Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Знам ли,вертикала се получава що годе,но таван абсурд...
    Пламене,пробвай под ъгъл 25-30 градуса на ръкохватката спрямо шева при таван, дърпаш към тебе.При вертикал пускаш от горе на долу.Подаването на тела в двата режима е по малко отколкото при хоризонтал.

    Коментар


    • #62
      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Моите пет стинки по въпроса,на миг-маг(телоподавка)за обща употреба удачният вариянт е СО2.Под обща употреба визирам подръжка на селскостопански парк,като много от операциите се извършват навън и във всякакви равнини.Пробвах смеси,Феролайн,Коргон,освен,че бързо свършват,вертикалите се получават трудно,а таванна заварка е практически невъзможна,материяла капе в човката и ако лъхне и малко ветрец цирка е пълен.За закрити помещения и хоризонтални заварки,става,няма пръски,става и супер декоративен шев...
      Toва е май най-грандиозната глупост която съм чел в този подфорум.
      Направо ми липсва Уелдъра и неговите коментари след такива изказвания....
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #63
        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

        Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
        Toва е май най-грандиозната глупост която съм чел в този подфорум.
        Направо ми липсва Уелдъра и неговите коментари след такива изказвания....
        Я се обоснови защо е най грандиозната глупост,вместо сам да си поставяш диагноза "болен мозък"....Нема да коментирам ника ти...

        Коментар


        • #64
          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

          Пламене,пробвай под ъгъл 25-30 градуса на ръкохватката спрямо шева при таван, дърпаш към тебе.При вертикал пускаш от горе на долу.Подаването на тела в двата режима е по малко отколкото при хоризонтал.
          А пък това направо кърти миФки.

          Коментар


          • #65
            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

            С коргон заварките стават супер, но при моята машина (Струна 250), първата степен се оказва твърде силна за по-тънки неща. При работа с СО най-слабата, възможна степен е 3. Друг забелязан ефект е, че смесите "светят" повече. С CO нямам проблем да заварявам и без маска, което с коргон не ми се получава хич.
            Специално за недотам почистени детайли (ламарини), категорично предпочитам чист СО с всичките му пръски.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #66
              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

              Сериозно болен при това, и какво не те кефи на Щайга????

              Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
              Пламене,пробвай под ъгъл 25-30 градуса на ръкохватката спрямо шева при таван, дърпаш към тебе.При вертикал пускаш от горе на долу.Подаването на тела в двата режима е по малко отколкото при хоризонтал.
              Е несъм толкоз напред да ти обяснявам ,но жокер удебеленото нее вярно.....
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #67
                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                След като прочетох 'Темата" и "препирнята", това съждение ми изглежда най-вярно и "обобщаващо".

                -От този "подход" никой не печели и е по добре, сами да си слагаме "спирачки", когато в първите няколко "поста" е отговорено.
                Прав си , ама скивай к`о ста`а. Ама аз к`ва вина имам ?!
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                  Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                  Сериозно болен при това, и какво не те кефи на Щайга????


                  Е несъм толкоз напред да ти обяснявам ,но жокер удебеленото нее вярно.....
                  При таван скороста на тела е в повече,инак гърми в човката и нищо не се получава,при вертикал е една идея по-бърз от настройката на хоризонтален шев.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                    Не знам защо, ама имам смътното впечатление, че вертикала го карате отгоре надолу?

                    Не, че не става, ама за декорация. За шев от който се търси здравина аз винаги "катеря".
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Не знам защо, ама имам смътното впечатление, че вертикала го карате отгоре надолу?

                      Не, че не става, ама за декорация. За шев от който се търси здравина аз винаги "катеря".
                      Това е истината,с кратки прекъсвания от долу на горе,и ако искаш визия,пускаш от горе надолу.Ако е дребен и неотговорен детайл,става и директно от горе на долу.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                        Дъгата трябва да се държи в предния край на ваната, за да нагрява и материала. А това отгоре надолу трудно се случва.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          .... А това отгоре надолу трудно се случва.....
                          Не знам какво се случва по принцип , ама при мен се случва следното : машина DEL 270А Self Control , тел 0,8 , ъглов шев вертикал отгоре - надолу , големина на тока :200А . Поне така изписва на дисплея , а нямам причина да не му вярвам.
                          При това се случва всекидневно , по няколкостотин детайла .
                          Ако не вярваш , мога да направя и клипче , но не знам дали може да се качи тук директно от компа , щот през "Тубата" не ми се занимава.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Не знам какво се случва по принцип


                            Освен да се самоцитирам:
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А това отгоре надолу трудно се случва.
                            Обърни внимание на разликата между "трудно се случва" и "не се случва".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                              Предлагам да се съберете някъде и да си мерите електродите.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                                Случва се ама е забранено. Мислех си, че МИГ/МАГ-а е лесно усвоим метод, ама вече се съмнявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X