Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

    Аз пък пробвах с аргон (чист), вместо ЦО2, не за друго, ми защото трябваше вече да върна бутилката аргон която бях взел за да си пробвам инв. електроженче (и аз) какви ще ги върши, пък тя беше почти пълна и ми стана интересно "какво ще стане"..........ми не става и то не става ама въобще, резултата е като да съм забравил да пусна крана на бутилката ЦО2, пръщи опушва и всички екстри като че ли работя без газ.
    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

    Коментар


    • #47
      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

      Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
      Аз пък пробвах с аргон (чист), вместо ЦО2, не за друго, ми защото трябваше вече да върна бутилката аргон която бях взел за да си пробвам инв. електроженче (и аз) какви ще ги върши, пък тя беше почти пълна и ми стана интересно "какво ще стане"..........ми не става и то не става ама въобще, резултата е като да съм забравил да пусна крана на бутилката ЦО2, пръщи опушва и всички екстри като че ли работя без газ.
      Aмa нa телоподaвaщото ,не нa aргонов aпaрaт.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #48
        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        Няма грижи и с чист аргон да се заварява.
        Това да се заварява с чист аргон без грижи ,къде го прочете - в коя технология ,в кой справочник ,в кой учебник?

        Коментар


        • #49
          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

          Да се обадя и аз....
          Предимствата на СО2 пред Аr: (При МИГ-МАГ заваряване)

          В сравнение с Ar при заваряване на стомани, осигурява по-добра форма на шева, по-голяма сигурност срещу образуване на пори и по-стабилен дъгов процес. Важно за приложението му в практиката , както вече се спомена е и по-ниската цена.
          Необходимите механични свойства на шева зависят много и от формата му. Колкото по-разлят е шева толкова по-добре.(дълго е за обяснение,и навярно хората които са учили механика ще го разберат)
          Проблем в това отношение представлява заваряването на Cr-Ni стомани. При използване на чист аргон неудовлетворителни са стабилността на дъгата и формирането на периферните участъци на шева - недостатъчен провар, подрези както и недостатъчно повърхностно разливане. Значително подобрение се получава при газовите смеси Ar с (1 ; 5)% О2 и/или с (2 ; 5)% СО2 . Даже само 2 ; 3% СО прибавени към Ar вече е за предпочитане, тъй като се получават по-малко окиси и шлака.
          Въглеродният двуокис (СО2) се използва за нелегирани и с ограничение за нисколегирани стомани. Благодарение на по-високата му плътност от въздуха и на повишаването на обема и налягането му в дъгата (поради дисоциация) въглеродният двуокис притежава добри защитни свойства и предотвратява порообразуването.
          Добрата топлопроводимост на газа допринася и за разширяване профила на провара в основата на шева (при еднаква мощност на дъгата)

          П.С. Но това не означава сменяйте бутилките веднага. Газът се избира за конкретно приложение. Единия е добър някъде, другия другаде а газовите смеси отделно.
          Последно редактирано от joe007; 12-03-15, 21:29.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #50
            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

            Като пишете такива неща пишете за кой метод става въпрос, ако тръгнеш да четеш тази тема може да останеш с впечатления, че няма проблем да заваряваш черни стомани с чист аргон по метода МИГ и един куп подобни глупости . Съответно някой може пък да пробва с ВИГ и газови смеси .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #51
              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Като пишете такива неща пишете за кой метод става въпрос, ако тръгнеш да четеш тази тема може да останеш с впечатления, че няма проблем да заваряваш черни стомани с чист аргон по метода МИГ и един куп подобни глупости . Съответно някой може пък да пробва с ВИГ и газови смеси .
              Внесох поправка
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • #52
                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                Това да се заварява с чист аргон без грижи ,къде го прочете - в коя технология ,в кой справочник ,в кой учебник?
                Никъде.....казвам и твърдя, че с чист аргон може безгрижно да се заварява неръждаема стомана по метода МИГ. Иначе Джо е написал как е според бумагите.
                Съответно някой може пък да пробва с ВИГ и газови смеси .
                Защо не. За ВИГ се ползват газови смеси, има го в бумагите. Такива смеси се ползват рядко и се прилагат конкретно по предназначение. В БГ съм заварявал двувалентна мед със смес аргон/азот на ВИГ

                Коментар


                • #53
                  От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                  Затова във всяка тема откриваме топлата вода . И по няколко пъти.
                  След като прочетох 'Темата" и "препирнята", това съждение ми изглежда най-вярно и "обобщаващо".

                  -От този "подход" никой не печели и е по добре, сами да си слагаме "спирачки", когато в първите няколко "поста" е отговорено.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                    Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                    Аз пък пробвах с аргон (чист), вместо ЦО2, не за друго, ми защото трябваше вече да върна бутилката аргон която бях взел за да си пробвам инв. електроженче (и аз) какви ще ги върши, пък тя беше почти пълна и ми стана интересно "какво ще стане"..........ми не става и то не става ама въобще, резултата е като да съм забравил да пусна крана на бутилката ЦО2, пръщи опушва и всички екстри като че ли работя без газ.
                    Става, но е до машина и играчка с настройките. Ама става на външен вид. А какво реално става като комплексни характеристики на шева има само маргинално отношение към външния вид. В много случаи касиво изглеждаща заварка се оказва по-кекава от не дотам лицеприятна такава. Една от причините да се ползват малки количества добавка на CO2 и кислород в смесите за неръждавейка е точно стабилизиране на дъгата. Joe007 по-нагоре го написа.

                    То и неръждавейка се заварява с чист CO2. Че даже и вид се докарва. Само трябва с очила, че хвърчат гадни остри люспички. За селския казан сигурно няма и да има особени проблеми така заварено.
                    Последно редактирано от sparkybg; 12-03-15, 22:38.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                      Моите пет стинки по въпроса,на миг-маг(телоподавка)за обща употреба удачният вариянт е СО2.Под обща употреба визирам подръжка на селскостопански парк,като много от операциите се извършват навън и във всякакви равнини.Пробвах смеси,Феролайн,Коргон,освен,че бързо свършват,вертикалите се получават трудно,а таванна заварка е практически невъзможна,материяла капе в човката и ако лъхне и малко ветрец цирка е пълен.За закрити помещения и хоризонтални заварки,става,няма пръски,става и супер декоративен шев...
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Aмa нa телоподaвaщото ,не нa aргонов aпaрaт.
                        Да на телоподавка пуснах аргон вместо CO2

                        Спарки: - може от машината да е, може и от мен да е, може и че бях изчистил материала като за CO2, най-вероятно е и от трите по много , но след като смених бутилките и сложих тази с CO2 нещата заспаха!
                        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Пробвах смеси,Феролайн,Коргон,освен,че бързо свършват,вертикалите се получават трудно,а таванна заварка е практически невъзможна,материяла капе в човката и ако лъхне и малко ветрец цирка е пълен.За закрити помещения и хоризонтални заварки,става,няма пръски,става и супер декоративен шев...
                          Аз работя само със Феролайн и нямам проблем с вертикалите и таванните, прилагам и снимки...А защо има разлика между работата на открито с СО2 и смес? Единственото което се сещам е че СО2 като по евтин, може да го пуснеш по щедро да духа.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #58
                            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                            Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                            Спарки: - може от машината да е, може и от мен да е, може и че бях изчистил материала като за CO2, най-вероятно е и от трите по много , но след като смених бутилките и сложих тази с CO2 нещата заспаха!
                            От материала едва ли е. И от теб едва ли е, щом с CO2 се получава. При чист аргон дъгата се държи доста по-различно и не всяка машина, колкото и да я бъзикаш, може да компенсира това. Със смес (например 80/20) вероятно няма да имаш грижи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Аз работя само със Феролайн и нямам проблем с вертикалите и таванните, прилагам и снимки...А защо има разлика между работата на открито с СО2 и смес? Единственото което се сещам е че СО2 като по евтин, може да го пуснеш по щедро да духа.
                              Знам ли,вертикала се получава що годе,но таван абсурд.Може и аз да бъркам,но самият шеф прокапва и пълни човката,при което окъсява и повече чистя отколкото да заварявам,реално се получава плюене тип "прокапало лястовиче гнездо".Не знам,може и да са ме наредили с газа(феролайн),но с СО2 го няма този проблем.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                                Профила на проникване е различен, поне по книга. На чист CO2 е по-плитък и по-разлят, а с аргонова смес е по-дълбок(остър). Вероятно иска и различна техника на водене в тия положения.
                                Последно редактирано от sparkybg; 13-03-15, 19:43.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X