Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    А щом толкова държите за сравнение на две еднакви машини могга да ви кажа,че съм работил и с 350А Струна(трифазна) която е със същия управляващ блок(платка) като на 200А(монофазна)такава и гореспоменатите проблеми са същите с изключение на термозащитата.Никъде не съм писал за сравнение на мощности 350>200.Имам две платки от Струна и мога да ги снимам Специално за колегата който иска да спи с Анджелина Джоли.

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Забравих да спомена,че и телоподаващия механизъм е същия.

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
        А щом толкова държите за сравнение на две еднакви машини могга да ви кажа,че съм работил и с 350А Струна(трифазна) която е със същия управляващ блок(платка) като на 200А(монофазна)такава и гореспоменатите проблеми са същите с изключение на термозащитата.Никъде не съм писал за сравнение на мощности 350>200.Имам две платки от Струна и мога да ги снимам Специално за колегата който иска да спи с Анджелина Джоли.
        Колега , може и по-спокойно , нали ? В този раздел сме добронамерени хора и гледаме да си помагаме .
        Ето какво те попитах в началото :

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Колега , след като имаш поглед и върху трите марки , ще е интересно малко по-подробно сравнение за предимства и недостатъци между тях... иначе "това ми харесва , а това - не" .... звучи малко като кириз на дансинг в кръчма в разгара на 8-ми март.
        Сега , когато се сравняват различни марки машини , това трябва да се прави по някакви параметри . То е ясно за всеки .
        Специално за заваръчните машини е интересно сравнението на такива , които са в един клас . Иначе както спомена Спарки - сравняваме кон с кокошка.
        И като става въпрос за машини от един и същи клас , основните параметри са :
        1. Качество на заваръчния шев.
        2. Надеждност на машината.
        3. Ремонтопригодност , включително сервиз.
        4. Цена.

        Така вече може ясно да се сравняват инверторна с инверторна, тиристорна с тиристорна машина , както и обикновени токоизправители и т.н.

        ...а дали знам какво е платка ... ами знам . Но това едва ли е интересно. Един съвет от мен : Тук обикновено новите колеги четат първо , полезно е .
        Само за информация мога да ти кажа , че доста хора които работят в Редко , Харко и Струна са ми бивши колеги.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Ами като знаеш толкова защо тогава пишеш глупости.Аз не съм някакъв инженер по заваряване,но от 10години работя в производство което основно прави заварени съединения и мога да кажа,че съм работил с почти известни марки заваръчни машини,който се предлагат на нашия пазар било то български или чужди.И не съм искал да се заяждам с никого.

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
            Ами като знаеш толкова защо тогава пишеш глупости.Аз не съм някакъв инженер по заваряване,но от 10години работя в производство което основно прави заварени съединения и мога да кажа,че съм работил с почти известни марки заваръчни машини,който се предлагат на нашия пазар било то български или чужди.И не съм искал да се заяждам с никого.
            Мдаа , значи по принцип глупостите ги пишат глупаците.
            Понеже си младши участник , ще ти пиша тук .Иначе предпочитам лично съобщение , за да не доскучаваме на аудиторията. Та ако продължиш да си член на този форум , ще видиш , че колегите не всякога казват нещата в прав текст , изказват се понякога иронично или пък трябва да четеш между редовете , . А не се знае и кой на колко ракии е .
            Айде сега да видим колко глупости говоря :


            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Почвам да се замислям : "реле на газта" ? Що е то? Интересно и къде е релето на "телоподаването" ?! Подозирам , че става въпрос за контактора , но като се вземе пред вид че е български ...
            След това : за 200 амперова машина , натоварена със 150А по 8 часа ...нормално е да сработи термозащита. Интересно Редко със същите параметри и при същите условия ли работи? ..Та май става въпрос за избор на машина при конкретни изисквания...
            Питам от професионално любопитство . Става въпрос за българските машини . За истинските е ясно .
            Ако след това почерненото бях сложил ей такъв емотикон : , или : , щеше ли да е по- ясно ? С други думи : Аз работя със "осраните" "Струни" още от времето ,когато ти не си мислил за заваряване , (а по принцип си изкарвам хляба със заваряване от 28 години). Глупости бих си позволил в кръчмата или на офроуд из горите , но не и там където ми е професията , защото аз си рискувам собствените пари.
            Имам машини от цялата гама , че и електросъпровитилелно дори.
            Малко странни ми се видяха проблемите , които спомена . Затова цитирания от мен израз беше с усмивка , в смисъл , че аз такива проблеми не познавам. Имам смяна на четки на двигателчета , разбира се , но ги имам и на Lincoln и на Esab. Това си е консуматив. Имам и сменени платки , но по други причини ( бихме изпаднали в излишни подробности , ако почна да обяснявам) . А консуматив са и контакторите - и монофазни и трифазни . Но това са бели кахъри. Шланговете пък са обект на критика към "Бинцел" , не към производителите на машини. Така че можем да направим връзка и ако на твоя шеф не му трябват Струните , може да му ги изкупя . На мен лично ми вършат работа.

            Виж , това вече да ме прощаваш , ама наистина звучи глупаво :

            Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
            ...Обаче не съм работил с монофазна машина на Редко и незнам тя как ще се държи но все пак си мисля че ще работи пи стабилно от Струна.
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-03-10, 01:26.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Аз не съм професионален заварчик,но от моя скромен опит ще предпочета Струната винаги пред Редко.Сравнявам между Струна 250 и Редко също толкова трифазно,както и Редко 170 монофазно.Еми апаратите ли на Редко са нещо дефектни,ама не могат да заварят и това е,каквито и настройки да се правят не може да се изкара хубав "мазен" шев с тях-плюе,пръска,залепва тела.Особенно съм разочарован от трифазното,защото и след ремонт в сервиза на Редко продължава да е същото положението.Със Струната нямам ама абсолютно никакви проблеми.Хайде аз не съм специалист-сравнявам като любител заварчик,обаче и майстора ни,който цял живот е работил на СО апарати не може да работи с Редкото и се оплаква.

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                "Подозирам , че става въпрос за контактора , но като се вземе пред вид че е български ... "
                Не знам за теб но на мен това не ми се струва иронично.И това за Струна си е лично убеждение не задължавам никой да ми вярва може да е предубеждение но не и глупаво.Поздрави.

                Коментар


                • От: До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Здравейте,

                  За съжаление съм абсолютен начинаещ, но искам да си купя що-годе сносно телоподаващо. Ще се използва основно за черни метали, без специални изисквания към заварката. Имам бутилка от едно старо със сменен кран и напълнена. Предпочитам да си взема българско и съм се насочил към струна. Колебанието ми обче е какъв модел да избера. до около 1000 и малко отгоре съм съгласен да дам. Виждам обаче, че имат и модели които се водят хоби - и силата на тока и скоростта на подаване са съчетани. Има ли смисъл да взема такова, или да е модел в които и двете могат да се регулират? Още - каква е минималната мощност която трябва да има?

                  Поздрави,
                  Георги

                  Коментар


                  • От: До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от ektelion Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    За съжаление съм абсолютен начинаещ, но искам да си купя що-годе сносно телоподаващо. Ще се използва основно за черни метали, без специални изисквания към заварката. Имам бутилка от едно старо със сменен кран и напълнена. Предпочитам да си взема българско и съм се насочил към струна. Колебанието ми обче е какъв модел да избера. до около 1000 и малко отгоре съм съгласен да дам. Виждам обаче, че имат и модели които се водят хоби - и силата на тока и скоростта на подаване са съчетани. Има ли смисъл да взема такова, или да е модел в които и двете могат да се регулират? Още - каква е минималната мощност която трябва да има?

                    Поздрави,
                    Георги
                    Обади се на Асен.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=187879
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Що да е за съжаление, не е за съжаление... всеки заварчик е бил абсолютно начинаещ

                      Все пак, какво смяташ че ще заваряваш-до какви дебелини на материала, какви размери конструкции, какъв вид-листове, профили, тръби?
                      Също и какво ще е натоварването и в каква среда ще го ползваш?

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Не съм сигурен за среда - навън ще е, или под някой навес. Имам и трифазен ток ако потрябва. Дебелините на материала - едва ли повече от 3-4 мм. За повече си имам един стар изпитан електрожен. Типа на материалите - по-скоро ще е листов, или профили с правоъгълно сечение. Тръби - също може, но по-рядко. Натоварването - едва ли ще е повече от 20-30 часа в годината. Размера на конструкциите ще е малък - метър-два-три маскимум.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Значи Струната ще ти свърши работа, но що се касае до синергичното управление, аз съм малко резервиран.Служебно работя с телоподаващо Кемпи, което е със синергично управление и честно казано, добре че има възможност да развържа двата параметъра и да ги регулирам поотделно.Да, удобно е, но само условно-в смисъл, така или иначе, като трябва да смениш режима, отиваш до апарата и го сменяш, дали въртиш една или две врътки-все тая(съвсем друг е въпроса, ако имаше дистанционно регулиране...).Ако имаш опит с електрожена, вероятно ще ти е много по лесно в началото, но за мен, такова управление-само ако има възможност да се регулират и поотделно при нужда.
                          Но и аз те съветвам да потърсиш и провериш за апаратите на АИГ-Заваряване (посочения от колегата линк и името Асен, се отнасят за тази фирма).Мисля че в посочения бюджет, си заслужава да ги разгледаш и тях.Също така, с описаните параметри на работа, гарантирано няма да имаш проблем.Като качество на заваръчния шев, са доста по добре от хоби апаратите на Струна, по лично мое мнение, въпреки че не смяташ това за водещо, според мен със свикването и напредването в работата, ще започне да става приоритет.

                          И накрая, за която и да е машина, трябва да обърнеш внимание на условията на работа.Имам предвид работата на открито-трябва да се пазят от прах и дъжд.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            На работа работим много често на открито. Случва се много често да духа вятър и заварката не може да се получи, понеже газа не защитава шева. На закрито няма проблеми, така че помисли.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              На работа работим много често на открито. Случва се много често да духа вятър и заварката не може да се получи, понеже газа не защитава шева. На закрито няма проблеми, така че помисли.
                              Тръбнофлюсовия тел за безгазово заваряване ще реши ли проблема с ветровитото време? Интересно ми е да науча информация от първа ръка.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                                Тръбнофлюсовия тел за безгазово заваряване ще реши ли проблема с ветровитото време? Интересно ми е да науча информация от първа ръка.
                                Зависи от "духането"..........На покрива на 17 етажна сграда на открито и ветровито защитава,макар и да нямам много опит с тръбен тел нещата се получиха !С газ цо-2 нямаше да стане със сигурност,но ако духа силно се съмнявам да помогне тръбнофлюсовия тел !



                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140117_131448.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5616443

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140117_131533.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5616444

                                Тази конструкция я качихме почти сглобена ,опорната тръба надолу е 7-8 метра и захвата е със заварени планки и анкерни болтове и шпилки с гайки от двете страни на панела през планките за бетона ,цялата конструкция вероятно е около половин тон.Всичко го правихме на покрива с тръбен тел !
                                Последно редактирано от Roninn; 13-10-14, 21:37.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X