Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на тока

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Усилване на тока

    някой опитвал ли е да пусне два електрожена на веднъж да извади двойна мощност и с какав полярите и последователно или успоредно свързване и има ли ефект и някой опитвал ли е да усили слабо телеподаващо така и има ли добър ефект

  • #2
    От: Усилване на тока

    Първоначално публикуван от vampirsman Преглед на мнение
    някой опитвал ли е да пусне два електрожена на веднъж да извади двойна мощност и с какав полярите и последователно или успоредно свързване и има ли ефект и някой опитвал ли е да усили слабо телеподаващо така и има ли добър ефект
    Знам, че трафовете(техните вторични) не бива да се свързват успоредно! Допустимо е само ако са два еднакви трансформатора(условно). Та това няма как да стане. Единият ще има едно напрежение, другият малко по друго. Ще започнат да се самоунищожават, поради паразитните токове. С трансформаторно телоподаващо пак е същата работа.
    Не вярвам да стане и с инверторни.
    Да беше кон, да го вържеш впряг, пък то електрожен...

    Коментар


    • #3
      От: Усилване на тока

      А какъв е смисъла на това упражнение ?
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Усилване на тока

        Имам 2еднакви китайски правотокови електрожена и едно телеподаващо от лидл което няма никаква сила само а имам диод който може да изправи тока и да не даде на късо

        Коментар


        • #5
          От: Усилване на тока

          Като ти слушам обясненията, по-добре не пипай.

          Коментар


          • #6
            От: Усилване на тока

            С непипай е скучно

            Коментар


            • #7
              От: Усилване на тока

              Връзвай тогава всичко къде го имаш, да не забравиш диода, че е важен ей! Едно подир друго. Вход - изход, вход, изход. Последна остави телчарката щото да вържеш телта за щепсела на електрожена ще ти е трудно и да не побегне. Ма нищо весело нема да стане.
              Пробай маса - ръкохватка - маса - ръкохватка - маса - ръкохватка. С първото и последното заварявай. Гледай ръкохватката на телчарката да остане свободна, ще ти е по-лесно - така може и да гръмне нещо, ба ли га.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • #8
                От: Усилване на тока

                + с + и - с - предполагам че ще е по добрия и безопасен вариант някой нее ли опитвал да каже мнение

                Коментар


                • #9
                  От: Усилване на тока

                  По запповед на вампира призовавам Ом, Ампер, Кирхоф,Волта и плядата други радетели да има ток - да станат от гробовете и да се поклонят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Усилване на тока

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    По запповед на вампира призовавам Ом, Ампер, Кирхоф,Волта и плядата други радетели да има ток - да станат от гробовете и да се поклонят.
                    Лесно Ви е,държите връзки с подходящите.....
                    "А какво да кажем ние с гайдите".....
                    -Преди време трябваше да свържа последователно три трансформатора от микровълнови печки и падна десетина минути "чесане" преди "инсайта"......

                    Ми, ако колегата успее с две ментета да замени едно "марково" .............

                    Коментар


                    • #11
                      От: Усилване на тока

                      То едно марково струва колкото двете ментета.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Усилване на тока

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Лесно Ви е,държите връзки с подходящите.....
                        "А какво да кажем ние с гайдите".....
                        -Преди време трябваше да свържа последователно три трансформатора от микровълнови печки и падна десетина минути "чесане" преди "инсайта"......

                        Ми, ако колегата успее с две ментета да замени едно "марково" .............
                        Няма драма да се свържат 3 или 300 или колкото там трафа последователно. Паралелно е друга бира и даже съм го правил, ама е с доза късмет. Доколкото схванах от брътвежите, тука се търси повечко мощност, т.е. ток при заваряване. То и с последователно свързване ще стане, ама за кратко .... Майтапа настрана, два последователно свързани електрожена ще вдигнат напрежението достатъчно, че да очисти експериментатора или някой случайно присъстващ помощник. Не си правете експерименти с неща, които не разбирате!
                        Последно редактирано от kuzdov; 16-10-19, 02:08.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Усилване на тока

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          По запповед на вампира призовавам Ом, Ампер, Кирхоф,Волта и плядата други радетели да има ток - да станат от гробовете и да се поклонят.
                          Забрави Тесла
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Усилване на тока

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Няма драма да се свържат 3 или 300 или колкото там трафа последователно. Паралелно е друга бира и даже съм го правил, ама е с доза късмет.
                            -Когато става дума за вторичната намотка се оказа, че има значение. Отделно, когато трансформаторите не са от една партида и производител и посоките на намотките са различни.
                            (А при неправилна манипулация, просто си изгаря в нечии ръце.)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Усилване на тока

                              Преди да правиш глупости, провери дали мрежовото напрежение е нормално. Ако е по-ниско може да го вдигнеш с трансформатор, примерно 220/24V, свързан като автотрансформатор. Преди време, когато имах ядове с ниско напрежение, така си решавах проблема. Към ниското мрежово напрежение се добавя вторичното напрежение на използвания трансформатор. Това е всъщност стар номер.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X