрежение от 220 до 400V.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Не е монофазна. Двуфазна е, като може да работи и като монофазна.

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                  Не е монофазна. Двуфазна е, като може да работи и като монофазна.
                  Не е двуфазна, МОНОфазна е. Вземи и прочети документацията. Аз си направих труда. Изрично си е и написано. По друга схема не могат и да я сертифицират.

                  Напрежението между 2 фази е същата синусоида, като между една фаза и нула, само с по-високо напрежение. Това пък си го учил по електротехника в училище. Тоест, докато машината ползва само 2 проводника за захранване, вижда само една фаза. Когато е вързана по тоя начин, третия проводник е земя (забележи - земя, а не "нула"!), вързана към корпуса, и по нея ток не тече, когато машината е изправна. И да я откачиш, машината пак ще си работи. Само дето при първата лека неизправност като я докоснеш ще затанцуваш интересни танци.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Излишен спор. Ясно е, че между две фази напрежението е 400волта. Това иска да каже gogo777...
                    Между фаза и нула в БГ няма как да получи 400волта, и в този ред на мисли я нарича двуфазна машината
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      И от старите заваръчни апарати има двуфазни . Не знам каква им е схемата но в стария завод повечето бяха такива . Старо пернишко производство с едно метално колело отгоре за регулиране . Аз не съм отварял такъв но нашите ел. техници казваха че са двуфазни .
                      Абсолютно вярно. На две фази работят! Нулата им е за безопастност.
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                        Излишен спор. Ясно е, че между две фази напрежението е 400волта. Това иска да каже gogo777...
                        Между фаза и нула в БГ няма как да получи 400волта, и в този ред на мисли я нарича двуфазна машината
                        Аз спор не виждам. Виждам факти. Монофазна машина, заботеща на 220 или 380 волта. От работеща само на 220 е по-добре, но не с много. С пълноценна трифазна няма нищо общо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Аз спор не виждам. Виждам факти. Монофазна машина, заботеща на 220 или 380 волта. От работеща само на 220 е по-добре, но не с много. С пълноценна трифазна няма нищо общо.

                          Хайде да уточним технически! Машината може да работи на линейно напрежение и на фазно напрежение. Няма такова чудо двуфазно напрежение в разпределителната мрежа - има двуфазно късо съединение . Дефинирани са междуфазно - линейно напрежение и монофазно напрежение т.е. фаза и нула. Това "двуфазно напрежение" не е електротехнически термин и за това не можете да се разберете.

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:135854113_2_644x461_prodam-novyy-svarochnyy-apparat-vduch-16-fotografii.jpg
Прегледи:1
Размер:15.1 КБ
ID:5620218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:573174941.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5620222
                            А какво ще кажете за това чудо!?Забележете щепсела над апарата -клеймите са три !Но машината НЕ е двуфазна а еднофазна (такива са внасяха в началото на демокрацията)!Не знам какъв е тоя стандарт, но при използване в наши условия на монофазен ток ,трябва да се постави монофазен щепсел и задължително трябва да намериш фазата на контакта и да включиш щепсела (на които предварително е белязана фазата ) точно на фазата ....иначе започваш да играеш "интересни" танци !
                            Последно редактирано от welderargon; 29-10-14, 19:17.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              В тая комбинация - нищо. Като добавим и "китайско", внесено "някак си" - още по-нищо.

                              Пак, ако ползва само двете фази за захранване, може и да мине. Ама няма как, или по-точно е безсмислено - разликата е 2 диода, за да ползва трите + много по-малко пулсации в изправеното напрежение. Тоест, от всякаква гледна точка - безсмислие.

                              Ако ползва всяка от фазите като монофазно захранване и масата като обща за двете - тая машина посмъртно няма да мине никаква сертификация. Трифазния контакт, в който я включваш, трябва да е 5 проводен - 3 фази, нула и маса.

                              С 2 думи - с пръдня боя не става. Това просто е монофазна машина с всичките си недостатъци като такава, с тая разлика че е и опасна за работа. Трифазна машина е тази, която работи с 3 фази и нищо повече. Безопазна за работа и подлежаща на сертицикация пък е тази, в която заземяването на корпуса и захранването са 2 различни неща, вървящи по 2 различни проводници.
                              Не е точно така, още два диода и става 380V , тогава трябва и силовите части да са за толкова и няма да работят на 220 .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Не е точно така, още два диода и става 380V , тогава трябва и силовите части да са за толкова и няма да работят на 220 .
                                За посочената горе, работеща и без друго на 380, разликата до истинска трифазна е точно 2 диода. Ама тогава ще престане да е монофазна, а те точно това са търсили.

                                А за оная измишлотина, дето посочи горе, с двете монофазни в паралел - до нея трябва да ходят 4 жици - двете фази, една обща нула, и отделна земя. Двете фази ще са на 120 градуса една от друга, тоест пулсациите след изправителя си остават 100 херцови, с малко накъдряне. Нулата е обща и поема целия ток от двете части, отново с негативите от това. За такива изпълнения си имам термин - "лайноягодка".
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X