Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

    Здравейте,може ли да ми дадете мнение за дали е възможно 250 А машина за заваряване да е монофазна?
    Защо лидер като Kemppi имат такава?

  • #2
    От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

    Защо да не може?

    Обикновено монофазните машини се приемат за любителски, а там не се заварява с големи токове, та и няма голям пазар за мощни монофазни. От другата страна е фактът, че при промишленото заваряване е по-удобно да се ползват трифазни машини, и ето ти го готово разделението.

    Тефи имат монофазна машина 280 Ампера. Стара, трансформаторна, безмалко да си купя една такава, но сделката пропадна.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

      Може,имам 250амп.монофазна машина
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

        Питам защото не съм наясно,а мой познати твърдят че било невъзможно и на тези на които се продавали за такива амперите не отговаряли.Също така и мрежата не позволявала.Не знам дали е така!
        Аз съдя по Kemppi(тях съм гледал,може да има и други) те имат и телоподаваща машина и машина за ВИГ заваряване на 250А монофазна.
        Възможно ли е и при тях да не отговарят амперите?

        Коментар


        • #5
          От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

          Не би трябвало от завод да излиза монофазна машина или какъвто и да е монофазен консуматор на ел.енергия по-голям от 3.5кВ.
          Опита и разсъжденията ми са следните:
          Имам китайски инвертор и Есаб инвертор. Опитвам се да заварявам с тях като за източник ползвам китайски бензинов агрегат с макс.мощност 2кВ. Есапа успява криво ляво да заварява с 2мм електроди, но агрегата изключва. Като му сложа 1.6мм работи нормално, даже прегрява електродите. Китаеца също работи с 1.6мм, но не може да ги прегрее защото агрегата изключва. Извода ми е, че при едни и същи токове на изхода двата апарата имат различна консумация на входа. Този извод ме кара да мисля, че сериозните марки успяват да конструират апарати с по-малко загуби в топлина и при 3.5кВ консумация успяват да извадят повече ток на изхода.
          Имам два монофазни апарата, които при 3.5кВ изкарват по 220А. Единия е китаец, другия е Фрониус, но е модел на 15 години. Мисля, че е възможно съвременните инвертори да са по-насвирени.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

            На вики-Б инвертора е 5.8 или 6.2 киловата или там някъде.Струната ми е 250 амперова траф,никога не съм се замислял колко киловата е,инвертор киттин на 160 ампера ще го погледна,понеже одеве го свалих от колата да не вземе да проходи
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

              Китин мма на 160 ампера пише точно 5 киловата
              Имам още две машини китин 190 и една 180 ампера Българска,нито една не е под 5 киловата.Нито една от моите машини не тръгва на генератор 3.5 киловата със 2.5 електрод,включително и транспокет 150 амперов който не е мой но няколко месеца го ползвах на 9 киловатов хонда генератор
              Последно редактирано от Roninn; 24-11-15, 21:46.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                Първоначално публикуван от welder2 Преглед на мнение
                Здравейте,може ли да ми дадете мнение за дали е възможно 250 А машина за заваряване да е монофазна?
                Защо лидер като Kemppi имат такава?
                Интересно ми е да посочиш точно кой модел на Кемппи вади 250 Ам на монофазен ток?
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                  Машина на КЕМПИ /или друг сериозен производител/ монофазна НЯМА на 250А ако говорим за заваряване с обмазан електрод. При ВИГ метод са леко по-различни нещата заради по-малкото напрежение на дъгата и от там по-ниска консумирана мощност при еднакъв заваръчен ток в сравнение с обмазан електрод /ММА/
                  Поне на мен досега не ми е попадал монофазен инвертор с РЕАЛНИ 250А Не че не може, ама няма особен смисъл защото е невъзможно да бъде захранен от стандартен щепсел и контакт, без грубо нарушение на правилата за безопастност.
                  Всъщност, основно при големите марки, монофазните заваръчни инвертори за работа с обмазан електрод са до 170А...с малки изключения.
                  И това въобще не е случайно. Виж за китайските - там надписи и на 300А ще поставят, при реални 160А ама това е друга тема
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    Извода ми е, че при едни и същи токове на изхода двата апарата имат различна консумация на входа. Този извод ме кара да мисля, че сериозните марки успяват да конструират апарати с по-малко загуби в топлина и при 3.5кВ консумация успяват да извадят повече ток на изхода.
                    Имам два монофазни апарата, които при 3.5кВ изкарват по 220А. Единия е китаец, другия е Фрониус, но е модел на 15 години. Мисля, че е възможно съвременните инвертори да са по-насвирени.
                    Извода е леко неправилен, защото огромна разлика в КПД-то няма как да има. По-скоро е различен начина по който се консумира енергията от двата апарата.
                    А за това че 3.5кВт са 220А на изхода при заваряване с обмазан електрод - просто не е вярно!
                    Сам смятай - при 200А напрежението на дъгата е около 27-28 волта. Това прави едни 5.5кВт на изхода на инвертора. Като сложим и 90% КПД/оптимистично/ ....къде отиваме
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Може,имам 250амп.монофазна машина
                      Това ли имаш пред вид че имаш като 250А монофазно? Фактите от тази таблица нещо не ми се връзват. Най-малко ПВ-то на 250А при тази схема отива към отицателно. ... ;-)


                      LEADER 250/220 V
                      Supply voltage V 220
                      Supply current A 20
                      Welding current A 40 - 250
                      Duty cycle %/A 30 / 170
                      %/A 40 / 150
                      Welding voltage V 16 - 22.5
                      Number of steps 8 (16)
                      Type of wire spool (weight) kg 15
                      Welding wire diameter
                      steel mm 0.6 - 1.0
                      CrNi mm 0.6 - 1.0
                      Al mm 0.8 - 1.0
                      Type of protection IP 21
                      Machine Dimensions (WxLxH) mm 340x700x570
                      Weight kg 55
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                        Не бъркайте телоподаващото с ММА
                        Напрежението на горене на дъгата е друго и от там мощноста е различна.
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                          Всъщност зависи какво разбирате под "монофазно". Ако трябва да се включва в 16 ампера контакт тип "Шуко" има на разположение около 3.5 киловата и тях можете да си ги разпределяте между волтове и ампери както си искате ама на ММА ще излязат около 180 ампера мааааааксимум, а на телеподаващо - малко повече ама не цели 250.

                          Ако се ползват 25-амперови контакти (то и по-мощни има) то работата става друга, а ако леко замижим за стандарта то и от Шуко могат да се дръпнат повече от 16 ампера. Еле па за кратко.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ако се ползват 25-амперови контакти (то и по-мощни има) то работата става друга, а ако леко замижим за стандарта то и от Шуко могат да се дръпнат повече от 16 ампера. Еле па за кратко.
                            Не контектите са проблема, а жиците до тях, дето в общия случай трудно дават твърде много. Такива обикновено има по разни индустриални инсталации, ама там обикновено има и 3 фази, та смисъла е нулев.

                            Иначе, качествен обикновен контакт издържа на поне 20-ина ампера. Позагрява се като понастояваш с телоподаващо на максималните си 200А (където дърпа горе-долу толкова), ни нищо драматично. Същото си вдига честни 250, като е вързано почти веднага след силовите входящи кабели в сградата, дето са по 40квадрата и държат железно 230V - просто да разполагаш с такива е рядкост.

                            За китайска монофазна машина, дето да държи честни 250А, просто забравете.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може ли 250А заваръчна машина да е монофазна?

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Не би трябвало от завод да излиза монофазна машина или какъвто и да е монофазен консуматор на ел.енергия по-голям от 3.5кВ.
                              Опита и разсъжденията ми са следните:
                              Имам китайски инвертор и Есаб инвертор. Опитвам се да заварявам с тях като за източник ползвам китайски бензинов агрегат с макс.мощност 2кВ. Есапа успява криво ляво да заварява с 2мм електроди, но агрегата изключва. Като му сложа 1.6мм работи нормално, даже прегрява електродите. Китаеца също работи с 1.6мм, но не може да ги прегрее защото агрегата изключва. Извода ми е, че при едни и същи токове на изхода двата апарата имат различна консумация на входа. Този извод ме кара да мисля, че сериозните марки успяват да конструират апарати с по-малко загуби в топлина и при 3.5кВ консумация успяват да извадят повече ток на изхода.
                              Имам два монофазни апарата, които при 3.5кВ изкарват по 220А. Единия е китаец, другия е Фрониус, но е модел на 15 години. Мисля, че е възможно съвременните инвертори да са по-насвирени.
                              Не бъркай пиков ток със среден ток. Едно време пернишките саксии хапваха контакти за закуска, обяд и вечеря, сега на същото място дребен китайски инвертор хем ще заварява по-добре, хем контактите ще са в неразтопен вид.

                              Ако ESAB инвертора ти е с PFC, това обяснява спирането на генератора с китаеца например. Както и други работи. Както вече споменаха, велика разлика в ефективността няма от какво да се случи - едното ще е 85%, другото 90 да речем. Иначе ще се изпържат доста бързо.

                              Отделно дето даже и на маркови машини се случва като сложиш RMS амперклещи, да се окаже че това, към моето си насочил копчето като показание, няма много общо с реалността. Което не пречи въпросната машина да топи по-лесно електроди 4-ка от друга, дето едвам се справя дори на по-висок ампераж.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X