Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Машинките са интересни, най-вече като тегло. Дават ли да се пробват, че да отида някой ден да си поиграя?

    ПП: Чак сега видях: 160А 35% AC/DC TIG за скромната сума от 3500лв. Айде мерси! За тия пари ще си купя далеч по-марково, и със цифрови лиготийки.

    ПП2: Телоподаващото е с пластмасова ролка. Не виждам и регулация на притискането. Няма цени. Няма параметри.

    Все пак ако намеря време че им звънна и ще отида да разгледам. Дано не съм прав, и са читави, защото много ми се ще наш проуизводител да направи нещо наистина добро, без да иска торба пари за него.
    Аз открих линка им в интернет но Не знам дали дават да се пробват но би трябвало ! Като цени са приемливи едва ли ще си купиш марковоАС/DC за тази цена но определено има други производители които предлагат апарати с по добри възможности и на по евтини цени като например чешките Kuhtreiber http://www.elektrik90.com/index.php?itemID=238&group=1
    Или GYS – Франция за които съм вече напълно сигурен че се произвеждат в Китай
    Както при нашите така и при тези нови производители никога не можем да сме сигурни в качеството и затова предпочитаме изпитаните маркови апарати но пък и при тях май вече качеството е относително !Лошото е че по малко се купува наша техника а се предпочита чуждата като си мислим че тя ще е по добра и по качествена както казах и в предния пост ,машините на Редко никак не са лоши не че съм рекламен агент но понеже съм имал възможност да ги ползвам и затова твърдя това! Също чувам от колеги че апаратите на Харко са също добри!

    П.П Доколкото разбрах ти май вече си купил Китайско но сега като погледнах първия ти пост на темата – там казваш че не ти трябва за професионална работа а да закърпиш това онова и по този повод за да бъда полезен на всички който ще четат темата и имат намерение да си купуват подобна техника ще кажа че един колега си купи този апарат http://www.varstroj.si/index.php/varmig-1600.1033.html на цена 566 лв. И е много доволен. В магазина казаха че апаратчето има възможност за заваряване на алумин и неръждавейка ,е какво повече да искаме за тази цена ?
    Последно редактирано от welderargon; 25-01-09, 15:15.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      не че искам да правя антиреклама или да споря с някого но от гаража на харко е като на томбола може да го вземеш и да забравиш за проблемите,ама можеш да го вземеш и да работи като плювалник докато вторични ти го приберат подобно е и положението с тефи за редко също смятам че си заслужяват парите а и имат добра дистрибуторска и собственна търговска мрежа т.е и лесно достъпен сервиз.относно тази машина за 566лв. дето може всичко много ме съмнява щото щото той комплекта за халумина е толкова /ролки и жило/ пък хром-никела ако не е на капачки за буркани си сака ток,ама той бай китаец не спи щото е самарянин мисли за бедните

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Преди почти година си купих Струна 200 и до момента мога да дам само положителни отзиви, цената тогава беше нещо от порядъка 1200 лв.От мен един глас за Българското
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
          не че искам да правя антиреклама или да споря с някого но от гаража на харко е като на томбола може да го вземеш и да забравиш за проблемите,ама можеш да го вземеш и да работи като плювалник докато вторични ти го приберат подобно е и положението с тефи за редко също смятам че си заслужяват парите а и имат добра дистрибуторска и собственна търговска мрежа т.е и лесно достъпен сервиз.относно тази машина за 566лв. дето може всичко много ме съмнява щото щото той комплекта за халумина е толкова /ролки и жило/ пък хром-никела ако не е на капачки за буркани си сака ток,ама той бай китаец не спи щото е самарянин мисли за бедните
          Що поне не я погледна тая машина за 566лв.-избщо няма връзка с Китайците чисто Словенско производстово е !!!
          Е като казах колегата все пак работи с нея и има доста повече впечатления отколкото ти ... е все още не е пробвал да заваря неръждавейка и алумин - макар че според мен едва ли най -подходящия начин За Заварката на алумин и неръждавейка е телоподаващото! Но машинката с черна тел се представя добре- поне за сега ...

          ТА в крайна сметка каква машина трябва да си купи човек според теб щото нищо конкретно не предлагаш само негативи за всички машини .....
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            ей ама аз не искам нито да обидя някого нито машината му,просто освен покупната цена на една машина човек трябва да може да си купува консумативи и да има сносен сервиз за нея,нямам нищо против българските машини както казах имам добри отзиви за редко също и за струна тези за които се изказах негативно са на база впечатленията от тяхната работа в няколко фирми,може би съм предубеден за много евтините машини,но "жара пара не прави" т.е. исках само да съм полезен

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              С риск да прозвучи като реклама...В мойта фирма имам вече към 15 машини на Струна. МИГ-МАГ , правотокови машини за ВИГ и РЕДЗ ... с мощност от 160 до 500 апера . Вече над 10 години работя с тях и още нямам такава , която да предам на скрап . Всички са в експлоатация. И само да вметна , че за една машина не е важно само как се държи в практиката , а и какъв сервиз е достъпен за нея ...абе то в това отношение си е като автомобила Та по отношение на коректността на сервизиране от българските производители за мен избора ми е недвусмислен.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Не ме разбирайте погрешно. Аз искам да има българско. Просто 60-те кила на 200А българска машина не ме устройват, защото искам мобилност.

                Отделно, трансформаторните машини за мен са отживелица. Двата недостатъка на инверторните са високата цена, и по-трудния сервиз. От там нататък всичко е само предимства.

                В интерес на истината, купих китайското със силни съмнения и сериозни проучвания на впечатления от потребители из цял свят. Все пак не бях абсолютно сигурен що за машина е, докато не пристигна и не я тествахме с човек, по-сериозно работил заваряване.

                От тогава до сега съм я опитвал и на неръждавейка, и по-малко на алуминий. Опитвал съм да я прегрея - не успях. Работил съм на 200А при мрежово напрежение, падащо до 160-170V - изобщо не ги усети. Вдигна си амперите, все едно съм на 20 метра от трафопоста.

                Отворих, и гледах как е направена. Еми направена е читаво, и качеството на изработка ми харесва. Сравнявах телоподаващия механизъм с още няколко подобни машини - еми, по-добър е като конструкция, по-големи ролки, макар и незацепени една с друга, и само 2 на брой. Регулация на притискането в много голям диапазон. Хубав шланг на BINZEL, с евро конектор. Води уверено черно, неръждавейка и алуминиева сплав AlMg5.

                Не, не е върха на сладоледа, но работейки за проба с машина за 7 и кусур хиляди лева, в момента в който не се работи на пулсов режим, работи досъщ като мойта.

                Цялото това тежи 25 кила, барабар с малка ролка. Вдигам го и барабар 2 бутилки, компресор, плазмен резак (пак инверторен - китайски) и TIG апарат (пак инверторен и пак китайски), работни дрехи, консумативи, някой и друг ръчен инструмент (дрелка, ъглошлайф и т.н.), го побирам безгрижно в багажника на късо Terrano 2, дето никак не се слави с голям багажник.

                Това беше моята цел, постигнах я и съм доволен.

                Е, какво да искам повече.

                Да, ако от това ми зависеше хляба, вероятно щях да купя машина, при която мога да разчитам на безупречен сервиз и бърза реакция на фирмата вносител, както и на доказана висока надеждност. Но там и даването на големите пари е оправдано. За хоби работа - не е.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  sparkybg ,ще постнеш ли една снимка на китайския TIG апарат!? Би ли казал на каква цена го купи и има ли дистрибутор който да продава тези апарати в Бг.!?
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    От тия го купих:

                    http://cgi.ebay.com/WSE200P-AC-DC-TI...3286.m63.l1177

                    Излиза някъде около 1600-1800лв, внесен съвсем легално с мито и ДДС. Пристига за 3-5 дни. Търговеца е читав, и изпраща и резервни части.
                    Цената, както се сещаш, много зависи от текущите курсове на лира, долар, и т.н. Често шипинга до България също е по-скъп, отколкото до Гърция, примерно, но нямам идея защо.

                    Немци в ebay.de също продават такова, на подобна цена, с европейска гаранция.

                    В момента се човъркам да му направя AC честотата регулируема 30-300Hz.

                    Иначе, тук ги продаваше един колега от форума. Това му е страницата: http://www.geocities.com/inverteh/

                    С тукашна 1г. гаранция, и т.н. Но и цената е малко нагоре, което си е нормално.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Често шипинга до България също е по-скъп, отколкото до Гърция, примерно, но нямам идея защо.
                      Защото магистралите са платени . Дори и водните
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Защото магистралите са платени . Дори и водните
                        Това е въздушен транспорт. Куриер. DHL в случая. Идва на Летище София, директно от Германия.

                        По никакъв друг начин не можеш да докараш нещо за 3 дни от Китай. Гърция никак не играе в случая. Обикновено минават през Германия, а от там до България е по-близо, отколкото до Гърция.

                        Просто някаква маркетингова политика спрямо България и още няколко държави.

                        Например шипинга от Китай насам е 3 пъти по-евтин от шипинга от България към Китай.

                        А сега де?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          Например шипинга от Китай насам е 3 пъти по-евтин от шипинга от България към Китай.

                          А сега де?

                          Това е лесно. От Китай ежеминутно заминават стоки за цял свят. От България ако пащаш нещо натам, трафик на стоки няма, ако се пускат пратки, то те са пренебрежимо малко, за да може да падне цената. Ако трябва да се лети до там само за една пратка, колко мислите ще струва? И ако са гарантирани максимален брой пратки е нормално цената да се подели и да спадне драстично.

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Това е лесно. От Китай ежеминутно заминават стоки за цял свят. От България ако пащаш нещо натам, трафик на стоки няма, ако се пускат пратки, то те са пренебрежимо малко, за да може да падне цената. Ако трябва да се лети до там само за една пратка, колко мислите ще струва? И ако са гарантирани максимален брой пратки е нормално цената да се подели и да спадне драстично.
                            И да, и не. Пратките от цяла Европа се събират в един или няколко централни хъба. Така няма значение дали е за Китай или за Германия, например. От тия хъбове тръгват за където са пратени. Там пратките вече не са само от България, а от почти цяла Европа, и пътуват към Китай с един полет.

                            Пратките от България за навън така или иначе се взимат накуп, веднъж или 2 пъти на ден, и отпрашват за тия същите хъбове.

                            А самолетите, идващи от Китай, все пак трябва да се върнат обратно натам, най-често.

                            Така че си е чисто маркетингова политика. Ама, това не ме учудва. Модерно е, и всеки го прави, възползвайки се от позициите си на пазара.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Това е въздушен транспорт. Куриер. DHL в случая. Идва на Летище София, директно от Германия.

                              По никакъв друг начин не можеш да докараш нещо за 3 дни от Китай. Гърция никак не играе в случая. Обикновено минават през Германия, а от там до България е по-близо, отколкото до Гърция.

                              Просто някаква маркетингова политика спрямо България и още няколко държави.

                              Например шипинга от Китай насам е 3 пъти по-евтин от шипинга от България към Китай.

                              А сега де?
                              Ами аз съм зле с английския , пък и не съм в крак с модерните жаргони ( абе стар човек ) , та като чуя "шипинг" , веднага го свързвам със ship - демек : кораб, т.е. превоз с ро-ро .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ами аз съм зле с английския , пък и не съм в крак с модерните жаргони ( абе стар човек ) , та като чуя "шипинг" , веднага го свързвам със ship - демек : кораб, т.е. превоз с ро-ро .
                                Еми, намърдала ми се е чуждица в речника, с тоя интернет и тия компютри толкова време...

                                А по принцип се стремя да не възприемам тия работи, когато за това си има прекрасни български думи, ама на.

                                И англоговорящите си имат и "transport" и "shipping" в речника, ама незнайно защо, ползват по-често "shipping".
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X