Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Нещо шантаво има в дизайна,тая дръжка дано има и друго предназначение освен като дръжка.Това скосяване отзад отдолу е странно.Захранващия кабел е на неудачно място,светещия бутон за захранването е с една идея по добре от на другите.

    Крачетата отдолу алуминиев профил ли е?

    От вътре ли се обръща поляритета за флюсов тел?По това от снимките е тегаво ако е така.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
      Честито! Чакаме отзиви.
      Благодаря. Малко по нататък, като натрупам опит иначе телоподаващото са го тествали профита и се държи добре и при по-сериозни дебелини, за каквото ни трябва предимно. На електрод правеше магарии, но веднага Данчо откликна и коригираха софта за броени минути. Проблема се получаваше при ниското напрежение на обекта при свързването през 40-50 метра удължител 1,5мм2. Падаше под 190V, днес дори под 170V и фрониуса издъхваше на 120А. При ниско захр. напрежение явно е падало и вторичното и под някакъв праг се задейства функцията "antistick" и както си пали и държи стабилна дъга, през някакви интервали гасне дъгата и след секунда пак си пали. Сега снижиха прага, но не сме го ъествали още.
      Дръжката много ме кефи, щото е дълга и можеш да балансираш с ролка или без и най вече супер се намотават кабеляците около нея. Относно дизайна, габарити и тегло ме удовлетворява напълно с оглед на другите алтернативи, между които избирахме. Отвътре се сменя поляритета за тръбно-флюсов тел, ама не е болка, то едва ли ще стигнем до него.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Нещо шантаво има в дизайна,тая дръжка дано има и друго предназначение освен като дръжка.Това скосяване отзад отдолу е странно.Захранващия кабел е на неудачно място,светещия бутон за захранването е с една идея по добре от на другите.
        .
        Странен е дизайна наистина!Като го гледам и си мисля че всичко е обърнато обратно! Задницата май е трябвало да бъде предница Струва ми се че е ползвана готова кутия .....и за да няма прилики с други машини предницата е станала задницаДаже ми се струва че и "държачите" на тръбата на дръжката са обърнати обратно !
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Дръжката си е изцяло разработка на колегата на Данчо . По мое скромно мнение машинката се справя добре, щом успях сам да си закърпя до толкова изгнилата генерация, че се мачкаше тръбата, като я стиснех с гаргите и то без да я прогоря. Това при синергичен режим на най-слаб ток. Обзаведохме се и с бутилка старгон C-18 под наем от Siad. Ако някой го вълнува, депозита е 150лв. нарма е 12ст./ден с ддс а цената на газа е 33лв за 4.8 куб.м или близо 7лв./куб с ддс.
          П.п. Незнам защо, ама коментарите ми стават видими седмица, след като ги напиша. То проверки от администратор уж, пък все едно от ЦРУ ги нищят Нищо, до нова година белким се разберем с това темпо.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Предположение - дръжката има такава форма, за да може захранващият кабел да се навие на нея. Вероятно затова излиза в по-горния край на задния панел...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              ...Струва ми се че е ползвана готова кутия...
              Не е. Кутията си е тяхна. Отзад е заоблена за да няма ненужни кухини - горе-долу по 15 килограмовата ролка.

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Даже ми се струва че и "държачите" на тръбата на дръжката са обърнати обратно !
              Дръжката е и макара за жиците. Вярно, с нестандартен дизайн, ама всеки си има виждане по въпроса. За тия "подробности", включително крачетата, не винаги има особено голям избор из магазините/фирмите тук, особено предвид някои нереално високи цени. Има и известни ограничения по отношение на технологиите, по които се правят кутиите - общо взето си ограничен до рязане, кривене по ръб и боядисване, поне за количествата, които се поръчват. Няма плавни сгъвки, няма "хриле" (освен ако не си ги правиш на ръка) и прочие неща, кокито могат да направят кутията доста по-красива. За матрици за пластмасови предни панели, дръжки и от сорта пък съвсем няма как да се случи ценово за поръчки под няколкостотин броя поне, ако не хиляди.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                [QUOTE]Проблема се получаваше при ниското напрежение на обекта при свързването през 40-50 метра удължител 1,5мм2./QUOTE]

                Имам по-малкото телоподаващо от Данчо и съм го тествал с удължители около 100 метра като последният беше 5-6 метра 3х1м2. и работеше без никакви проблеми на електрожен и телоподаване ,но не се е налагало да вдигам ампеража повече от 100 ампера.Напрежение не съм мерил на контакта.

                [QUOTE]Крачетата отдолу алуминиев профил ли е?/QUOTE]

                По отношение за крачетата ,Данчо сподели ,че при направените опити с профила е по-стабилна машината при различни повърхности.
                Последно редактирано от swissmad; 11-10-18, 15:22.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от swissmad Преглед на мнение
                  ...но не се е налагало да вдигам ампеража повече от 100 ампера...
                  Ей-тука е заровено кучето. Релоподаващо на около 100А е нещо като 1.6 - 1.8 киловата, електрожен - около 2 - 2.5 киловата, силовата част е смятана за по-големи тоци на входа, които при ниско напрежение и тия режими не може да подмине (освен ако не падне на 130-140 волта преди електрожена). Като го изпържиш в по-високи режими ще започне да сработва защитата - машината за да компенсира ниското напреждние, вдига входния ток, той достига до нивото на сработване на защитата и машината или започва да прекъсва или да изключва.

                  За такива неща се ползват машини с PFC (Power factor corrector) на входа. Това представлява допълнително "стъпало" на входа на силовата част, чиито изход е примерно 400V, независимо от входа. Поради разни причини това стъпало може да се направи много кораво, и де-факто такива се правят. Та, това ти осигурява абсолютно еднаква работа на машината при доста голям диапазон от входящи напрежения, тоест падовете по кабелите вече влияят по-малко. Има и машини, работещи на всичко от 100 до 264 волта на входа без превключватели.

                  ...само че при машините с PFC на входа малко започва да накиселява цената.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X