Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа и работа с правотоков агрегат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Направа и работа с правотоков агрегат

    Слабички са.Мисля, че дори 100 амперов алтернатор не би ти свършил работа. Помисли за правотоков електрожен.

    Коментар


    • #17
      До: Направа и работа с правотоков агрегат

      Наистина са слаби,но смятам да пробвам метода описан от колегата по горе, за "усилване".

      Коментар


      • #18
        До: Направа и работа с правотоков агрегат

        С тия алтернатори само си губиш времето. Дори и да изкараш 100 Волта от тях, в момента, който допреш електрода до детайла, ще изпушат. За 150 А вторичната намотка на електрожените е от 20-30 квадрата проводник, а диодите трябва да са с номинален ток 150-200 А, не максимален, и трябва пак да се охлаждат. Не случайно тия агрегати, дето си виждал да ги разкарват са такива тучове.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          До: Направа и работа с правотоков агрегат

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ...За тока - има и алтернатори за 150 ампера, а с елементарно пресвързване и втори комплект диоди токът може да се повиши с около 70%. 250 ампера получаваш....
          Ще обясниш ли за какво пресвързване става въпрос, че аз нещо не се сещам какъв положителен ефект би имала каквото и да е преправяне по изправителя?
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            До: Направа и работа с правотоков агрегат

            Май наистина си губиш времето с тези стари технологии! Не е ли по добре да помислиш да си купиш инверторен електрожен с него се заваря всичко ..и щом ти трябва за професионална работа си заслужава парите!

            Коментар


            • #21
              До: Направа и работа с правотоков агрегат

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Ще обясниш ли за какво пресвързване става въпрос, че аз нещо не се сещам какъв положителен ефект би имала каквото и да е преправяне по изправителя?
              Ами то има само едно възможно - в триъгълник, но тогава не може да вдигне напрежението. Имаше тема, "автомобилен електрожен", там е описано как се добавя напрежението на алтернатора върху това на акумулатора, за да стане за заварки. Но не е за професионална работа.
              А и постановката на колегата е объркана в самото начало - с 2kW двигател, преобразуване на енергията, КПД и загуби няма как да изкара заваръчен ток за електрод над 1.5. Аз имам подобен генератор - 30V= но е 6.5 kW
              Последно редактирано от Паджеровод; 29-06-08, 19:30.

              Коментар


              • #22
                До: Направа и работа с правотоков агрегат

                Ами не е проблем ще му намерим по голям ел.двигател.
                Иначе случайно мернах алтенатор от Лагуна/рено/,110А,12волта. Утре ще се ходи по скрапове .

                Коментар


                • #23
                  До: Направа и работа с правотоков агрегат

                  Ами я кажете, ако се използва схемата описата с линка, ще го бъде ли или не http://myweb.cableone.net/rschell/TIG.htm (защото в електрониката ме няма много много)
                  П.П. Също намерих и още един подобен но упростен експеримент http://classicbroncos.com/homemade-welder.shtml
                  Ако може някой да ми пообясни на първият линк какво всъщност се прави със схемата, какво командва в алтернатора да достига до 40-50волта (така пише в статията).

                  П.П.П. А също от какъв автомобил (бус) най-евтино може да се намери горе доло толкова мощен алтернатор
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • #24
                    До: Направа и работа с правотоков агрегат

                    Говорих с хора по опитни от мене в заняата и казаха по добро от Триодините и Газковите агрегати трудно се намира на сносна цена.Затова ще зимамеме инвертор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Направа и работа с правотоков агрегат

                      Инвертор от какво на какво? На 220V? Или....???

                      ЪЪЪ те и инверторите не са евтини. Марковите де...

                      Търси нещо с ПВ поне 50% на амперажите, които те интересуват. Малките ширпотребски инверторчета често ще изключват като загреят.

                      Изобщо, за какви пари говорим?

                      ПП: Такива не продавам, нито произвеждам. Мога само да посоча тествана китайска фирма, дето удря в земята доста маркови, а цените са 1/3. Моя е такъв. На Andro_Pajero също. Става дума за 200А телоподаващо, но същите правят всичко. Имат машини и на 500А.
                      Последно редактирано от sparkybg; 09-07-08, 15:15.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Направа и работа с правотоков агрегат

                        Я кажи какъв е тоя китаец? Интересува ме обикновен инвертор до 200 А за РЕДЗ. Е ако може и ВИГ/ТИГ няма да се замисля много ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Направа и работа с правотоков агрегат

                          Какво ще кажете за тези агрегати ? Трябва да купувам един около 6 киловата, та ако става и за заварки няма да е лошо.

                          http://www.kirov.net/?cid=690
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #28
                            До: Направа и работа с правотоков агрегат

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Какво ще кажете за тези агрегати ? Трябва да купувам един около 6 киловата, та ако става и за заварки няма да е лошо.

                            http://www.kirov.net/?cid=690
                            Не само че стават, ами тоя големия може почти всичко.
                            Малките сигурно ще топят Ф4 без проблем.
                            За какво ще го ползваш?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Направа и работа с правотоков агрегат

                              Аз инвертора вече го купих Fronius TransPocket1500 от шоурума на Киров в Плевен за ~1300лв.
                              Благодаря на Andro Pajero за съвета за машината, ще черпя..

                              Коментар


                              • #30
                                До: Направа и работа с правотоков агрегат

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Аз инвертора вече го купих Fronius TransPocket1500 от шоурума на Киров в Плевен за ~1300лв.
                                Благодаря на Andro Pajero за съвета за машината, ще черпя..
                                Честито, със здраве да го ползваш.
                                Изкарай някой лев с него и тогава ще черпиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X