Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    И 10 пулса един върху друг да има, не може да замести аргона.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Добре де не може да замести аргона,но ако говорим за производителност просто няма място за сравнение.Там където работя заваряваме по 1000 Алуминиеви стола на седмица на аргон това не можеш да го свършиш за по малко от две седмици.Просто не съм се изразил правилно.

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
        Добре де не може да замести аргона,но ако говорим за производителност просто няма място за сравнение.Там където работя заваряваме по 1000 Алуминиеви стола на седмица на аргон това не можеш да го свършиш за по малко от две седмици.Просто не съм се изразил правилно.
        То по отношение на производителност нищо не може да бие телоподаващото. Тук разногласия нямаме никакви.

        С какви машинки лепите столовете, че ми стана интересно?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          То по отношение на производителност нищо не може да бие телоподаващото. Тук разногласия нямаме никакви.
          Аааа - имаме , имаме!
          Я да се наложи да заваряваш дебелина 25-30 мм. и ще те питам после
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Аааа - имаме , имаме!
            Я да се наложи да заваряваш дебелина 25-30 мм. и ще те питам после
            ПС . А иначе и аргона може да бъде заместен .... с хелий
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Ами столовте ги заваряваме с Cebora Sound Mig 2035 Pulse и един REHM Megapulse 250.http://www.rehm-online.de/uploads/me...0_d_081024.pdf иначе имаме Fronius Magicwave 2200AC/DC и REHM Tiger 170DC.

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
                Здравейте на всички,от скоро съм в този форум,но искам да кажа и аз нещо относно темата.Значи работил съм и трите марки:Струна,Редко и Харко.Мога да кажа,че струната е най-ниско ниво останалите две марки.....
                Колега , след като имаш поглед и върху трите марки , ще е интересно малко по-подробно сравнение за предимства и недостатъци между тях... иначе "това ми харесва , а това - не" .... звучи малко като кириз на дансинг в кръчма в разгара на 8-ми март.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Аз пък съм на мнение че в ниския до среден клас машини Струна е по-добро от Редко. С харко не съм си имал работа.

                  Говорим за монофазни трансформаторни телоподаващи апарати до 200А. С друго българско не съм работил и не знам.

                  Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
                  Ами столовте ги заваряваме с Cebora Sound Mig 2035 Pulse и един REHM Megapulse 250.http://www.rehm-online.de/uploads/media/megapuls250_d_081024.pdf иначе имаме Fronius Magicwave 2200AC/DC и REHM Tiger 170DC.
                  Cebora-та съм я опитвал, но само на стомана, за съжаление. Изобщо алуминий на телоподаващо, освен с моя инвертор, с друго не съм опитвал. И мойто се справя прилично, но на дебелини над 2мм, понеже си няма пулсове.

                  На дефектоскоп обаче със сигурност ще има разлика с аргона. Поне така си мисля.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Понеже телоподаващите ги използваме зе серийно производсто и от българските машини имаме три Струни 200А,двете от които са трифазни и мога да кажа,че ни беше писнало да сменяме релетата за газта и телоподаването,че и целите платки а също и не издържат на постоянна работа при по висок ампераж(над 150А) се включва термозащитата.Затова от две години насам струните стоят и сабират прах в цеха.Сега работим с Esab,Fronius и REHM и двете Редко и нямаме проблеми.
                    Последно редактирано от himo; 08-03-10, 19:28.

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Относно Ceborata единственото което не ми харесва е,че е малко капризна от към заваръчния тел.Поне аз стакова впечатление останах понеже ползвахме три вида тел и най добре заварява с есабска AlSi5 0.8mm с турската и италианска тел нещо не можахме да направим толкова добри заварки.Но и в цените си има разлика така,че е нормално и в качеството да има,все пак това е мое мнение.

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Също така на Струните много бързо им заминават четките на моторчето за телоподаването.Обаче не съм работил с монофазна машина на Редко и незнам тя как ще се държи но все пак си мисля че ще работи пи стабилно от Струна.

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
                          Понеже телоподаващите ги използваме зе серийно производсто и от българските машини имаме три Струни 200А,двете от които са трифазни и мога да кажа,че ни беше писнало да сменяме релетата за газта и телоподаването,че и целите платки а също и не издържат на постоянна работа при по висок ампераж(над 150А) се включва термозащитата.Затова от две години насам струните стоят и сабират прах в цеха.Сега работим с Esab,Fronius и REHM и двете Редко и нямаме проблеми.
                          Почвам да се замислям : "реле на газта" ? Що е то? Интересно и къде е релето на "телоподаването" ?! Подозирам , че става въпрос за контактора , но като се вземе пред вид че е български ...
                          След това : за 200 амперова машина , натоварена със 150А по 8 часа ...нормално е да сработи термозащита. Интересно Редко със същите параметри и при същите условия ли работи? ..Та май става въпрос за избор на машина при конкретни изисквания...
                          Питам от професионално любопитство . Става въпрос за българските машини . За истинските е ясно .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Сравняваш кон с кокошка според мен. Няма база за сравнение между 200А монофазна машина, и 350А трифазна такава, включително и в телоподаващия апарат. Сравни две близки по параметри машини на двете фирми, ползвани еднакво и на еднаква възраст.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от himo Преглед на мнение
                              ......Обаче не съм работил с монофазна машина на Редко и незнам тя как ще се държи но все пак си мисля че ще работи пи стабилно от Струна.
                              Това ми хареса !
                              И аз не съм спал с Анжелина Джоли , но все пак си мисля че с нея ше ми е по-кеф отколкото с Бритни Спиърс .
                              Сори за спама .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Че неможе да се сравнява 200А с 350А спор няма,но аз съм убеден че Редко е по-добрият избор от осраната Струна това е мое мнение и не искам да го налагам на никого.А колегата vlado_ts искам да попитам дали е виждал платка от телоподаващо,че така смело се изказва: Почвам да се замислям : "реле на газта" ? Що е то? Интересно и къде е релето на "телоподаването" ?! Обяснявам специално за Струна:като вдигнеш капака на машината непосредствено зад дръжката има едно капаче завито с два винта развиваш ги откриваш "топлата вода", я под капачето имало платка с една камара елементи по нея тия квадратните оранжевите(зелени или черни) са реленцата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X