Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Еми при мен на 200А напрежението е нещо като 23 волта, ако помня добре. Това са 4.6 киловата. 25 амперов бушон държи 5.5 киловата, та в общия случай би трябвало да е достатъчен.

    От пернишката саксия обаче 80% от контактите в цеха, в който са ми машините, приличаха на всичко друго, но не и контакти. С инвертора такъв проблем няма. Засичал съм затопляне на краката на щепселите до към 50-ина градуса, но нищо сериозно. Имай предвид че и при контактите и при щепселите има уникални боклуци.

    По заваръчните ми машини щепселите са такива:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6tepsel-gumen-atra.jpg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5729211

    С контактите е по-сложно. Че се и менят през годините, иначе еднакво изглеждащи отвън. И то се менят предимно към зле. Като обикалям магазините обикновено взимам един щепсел и гледам как влиза по различни контакти, гледам и дебелините на заземителните пластини и на пластините за крачетата за щепсела, когато се виждат. Ама понякога въпреки това попадам на дървета. При това няма връзка с марката. Попадал съм на добри турски контакти, и на отчайващи маркови.

    ПП: Напоследък слагам и чашки по оголената част на кабелите, които влизат в дупките на крачетата на щепсела, ако е с дупки, но нямам впечатления за ефекта им. Скоро с тоци не съм имал проблеми, вероятно защото гледам да съм максимално педантичен и безкомпромисен (е, до колкото позволяват обстоятелствата) откъм тая част.

    Но генерално инверторите имат осезаемо по-малко грижи с тия неща.
    Последно редактирано от sparkybg; 25-09-16, 19:38.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Работя с комбиниран апарат на Дел, и проблеми с контакти и щепсели до сега 4 години не съм имал.Инверторите не правят поразия ,както трансформаторните машини. Топил съм контакт и щепсел с траф ,независимо какъв е . Даже по едно време ползвах трифазни контакти и щепсели двоино скачени ,две пластини на фаза и две на нула.За 200А машина според мен трябва предпазител 32 А.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
        И аз имам 200 амперова от 3-4 години. До 5-6 мм. железа заварява добре.И то при почти пълна мощност. От там нагоре трудна работа.
        Всъщност може да се каже че съм доволен...
        Това са моите 200 ампера . С лекота отрязах 10 мм желязо за проба.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0393.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5729275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0396.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5729274
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          За телоподаващо по принцип трябват около 40А на милиметър дебелина на заварявания материал,нали такова беше правилото? Аз със монофазно телоподаващо със 150 шведски ампера съм заварявал до доста големи дебелини,но не съм пробвал да режа...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160518_184959.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5729283

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            На Вики Б,комбо 180 Ампера цо и мма,6.2 киловата предпазителя е обикновен автоматичен предпазител за апартаментно табло на дин шина, 40Ампера с крива D

            В неделя със 180 Ампера рязах планка 15 мм. В дупка в която не можеш да бръкнеш с нищо друго освен човката или електрод



            С това бръкнах там където със човката не стига
            Последно редактирано от Roninn; 26-09-16, 21:01.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Е,моето е 150А монофазен траф,върша си успешно всичко с него,но е 40кг машина.Не го сравнявам с инверторите нито като удобства,нито като ПВ.Но пък по качество на работа и по реалност на параметрите шведчето се опъва на доста машини.
              Аз тепърва се ослушвам за инверторно комбо-трябва ми комбинирана преносима машина.Двоумя се между двете популярни марки-Вики-Б и Дел,но се чудя как мога да пробвам по-обстойно.Само парването на нещо по изложенията не е реална проба.Като започне реално да работи човек,при различни ситуации,тогава става ясно кое и как.
              Между другото,Анатолий(надявам се мога да говоря на "ти") ти направи доста стаж с това комбо-с интерес чета постовете ти още откак го взе.Май се оказа доста надеждна машина? Как се държи при колебания в напражението-доколкото съм чел,бачкаш със сериозни дължини захранващи кабели.Аз имам един малък инвертор ММА от Вики-Б,който при падове в напрежението изключва напълно.Ако мина на по-нисък работен ток,няма проблеми,но вдигна ли тока над възможнстите на удължителя машината изключва за няколко секунди и след малко тръгва отново.Технически проблеми не съм имал,защитите на машинката явно сработват коректно,но при по ненадежден удължител с дължина над 25-30м се налага да мина на по-тънки електроди.Дали и с телоподаващите е така?
              Последно редактирано от KOVESLAV; 26-09-16, 21:45.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                По отношение на предпазител - телоподаващото изначално работи на по-ниска мощност от електрожен. А като стигнем и до рязане, "издухване" и прочие неща, присъщи на електрожените, разликите стават още по-големи. Не знам колко ми е предпазителя в цеха. Не е и автоматичен, ами прост бушон. Изходих единствено от сметнатата мощност на дъгата и факта че обикновен контакт тип "Шуко" обикноерно е рейтнат на 16А, а доволна част от продаващото се по магазините и на толкова трудно устисква. С електрожен работя много рярко (почти хич), но за сметка на това с телоподаващото работя предимно на 180-200А, и ако натоварването е много над 20А ми се струва че би трябвало контакта да загрява повече, отколкото загрява.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
                  ...Вики-Б...
                  Машините на Вики-Б са еднотактници (като електронна схема), и по дефиниция са по-зле при описаните от теб условия. За дълги кабели и кофти мрежа добре се справят машини с PFC в тях, ама говорим за маркови. Китайски с PFC май още няма. Но има и такива, дето се справят добре - телоподаващото ми си работи на 200А и при 170-180 мрежово например. Случайно го открих - при една от пробите след като го купих, мрежовото падна толкова че компресора, включен в същата мрежа, угасна. После го премерихме.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Не съм мерил мрежовото,но и не съм имал случай да не си свърша работата,но да мина на по-нисък ток-да. При електрожена не е болка за умиране,дори и с по-малък електрод някак си ще се справя със задачите,но телоподаващото според мен много по-лесно излиза от режим,ако мога така да се изразя.Новите телоподаващи на Дел са IGBT,комботата 160A и 200А вече са под 8кг.На каква схема са те и как ли биха се държали в такава ситуация? А дали и по-големите мощности на казанлъчани са еднотактници и как се държат те-това ми беше въпроса?

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Всичките монофазни казанлъчани са еднотактници, до колкото ми е известно. Дел-a не са еднотактници, поне тия дето съм виждал, но как се справят последните модели при описаните условия нямам идея. Може би от година и кусур насам съм ходил има-няма 2 пъти, и то инцидентно набързо като ми трябва нещо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        По принцип всички инвертори търпят промяна в напрежението в граници от +/- 10-15% процента доколкото си спомням.И това трябва да е указно в параметрите на машината. Случвало ми се по обекти където има падове в напрежението под тези граници или при работа с дълги кабели с машините да не може да се работи ,тока намалява в граници невъзможни за реална работа ,дори се чува как вентилатора намалява обороти и после пак тръгва нормално.И това при маркови машини.Така че подобни ситуации ми си струват съвсем нормални.Както каза Спарки - За дълги кабели и кофти мрежа добре се справят машини с PFC.

                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
                          За телоподаващо по принцип трябват около 40А на милиметър дебелина на заварявания материал,нали такова беше правилото? Аз със монофазно телоподаващо със 150 шведски ампера съм заварявал до доста големи дебелини,но не съм пробвал да режа...[ATTACH=CONFIG]884252[/ATTACH]
                          За РЕДЗ са 40 ампера на милиметър електрод . При МИГ - МАГ нещата са малко по различни .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            На комбито на Вики Б,има четири години стаж в ТЕЦ Марица изток 2 и мини Марица изток.Там удължители слагахме колкото е необходимо,носих си 100 м.2х2.5 кв.мм и още един 100 м.2х2.5 кв.мм и 30 м.3х1.5 кв.мм
                            Включвали сме ги всичките и проблем никакъв,но там напрежението винаги е над 220в.
                            На къщата до преди 3 г.Захранването беше много зле,лампите живеят години,но светят жълто,напрежението 218 волта,но по лампите мога да отгатна кога тръгва компресора на хладилника на комшията.Също не съм имал проблеми с нито една машина.Викито го разнасям винаги със 100 метра удължител ,правя разни неща по всякакви обекти но там работя на малко Ампера по принцип ,също не съм имал проблем.

                            Относно контактите,имам 180 Амперова Кракра която топи всички контакти,в същите контакти включвам 250 Ампера трансформаторно Цо2,и никакъв проблем?
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За дълги кабели и кофти мрежа добре се справят машини с PFC в тях, ама говорим за маркови.
                              И е така и не съвсем...
                              Коректора в един подобен инвертор "изцежда" максимума от мрежата, НО внимание, колкото повече се увеличава тока консумиран от инвертора, при дълги кабели и слаба захранваща мрежа, толкова повече спада напрежението и отново трябва да се увеличи тока за да се запази мощноста. Т.е. получава се омагьосан кръг. Ефекта от PFC идва от правилното натоварване по време на цялата синусоида. Нищо повече!!! Пак ще повторя, нещо което и преди съм писал - правил съм по поръчка инвертор който си работи спокойно и при 150-160 волта захранване...и няма PFC.
                              И PFC се поставя за да се угоди на енергото, а като страничен ефект е работа в широк диапазон на мрежовото напрежение...с отчитане на написаното по-горе.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                Пак ще повторя, нещо което и преди съм писал - правил съм по поръчка инвертор който си работи спокойно и при 150-160 волта захранване...и няма PFC.
                                .
                                И....тактично намекваш колегата да ти се обади да му направиш по поръчка ЦО което ще си работи спокойно и при 150-160 волта захранване!?
                                Последно редактирано от welderargon; 27-09-16, 17:17.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X