Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
    За кой спрей иде реч? Разтвора, който се пръска с пулвелизатор или спрея в метален флакон под наляагне?
    Различни спрейове. Винаги-флакон под налягане. Има и някакъв в туба, за наливане в пулверизатор, ма той май си стои в склада. От предишняи ми престой в тази фирма(преди 8 години) имам лош спомен от такъв препарат-правеше шупли, и го заебахме.
    Последно пръсках с един с бранд на Lincoln electric, бил на водна основа, и нещо там еко... Също във флакон под налягане. Доста по-малко мирише, и май по-малко пуши.
    А когато задръстя линията и не могат да ми смогват на темпото, та имам време-започвам да си играя, и да мажа с пръст натопен в пастата. Съвсем тънък слой, обаче работи.
    Ма когато не мога да смогна-или с какъято спрей са взели от склада, или изобщо не пръскам, а просто стържа каквото се е напръскало.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      Няма късо съединение,без пръски.
      С токове над 250 Ампера ,няма късо съединение!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        С токове над 250 Ампера ,няма късо съединение!
        Ко речи...Я разкажи за заварките без късо...

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
          Ко речи...Я разкажи за заварките без късо...
          Струен режим му се вика. Ама само ток не е достатъчен - трябва и напрежение. И няма късо съединение. Никак.

          А "пльокването" не се контролира с телта, а с други едни работи. Затова има и добри машини, и не до там добри. Затова и трансформаторна машина никога не може да работи по-добре от хубав инвертор - сравняваме време на реакция 50-ина пъти в секунда с такава примерно 50 000 пъти в секунда.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            сравняваме време на реакция 50-ина пъти в секунда с такава примерно 50 000 пъти в секунда.
            Е това ми купи билет за първия ред , купих си и пуканки , чакам продължение .

            Пък не знам дали не е добре да се направи обстойна тема от знаещите и можещите . От поставените за постоянно.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Спарки , споменатата от теб машина струва 10-12к,а бюджета на питащите е основно 500лв.От тук нататък дискутирането и е само за обща култура.
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                Спарки , споменатата от теб машина струва 10-12к,а бюджета на питащите е основно 500лв.От тук нататък дискутирането и е само за обща култура.
                Вероятно се бъркаш с пулсова машина. Макар че и те тръгват вече от нещо като 6 бинки нагоре.

                Струен режим може всяка машина, способна да вдигне достатъчно ток и напрежение за да влезе в тоя режим, включително трансформаторна такава. Което значи практически всяка трифазна машина от 250А нагоре (при трансформаторните вероятно ще трябва да е 300А). Недостатък е че може да се работи само при хоризонтално положение и детайла се натоварва топлинно повече отколкото при режим късо съединение.

                А между режима на късо съединение и струйния има преходен режим на едрокапков трансфер (globular transfer) - телта се топи в дъгата и капе на едри капки във ваната. Това го може почти всяка читава машина, дори монофазна, включая моя скромен инвертор. Недостатъците са същите като в горния случай - топлинното натоварване е по-малко, но едрите капки предполагат други неприятности. Някои автори на публикации по въпроса дори приемат тоя режим за неправилен и ползването му за погрешно.

                При съвсем коравите машини и високи амперажи има и вихрово-струен режим - освен че машината влиза в струен режим, спрея се и върти. Ама това е далеч от любителските неща за които говорим.

                Та, пулсовите машини са направени с цел хем да ползваш благините (конкретно липсата на пръски и още едно-друго) на струйния режим, хем благините на режима късо съединение (работа във всякакво пространствено положение и по-ниско толинно натоварване на детайла).

                Горе Кольо разправяше за липса на контрол на ваната при машини на Fronius. Коле, далеч съм от мисълта да ти давам акъл по отношение на заваряване, ама с тия машини можеш да си правиш буквално каквото си искаш, включително като контрол на ваната. Въпрос на настройки е. Ако работиш в пулсово-струен режим, на всички пулсови машини, които съм опитвал (Selco, Fronius, Kemppi), имаш доста прецизен контрол на "метлата" и други параметри. Просто настройката е по-различна и процеса е по-различен, но е въпрос на свикване - усетил съм го, въпреки че имам сумарно сигурно под 2 кила изгорена тел на такива машини.

                Относно късото съединение - пръските зависят най-много от реакцията на машината при излизане от късото съединение - там се случват пръските.
                Ето ви филмче по въпроса:


                Колко пръски има зависи от това колко прецизно машината се справя именно в тоя момент. На трансофрматорна машина контрол на това практически е невъзможен - избира се изходяща индуктивност и кондензатори такава че що-годе работата да е приемлива и толкоз. На усъвършенствани инвертори се предвижда кога късото съединение ще приключи (предварително са взети мерки късите съединения да са максимално еднакви като продължителност) и тока се намалява предварително, в следствие от което при излизане от късо съединение горната "експлозия" е много по-малка, съответно пръските и като количество, и като едрина са по-малки. При средностатистически читав инвертор това се прави по по-обикновени начини, но отново е възможно да контролираш много повече параметри много по-бързо, отколкото при транфсформатор. Затова и ако гледаме само заваръчния процес и се абстрахираме от всичко друго (цена, тегло, габарити, надеждност), трансформаторна машина никога не може да направи това, което може инвертор. Просто физика.

                Ето ви и спрей трансфер:


                Обърнете внимание на напрежението, което е дадено преди клипчетата.
                Последно редактирано от sparkybg; 24-04-17, 10:12.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Не беше Фрониус, тях ги чакаме, не знам кога ще идват.
                  Първата проба беше с Кемпи, ма все тая, и двете марки са доказани, и не вярвам да има някаква разлика.

                  То е ясно,ч е с инвертора може да се настрои почти всичко, но за няколко часа, и то повечето само прихващане на детайлите-не може да се направи нищо съществено. Отделно, че не ни разрешават да пипаме много-много по настройките. При нас правилото е, че работника е тъп и невеж, и е само прозд изпълнител на това което инжинерния екип е измислил.
                  Отначало се мъчех да се обяснявам, но сега съм отебал, и се правя на тъп и невеж, и си барам дедовия.
                  Да си трошат главите, моята заплата си върви...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    . Затова и ако гледаме само заваръчния процес и се абстрахираме от всичко друго (цена, тегло, габарити, надеждност), трансформаторна машина никога не може да направи това, което може инвертор..
                    Доста драматизираш нещата по отношение на тия трансформаторни машини!
                    И какво ли пък повече може да направи един обикновен инвертор с две врътки, спрямо аналогичен трансформаторен такъв ?Ако така нареченият оператор знае каво прави ,може да накара трансформаторно телоподаващо да пее и да няма грам пръски по детайла.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Доста драматизираш нещата по отношение на тия трансформаторни машини!
                      И какво ли пък повече може да направи един обикновен инвертор с две врътки, спрямо аналогичен трансформаторен такъв ?Ако така нареченият оператор знае каво прави ,може да накара трансформаторно телоподаващо да пее и да няма грам пръски по детайла.
                      Аз това се опитвам да кажа.Между 15 годишния трансформатор и 4 годишния инвертор няма почти никаква разлика.
                      Ама пък и нямам наблюдения на други машини.
                      ........................
                      Иван Маринов
                      CRF 250 X
                      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        https://www.instagram.com/p/BTRqsZTh...-by=stoyan_g_g
                        Това е на около 190А.Пръските са в съвсем поносими граници....
                        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                        Mark Twain
                        СтоЕнчA

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Струен режим му се вика. Ама само ток не е достатъчен - трябва и напрежение. И няма късо съединение. Никак.

                          А "пльокването" не се контролира с телта, а с други едни работи. Затова има и добри машини, и не до там добри. Затова и трансформаторна машина никога не може да работи по-добре от хубав инвертор - сравняваме време на реакция 50-ина пъти в секунда с такава примерно 50 000 пъти в секунда.
                          Спарки,върни се на първия си пост в темата.Нищо че ти си я пуснал.Нали става въпрос за телоподаващо и заварки без пръски.С купешките режими и ние сме що годе запознати,само че до сега не са ни трябвали.
                          Купих първото си телоподаващо през 1990 та за 500 дойч марк.Бях виждал самата кръпка,но не и машината с която е правена.Имам приятел имигрант в Австрия.Свързах се с него/тогава нямаше компютри и интернет,да не говорим за визи/та му обясних горе долу какво търся и така се уредих с датско телоподаващо втора употреба,произведено само шест години преди това.Нямах и идея с какви консумативи и въобще как работи.Цял месец го разнасях из Благоевградски окръг и всички инджИнери го гледаха като голям камък и характерното почесване на героите на Доньо Донев.Докато накрая не се озовах в една вила в горубляне.В последствие разбрах че там се ражда "Редко" ,а брадатия пич е Сашо Алесксандров,единия от собствениците.И те така,познавам и двамата от АИГ и знам че са пичове.
                          А относно пръските,имаш два потенциометъра които са достатъчни,вервай ми.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Много пъти съм се чудел ,коментирате за пръски,
                            250 Ампера струна пръска и прави топчета на всички режими,Инвертора на Вики Б с който основно работя,не прави пръски,мога да покажа,докажа и т.н Мога и на вързано да се обзаложа.Няма топчета ,няма следи около заваръчната вана,няма нужда от чистене,пилене и т.н Газа е цо2

                            Регулирам си машината сам (под сам ,да се разбира няма друг който да коригира ) постоянно когато ми е важно,лявата ръка ми е на врътките,така съм и с електрожени те.Много съм учуден,за да не стане грешка,надявам се иде реч за
                            металните топчета около ваната

                            Говорим за това,нали



                            Спрей ползвам на бинзел,с който пръскам газовата дюза,в която ми се събира нещо много ситно,като метален прах,но топчета и подобни като на снимката НЕ. Виж струната прави ....
                            Последно редактирано от Roninn; 24-04-17, 19:50.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Абе и аз се чудех за тея пръски .
                              Днес вместо първото гнездо на една машина (със три)
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170313_084004[1].jpg
Прегледи:1
Размер:292.8 КБ
ID:5751170
                              нямаше вариант , едно голямо дЖелязо пречеше , ръгнах във второто (нали си е все едно !!!) .
                              Е да ама не !

                              До сега пръскаше като бясно , със шлем със, със ръкавици , със добри обувки ....
                              И на долните си гащи имах дупки .

                              От второто гнездо материала взе да се "лее" , чисто , точно, мАААзно и не на последно място с перфектен външен вид .
                              пробвах и третото гнездо ..... няма смисъл.
                              Познава ли някой тази машина , да сподели опит и защо адЖеба прави такива неща.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Това кабела за масата ли?
                                Ако е така-трябва да има означения за диаметъра на тела който ползваш, и в съответната дупка.

                                По този начин ползваш различна индуктивност, демек-повече или по-малко навивики на дебелата шина в дросела. По принцип индуктивността изглажда пулсациите на вече изправеното напрежение(то заради тока и магнитното му поле де), но не знам как пповече или по-малко индуктивност влияе на процеса.
                                От мен толкова, по-умните глави да доразкажат.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X