Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Ванка, един съвет въз основа на моите лични търсения на техника - ако имаш опит с такива машини добре, иначе си намираш разбиращо другарче и отиваш първо при Асен, после при Драгозов и после при испаноговорящите. Носиш си материал точно от този, с който ще работиш ежедневно, както и бутилка от съответния газ и пробвате на място всяка от машините. После хвърляш чоп коя да вземеш.

    П.П. Все пак говорим за прилична сума, та едни 50-тина лева похарчени за обиколката и тестовете биха се изплатили неколкократно.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Съгласен, пробата само може да реши за такава машина. Щаер сме продавали преди 20 години, главно електрически инструменти, още питат за тях. Това сегашното е китайче, но то вече всичко е китайско, вече какво са поръчали е друга работа. Със сигурност не струва и 60% от посочената цена. Казвам ти го не защото другата машина от линка е моя.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Колеги може ли мнение за този продукт? Като цяло имам опция да го взема от дистрибутора за БГ на добра цена да кажем около 4400лв. Струва ли си?

        Това с което го сравнявам е това китайско нещо .
        Купуването на китайска машина по картинка крие доста неизвестни. Затова задължително трябва проба- кое как работи. Има случаи в подобни китайски машини при които не всички екстри работят коректно.Иначе машината на Щаер си има всичко необходимо за заваряване на почти всички метали и сплави.А сравнението ти спрямо другото китайско нещо е съвсем неуместно ....!
        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Просто искам машина с която да се понауча да заварявам, и да ми върши работа. Трябва да може да заварява перфектно алуминии, и неръждаеми тръби. Интересуваме да е красиво, и здраво
        Бъди сигурен че машината няма да заварява перфектно ,красиво и здраво, без твоето участие !Като купуваш машина трябва да си наясно какви параметри и екстри ще са ти необходими.Ако не си наясно ,търси помощ от вещ приятел!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Благодаря за съветите. Аз като цяло исках някак себе си да излъжа че ще стане по лесния начин, но уви няма(което е нормално). Този апарат който набедих за китайски го има мой приятел и е доволен. Щаера мога да го взема на изплащане с отстъпка от мой познат, но без реални отзиви ми е притеснено. Отделно ми казват че минавам ли цената на китайското направо да съм вземал Deca.

          Опита ми ще дойде с работата. Въпроса е какво ще ми е достатъчно? Основно с тунинг, и ремонт на коли мисля да се занимавам. Някой колектор, някой радиатор, и тн. Нямам и високи претенции.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            ...Основно с тунинг, и ремонт на коли мисля да се занимавам. Някой колектор, някой радиатор, и тн. Нямам и високи претенции.
            Ти не, но клиентите ще имат. Много трудно се събира клиентела и много лесно се изпуска.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Пита на алуминиев радиатор забрави че въобще може да се заварява . Повечето са тънки като фолио от капачка на кофичка кисело мляко .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Е, някои колеги тук заявиха, че са пробвали успешно заваряване и на фолио от кисело мляко, макар че нямаше снимки, ако не се лъжа...

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Имаше филмче из нета. Ама няма как да приложиш метода за заваряване на радиатор. Общо взето алуминиев радиатор пробие ли се откъм питатата, или изолираш пробитата тръбичка, или хвърляш. Имаше някакви припои и с тях евентуално може и нещо да стане, по простата причина че не топят основата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Е то това си е съвсем официална и легална заварка. А защо не и с телоподавката, с примерно CuSi-то... и ще държи повече от поксипол или дървено чепче.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      Е то това си е съвсем официална и легална заварка. А защо не и с телоподавката, с примерно CuSi-то... и ще държи повече от поксипол или дървено чепче.
                      Не знам за кой точно метод говориш, ама с CuSi не виждам как би могло да се получи. Топи се при температура доста над тая, при която се топи алуминия.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Хм, може и да си прав, мислех че е на по-ниска.Иначе за припоя и газопламъчните методи говорех...

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Хм, може и да си прав, мислех че е на по-ниска.Иначе за припоя и газопламъчните методи говорех...
                          Има си припой специално за алуминий. И с газова горелка може да се работи, доколкото ми е известно. Лично нямам опит, ама си е припой - не топи основата, само се лепи за нея.

                          ...но това важи само за пробит механично радиатор, например от камъче или удар. Ако се е пробил от гниене е загубена кауза изначално. А те си гният, нищо че са слуминиеви, както тръбичките, така и ламелките между тях. С 2 съм си играл - един месингов и един алуминиев - месинговия го запоих, на алуминиевия изолирах тръбичката, предварително напълнена с епоксиден пластелин. Ефекта и в двата случая беше кратък - протекоха и двата от друго място примерно месец-два след ремонта.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Малко си променям изискванията. Трябва ми апарат за ТИГ най-вече за алуминий и неръждавейка само че този път на професионално ниво! Ще правя основно това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8502d639-c1e2-4ba2-9677-4943d74e7ba6.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5762991

                            Искам да заварявам такива тръби, материал над 5мм ще е по скоро изключение.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:108-category.jpg
Прегледи:1
Размер:8.6 КБ
ID:5762992


                            Понеже парите не ги печатам за момента ме интересува кое от този линк ще ми свърши работа. Средния модел е около 4500лв. Последните два близо два пъти повече. Вносителя ми е познат, и ползвам условия затова имам шанс да взема подобна машина. Ако разполагах с 10 000лв. кеш щеше друго да питам. Аз лично съм се спрял на TIG AC/DC 200 HF МОЛЯ за малко обяснение на параметъра duty cycle 40% който видимо е по-нисък от на големите машини. Това фатално ли е? Какъв е компромиса?

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Ако ще ремонтираш няколко радиатора на ден, е достатъчно.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                1 на ден да правя е добре Просто ще има работа която трябва да се свърши 100%, за капацитет не говорим. Хубавите неща бавно, а евтините още по-бавно. Идеята е да не взема устройство което да ме ограничава. Искам устройство способно да заварява нормално(направо да си го кажа отлично)...Разбира се нека моя фактор е последния за качествено заваряване. Ще изкарам курс, ще се уча, въпроса е машината да е като хората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X