Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    За производителност се ползва телоподаващо.В дебелите електроди смисъла е толкова малко,че не си заслужава да се коментира....
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Дебелите електроди са се ползвали за производителност когато миг-маг технологията е била доста екзотична.

      А и сега все още се ползва на доста места, където не е подходящо(или невъзможно) заваряването в газова среда.

      Но както казах-за домашни нужди изобщо не е нужен дебел електрод, още повече, че ММА е само като екстра ма миг-маг машините.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Тел 6-тица не съм виждАл,но с това нещо даже няма да я зачервиш!
        Предполагам,че е подаването на телта може би.

        P.S.Махни тъпият тапаталк....
        да иде реч за скоростта на подаване на телта. Оправих и тапатолка, извинявам се


        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        че ММА е само като екстра ма миг-маг машините.
        Аз не че мога да заварявам с електроди, все още го мъча, но съм крайно далече от това да постигна нещо което мен лично да ме задоволи. Да се плюйне тук таме, може - но не това ми е целта. Като цяло засега MMA молзвам само и единствено за пробиване/изрязване на някой отвори в дебели железа където не се изисква прецизност и не гоня външен вид.

        Целта на замерването е по-скоро да покажа на себе си, а и да докажа на всички останали черно на бяло, че надписа на кутията на машината не е просто рисунка, а релани параметри. Много бих искал ако няблизо около мен има някое от прехвалените хасковски машини със сходни табелки (не параметри реални) да замерим отдадения ток. Пък и някой ако има мапина, уред и желание да направи тестове. Нали затова сме се събраи тук да обсъдим кое как, защо, от къде и пак защо...

        Поздрави !
        Последно редактирано от I.Stoyanov; 02-01-18, 20:41.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Аз пък покрай празниците се сдобих с правотокови амперклещи и познайте - ха на телоподаващото. Тъй като моето е комбо машина ММА/MIG сравних и двата режима откъм мощности.

          И така в режим телопидаващо с чист C02 резултатите са:

          На степен 6 и скорост на телта амперите които се отдават към заварявания детайл са ~80А;

          На степен 8 и скорост на телта 6 амперите са ~120/140А;

          На максимална степен и скорост на телта 9 амперите са ~ 170-185А.

          Това с тел 0.8. Предполагам че на 1мм тел ще стигне 200А.
          При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 10А.


          В режим ММА:
          - с електрод 2.5мм на степен 6 ~100А
          - с електрод 3.25мм на степен максимална 140А. Нямах по-дебели електроди за да го натоваря повече, че 3.25 ги топи като солети.
          При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 20А.
          Тук не разбрах каква е зависимостта спряно горните измерени стойности. Но някой по-запознат може да разясни.

          Когато ми остане време ще експериментирам пак.

          Поздрави!
          Аз ти предлагам да спреш да експерементираш,или пък ако искаш експерементирай си ,но не недей да публикуваш подобни резултати.Те не показват и недоказват нищо .За да искаш да покажеш и докажеш нещо ,трябва да знаеш какво правиш!Поздрави!
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Аз ти предлагам да спреш да експерементираш,или пък ако искаш експерементирай си ,но не недей да публикуваш подобни резултати.Те не показват и недоказват нищо .За да искаш да покажеш и докажеш нещо ,трябва да знаеш какво правиш!Поздрави!
            Добре де аз казах че не претендирам за нищо.
            Ако имаш желанието и възможността, моля да споделиш стъпка по стъпка как се провеждат подобни изследвания?

            Благодаря!

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Добре де аз казах че не претендирам за нищо.
              Ако имаш желанието и възможността, моля да споделиш стъпка по стъпка как се провеждат подобни изследвания?

              Благодаря!
              Подобни изследвания мен не ме вълнуват.По важно ми е машината да работи добре ,т.е. с избрани параметри да работи качествено.Не знам дали ти е известно че за различните типове и дебелини електроди има предписания за стойностите на тока ,вид ,полярност и т.н.Не разбрах и смисъла на идеята ,за натовариване на машината с 4-ворка електроди?Дано да не си мислиш че с по голям електрод ще вдигнеш по голям ток от максималните замерени -140Ам..И ако с тези ампери, 3,25 ги топи като солети ,то за четворката може и да не ти стигнат ...!
              Последно редактирано от welderargon; 03-01-18, 11:57.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Да се допитам експресно до знаещите по темата.

                Имам стар, големичък, навиван в соца електрожен с мостове на намотките за регулиране на тока на който отдавна съм слагал диоди и горе долу заварява. Много тежък.

                https://www.ebay.co.uk/itm/Uptime-MI...EAAOSwGIBZq1Ef

                Та знам че това е сигурно гадно китайче за вас, но цената ми се струва добра, при положение че заварявам нещо 5 пъти в годината. Какви са големите му недостатъци в телеграфен стил, по ваше мнение.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Подобни изследвания мен не ме вълнуват.По важно ми е машината да работи добре ,т.е. с избрани параметри да работи качествено.Не знам дали ти е известно че за различните типове и дебелини електроди има предписания за стойностите на тока ,вид ,полярност и т.н.Не разбрах и смисъла на идеята ,за натовариване на машината с 4-ворка електроди?Дано да не си мислиш че с по голям електрод ще вдигнеш по голям ток от максималните замерени -140Ам..И ако с тези ампери, 3,25 ги топи като солети ,то за четворката може и да не ти стигнат ...!
                  Добре де без да се заяждам, щом не те интересуват, що спамиш.
                  Сори за тона, но мен нещо което не ме интересува не го коментирам, ако мога да помогна с аргументи го правя ако не си трая.

                  И да известно ми е какви са предписанията за даден тип електроди (пише го на кутията).
                  Но според теб когато си купиш печка на която пише 2000W дали е 2000w?!
                  Може да се определи чрез измерване. Е аналогията е същата и при заваръчните машини.
                  Изнерванията ги правя от чиста проба любопитсво за себе си и не ангажирам никой, нито пък твърдя че са 100% достоверни. Исках просто да разбера дали 180А които пише че отдава моята машина са наистина толкова. Причината е че скоро ползвах за проба друго китайче от хасково на колега, къде пишеше че е 220А. Е аз не че разбирам но нямаше и наполовина мощността на моето...

                  Целата на темата според мен е да дадем мнение и впечатление от ползваната от нас техника, че да може някой който се колебае в избора си да почерпи опит.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Ако съм някой от колебаещите се , лично аз ще си извадя следния извод от твойте измервания:
                    -машината в ММА режим по дефиниция е 180Ам.а по твоите измервания докарваш максималния ток едва до 140А.
                    Е, кажи тогава какъв е извода?
                    Да не говорим пък че измерването в режим МИГ -МАГ едва ли е точно.Текущия ток в тоя режим варира в много големи граници,взависимост от текущите настройки,които обаче не трябва да са просто избрани с някакви крайни стойности на потенциометрите ,а стойнстите трябва да са такива каквито ще са най ефектвни за съотвения режим и цел .Дано да разбра за какво иде реч?
                    Аз мисля да приключя спора до тук.Вярвам че и ти ще го приключиш ,за да не се окаже че си напрвил мечешка услуга някому!
                    Последно редактирано от welderargon; 03-01-18, 19:51.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Ако съм някой от колебаещите се , лично аз ще си извадя следния извод от твойте измервания.Машината в ММА режим по дефиниция е 180Ам.а по твоите измервания докарваш максималния ток едва до 140А.Е кажи тогава какъв е извода?Да не говорим пък че измерването в режим МИГ -МАГ едва ли е точно.Текущия ток в тоя режим варира в много големи граници,взависимост от текущите настройки,които обаче не трябва да са просто избрани с някакви крайни стойности на потенциометрите ,а стойнстите трябва да са такива каквито ще са най ефектвни за съотвения режим и цел .Дано да разбра за какво иде реч?
                      Аз мисля да приключя спора до тук.Вярвам че и ти ще го приключиш ,за да не се окаже че си напрвил мечешка услуга някому!
                      Аз не споря, а ти се хващаш за думата. Помогна ми точно изобщо.

                      Все пак като един човек, който има мноого дългогодишен опит в сферата на заваряването, можеш да обясниш поне малко как се настройва една машина да работи оптимално в съотвения режим за съответната цел. Оттам пък някой без работа, невежа като мен може да опита да направи измервания и тестове

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Да се допитам експресно до знаещите по темата.

                        Имам стар, големичък, навиван в соца електрожен с мостове на намотките за регулиране на тока на който отдавна съм слагал диоди и горе долу заварява. Много тежък.

                        https://www.ebay.co.uk/itm/Uptime-MI...EAAOSwGIBZq1Ef

                        Та знам че това е сигурно гадно китайче за вас, но цената ми се струва добра, при положение че заварявам нещо 5 пъти в годината. Какви са големите му недостатъци в телеграфен стил, по ваше мнение.

                        Кажи като начало защо от ибей мислиш да пазаруваш? За твоите цели спокойно можеш да се ориентираш към Хас@@@@@те "производители". Дет се вика, поне теоретичната възможност за рекламация или сервиз ще е налице.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Като му гледам цената почти 200 паунда, струва ми се, че изобщо не е на сметка. Същия модел го има и тук дори се води 200А на почти същите пари, и с някаква гаранция. От цялата гимнастика да спестиш 100-120лв. От известните ни във форума търговци дори ще ползваш отстъпка.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Кажи като начало защо от ибей мислиш да пазаруваш? За твоите цели спокойно можеш да се ориентираш към Хас@@@@@те "производители". Дет се вика, поне теоретичната възможност за рекламация или сервиз ще е налице.
                            Ми какво да ти кажа, от известно време иБей ми е първата идея за почти всичко освен храна, и мисля че в 99% не съм сбъркал защото с малко търпение, ровене и с ниските цени за доставка от Англия купувам неща които тук не мога всичките да си позволя.

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Като му гледам цената почти 200 паунда, струва ми се, че изобщо не е на сметка. Същия модел го има и тук дори се води 200А на почти същите пари, и с някаква гаранция. От цялата гимнастика да спестиш 100-120лв. От известните ни във форума търговци дори ще ползваш отстъпка.
                            Аз не казван че ще го купя на тая цена, просто ме интересуваше този тип китайчета дали са съвсем зле, и дали все пак не са овладяли капризната инверторна технология до поносими нива. Ще погледна обаче и българските предложения. Ако някой има конкретно такова нека ме уведоми.

                            П.П.
                            Между другото, всички MIG ли могат и да са електрожени? Гледам че при TIG е по скоро така. Сигурно въпросът ми е много лаишки и му е отговаряно много пъти, но все пак?
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              И драгозов и аиг мога да препоръчам.
                              Отиваш пипаш питаш и така.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                                ...Аз не казван че ще го купя на тая цена, просто ме интересуваше този тип китайчета дали са съвсем зле, и дали все пак не са овладяли капризната инверторна технология до поносими нива. Ще погледна обаче и българските предложения....
                                Китайците отдавна са овладяли инверторната технология . И предлагат и евтино и скъпо , в зависимост от качеството на вложените материали . Апропо , българските предложения също почиват на китайска основа .
                                Кучето е заровено другаде : в сервиза .

                                Слабото място на ибей е точно в това . И в другия факт - че не можеш да го видиш/пипнеш предварително . Както гласи един форумен лаф: купуваш котка в чувал .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X