Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа и работа с правотоков агрегат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Направа и работа с правотоков агрегат

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Я кажи какъв е тоя китаец? Интересува ме обикновен инвертор до 200 А за РЕДЗ. Е ако може и ВИГ/ТИГ няма да се замисля много ....
    Ето това например:
    http://cgi.ebay.com/ARC200-DC-INVERT...742.m153.l1262

    200А при 40%

    Има и по-големи, съответно и цената е друга.

    Например това:
    http://cgi.ebay.com/ARC-ZX7-315-DC-I...742.m153.l1262

    315А при 60%, ама е трифазно.

    Ето ти и 200А AC/DC +PULSE TIG+MMA:
    http://cgi.ebay.com/WSE200P-AC-DC-TI...742.m153.l1262

    Това последното е върхът!

    На друга фирма има и същото+плазмен резак:
    http://cgi.ebay.com/200Amp-AC-DC-Pul...742.m153.l1262

    Андро и аз имаме такива:
    http://cgi.ebay.com/200Amp-MAG-CO2-g...742.m153.l1262

    Щипинга е скъп. Пращат с DHL и идва бързо. Ако решиш да поръчваш, питай търговеца колко ще е шипинга, за да е сигурно, защото до България например е по-скъпо отколкото за други европейски държави, например Гърция.

    Но дори и със скъпия шипинг идва на адски далаверска цена според мен. Плаща се мито+ДДС върху цената и шипинга. Митото за България мисля беше 2.7 или 2.4 процента.
    Последно редактирано от sparkybg; 10-07-08, 09:31.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Направа и работа с правотоков агрегат

      А дали ако го поръчам от тук и после си го докарам в България няма да имам ядове с митниците? Не, че ми е дало зор сега да го взема, но обичам да имам "играчки". А какви са ви впечатленията от телта? Как се представя при различни пространствени положения и материали? Тръби с провар може ли да се заваряват и въобще провар може ли да се изкара с него. Не разбирам много от телоподаващи, та ми е любопитно....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Направа и работа с правотоков агрегат

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        А дали ако го поръчам от тук и после си го докарам в България няма да имам ядове с митниците? Не, че ми е дало зор сега да го взема, но обичам да имам "играчки". А какви са ви впечатленията от телта? Как се представя при различни пространствени положения и материали? Тръби с провар може ли да се заваряват и въобще провар може ли да се изкара с него. Не разбирам много от телоподаващи, та ми е любопитно....
        Само си пази документите - митническа декларация и тем-подобни. Проблеми не би трябваво да имаш, особено ако си в ЕС.

        Сега за телта. Моя стаж на заварчик е има-няма 10-ина часа. Може би Андро ще може да ти каже по-добре. Обаче дори и на мен ми е лесно да заварявам с него. Правих си закладни части, в които влизат дървените колони на навеса на вилата. "Чашка" от квадрат, с 4 крачета от къдраво арматурно желязо, които се заливат с бетон. Мога да твърдя че стана много добре, а имаше и луфтове за запълване, и всякакви такива. Е, имайки предвид опита ми, клонящ към нула, все пак втората чашка стана по-добре от първата.

        Та покрай правенето им, понеже са само 100/100мм, трабваше да завирам ръкохватката от къде ли не, и съответно в най-разнообразни положения. Тръби не съм заварявал още, пък и си е трудно, но не съм и пробвал. При Андро заварявахме 10мм ламарина, без скосяване, и на един пас. Плочите бяха на 3-4мм една от друга. на около 180А изкара провар от другата страна.

        Ама Андро сигурно вече си е поиграл с неговата машинка и по-може да каже кое-как.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Направа и работа с правотоков агрегат

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          А дали ако го поръчам от тук и после си го докарам в България няма да имам ядове с митниците? Не, че ми е дало зор сега да го взема, но обичам да имам "играчки". А какви са ви впечатленията от телта? Как се представя при различни пространствени положения и материали? Тръби с провар може ли да се заваряват и въобще провар може ли да се изкара с него. Не разбирам много от телоподаващи, та ми е любопитно....
          Ти майтапиш ли се.
          Сега сериозно, на професионалист като теб телоподаващото ще му е като детска играчка. Още повече инверторно 200А/60%, 160А/100%
          Ти знаеш че за обект и за работа на открито телоподаващото не става. За работилница обаче е за предпочитане. Става и за по груби детаили, а за по финните е незаменимо.
          Отдавна не се занимавам професионално със заваряване, но едни колеги се занимават с газификация и чух че там не се допускат телоподаващи.
          Абе малко объркана работа, едни заваряват с телта бойлери от черна и неръждаема стомана, на други места не дават тръби.
          Като се замисля сигурно щото една част от работата е на открито.

          Коментар


          • #35
            До: Направа и работа с правотоков агрегат

            По принцип знам за какво става и за какво не телоподаващото, но никога не съм се пробвал на нещо по-сериозно. Смятам скоро да се прибирам в България и обмислям покупка на някаква машина за по-масово приложение, та "събирам впечатления", както се казва........ Знам, че ще свикна бързо с него, но се двоумя дали да похарча малко повечко пари за сериозен електрожен или да карам "по тънката лайсна" с нещо по-универсално .... Мисля все пак да избера по-скъпото,пък ще видим... То къде ли не съм се набутал, та един път повече .....
            П.П. Колегата Спарки твърди, че сте направили провар на 10 мм ламарина с телта без скос, което ми се вижда абсолютно невъзможно, т.е. провара не струва, затова доста ми е интересно твоето мнение..... Между другото, в Чехия докато бях, доста тръби от неръждавейка ми минаха през ръцете и никой дори и не намекна, че може да се заварят с телоподаващо. Не, че нямаха качествени машини, но с тях само прихващаха. Всичко останало-на аргона.
            Последно редактирано от kuzdov; 14-07-08, 19:51.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              До: Направа и работа с правотоков агрегат

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Колегата Спарки твърди, че сте направили провар на 10 мм ламарина с телта без скос, което ми се вижда абсолютно невъзможно, т.е. провара не струва, затова доста ми е интересно твоето мнение.
              В по голямата част се показа, имаше 3 - 4 мм. луфт.
              Не е истински да изпъкне, напълни, почти няма нужда от декорация, само един шев.
              Тия дни, като ми остане време ще направя една проба и ще я пусна.
              Като характеристики за работилница е много добър, Спарки го е отварял и му е харесал, това което аз виждам като щланг, бренер, механизъм за телоподаването, (в наште има бая пласмаса, а тук алуминий), и други дреболии, като че ли е по качествено от наште.
              Колко е надежден ще се види.

              Коментар


              • #37
                До: Направа и работа с правотоков агрегат

                Тия дни или най-късно в събота ще се разходя до един магазин в Локристи, в който ми казаха, че имало "от пиле-мляко" за заваряването, та там ще видя какво ще ми грабне окото... В България гледах по разни магазини, но цените са убийствени .... Просто е смешно за елементарен инвертор "куче марка" да се искат 1200 + лева при условие, че Кемпи Мастър тук е 600 Е в някакъв селски магазин .... И продавача в БГ ми казва, че "бил чувал за Кемпи, ма не били популярни" ....
                П.П. 3-4 мм луфт -аз така правя вертикала-долу 2,5 мм, горе 3-4 мм в зависимост от дължината на шева. На хоризонтал не знам какъв майстор трябва да си, за да направиш добър провар с тоя луфт, но аз не мога. Мога да направя провар за снимка на около 2 мм...Не, че се имам за майстор, де ... )
                Последно редактирано от kuzdov; 14-07-08, 21:04.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  До: Направа и работа с правотоков агрегат

                  Не съм целял да изкарвам провар, Спарки го донесе, фанах две планки и набързо ги заварих. Нали ти казах че не е истински провара, ама то и с електрод 4 неможе повеже.
                  Утре ако не забравя ще я снимам и ще я видиш.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Направа и работа с правотоков агрегат

                    Е, много добре знаеш, че провар с дебел електрод не става по-добър... На мен ми е интересна "многоприложността", ако може така да се каже, защото високите изисквания са за специфични изделия. Масово се търси "закрепването" на един детайл с друг .....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      До: Направа и работа с правотоков агрегат

                      Да де, ама с 3.25 неможеш пък да го напълниш.
                      Айде да кажеме се едно си го заварил с 4.
                      Както ти казах ако е за работилница, примерно да правиш ролбари, е незаменимо. Стига да излезе читаво.
                      Колко струва в Белгия едно подобно марково?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Направа и работа с правотоков агрегат

                        А, пълни се ама на 2 пъти с 3,25+корена с 2,5=3 шева .... То на веднъж всеки иска, ама не става .... Аз съм го правил и на 2 със скос 60-70 градуса (което е неправилно по технология за 12 мм ламарина), но на 1 шев не съм чул някой да го е докарал добре поне приблизително .....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          До: Направа и работа с правотоков агрегат

                          С теб като се хвана по рано от 2 не си лягам.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Направа и работа с правотоков агрегат

                            А мен питаш ли ме, като ставам в 6.00 ...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X