Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    добре де полицията известявана ли е?
    Правилата на форума забраняват да напиша каква е ползата от полицията в подобни случаи. Пък и във всички други случаи.

    Все едно, темата е за маските.

    Коментар


    • До: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Абе, не се разправяй с глупости. Мойто си е все още наред, а не съм го пазил изобщо. Имам и резервно. В РЕДКО струват лев и нещо. Ако не си изкарваш хляба с това, ще сменяш веднъж в годината, и толкоз. Вътрешното също е сменяемо. И то струва никакви пари.

      А може и да се полира. С паста за зъби (не избелваща), веро и памук. С малко търкане става като ново. Така съм поправял дори CD-та.

      А с фина полир паста сигурно още по-добре ще стане. Ама според мен не си струва играчката, за едни 2 лева.
      Да с полир паста става супер.Аз все забравям да си взема стъкла.Маската ми е Спийдглас(според мен най-доброто на пазара в момента като марка) , и нейното стъкло не става от обикновен плексиглас.Затова го минавам с шкурка 2000 да паднат драскотините и опушванията и след това с полирпаста.Става като ново(е почти де)
      Последно редактирано от joe007; 28-11-08, 19:19. Причина: грешка
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • До: Маски за заваряване

        Какво стана? Опита ли да заваряваш, и как се представи маската и апарата?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Маски за заваряване

          Здравейте, налага се да правя заварки с електрожен, няколко ремонтни дейности в къщи, обаче нямам защитна маска. Въпросът е какво трянва да е защитното стълко, защото съм чувал че имат някакви номера в зависимост от това колко са тъмни. не съм професионалист и няма да заварявам цял ден, ама не искамсе осветя, А изгарянията на лицето не ги броя, че след 2 електрода съм кат индианец и после гадно се беля.

          П.П. малкко се меся в темата за соларните маски май, ама ако трябва нека бъде преместена
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • До: Маски за заваряване

            Вземи си соларна, няма да съжаляваш. И най-евтината да вземеш, пак по-бързо и по-добре ще свършиш работа. И очите ще опазиш.

            Иначе все нещо няма да става и поне 2-3 пъти ще "погледнеш" дъгата.

            Коментар


            • До: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
              Здравейте, налага се да правя заварки с електрожен, няколко ремонтни дейности в къщи, обаче нямам защитна маска. Въпросът е какво трянва да е защитното стълко, защото съм чувал че имат някакви номера в зависимост от това колко са тъмни. не съм професионалист и няма да заварявам цял ден, ама не искамсе осветя, А изгарянията на лицето не ги броя, че след 2 електрода съм кат индианец и после гадно се беля.

              П.П. малкко се меся в темата за соларните маски май, ама ако трябва нека бъде преместена
              Наистина удобна е соларната но за любителска работа идва малко скъпичка най евтините са около 150лв. А пък тези евтините ако са със соларна батерия и не се използуват постоянно им се скъсява живота може би наполовина !За непрофесионална работа една китайска от 6-7лв. ще върши идеална работа !Номерацията на филтрите (стъклата) са от 8 до 14 и се определят от няколко фактора първо по това на какъв ампераж ще се работи ,от състоянието на зрението и от осветеността на помещението. От следната таблица можеш да видиш номерата на филтрите спрямо ампеража .
              http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=345&pictureid=5607
              Ако помещението е тъмно съответно се избира и малко по тъмно стъкло
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • До: Маски за заваряване

                мойта маска е средно затъмнена/поне така пише/ абе като погледна през нея към луминистентни тръби се вижда около,очите не ми се изморяват грам ама аз и толкова заварявам,но ако работиш на тъмно /привечер/ слагай и едни слънчеви или стъклени очила

                Коментар


                • До: Маски за заваряване

                  Окло 150 лева не са много когато става въпрос за очите ни.Разбира се срещу тия пари получавате китайска маска.Като си я избирате насочете я срещу слънцето и си изберете маска по-малка неравномерност в затъмняването.Също така добре е да има настройка на степента на затъмняването и скороста на реакция.На битака в София си взех такава соларна за120 лв.нова преди 2 години и съм доволен.Е,неравномерноста в затъмняванети си я има,но то е към периферията на зрителното поле и се нагаждаш бързо към това.

                  Коментар


                  • До: Маски за заваряване

                    Как соларна маска за електроженТи направо ще я съсипеш.
                    Взимай някоя за 10-15лв и си готов.
                    Стъклата:8 е най-светлото, 14 е най-тъмното
                    Ето една полезна таблица за нещата,които каза @welderargon:
                    http://www.chem.purdue.edu/chemsafet...ain/shades.htm

                    Коментар


                    • До: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от kudrav Преглед на мнение
                      Как соларна маска за електроженТи направо ще я съсипеш...
                      Защо? Много даже удобно се работи.

                      Коментар


                      • До: Маски за заваряване

                        Нищо не може да и стане на маската при работа с електроди само че по често трябва смяна на предпазната слюда! Но точно за такава китайска за която пише ctef аз пък никога не бих дал 120лв.Бих предпочел по утвърдени производители но пък и цената ще е вече друга! Всичко зависи от това как си свикнал да работиш -има колеги като свикнат със соларна и после с класическа им е много трудно аз нямам проблем за работа с класическа дори ми се струва че и най-тъмната степен на соларните маски понякога не е достатъчна за по тъмни помещения !
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • До: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от kudrav Преглед на мнение
                          Как соларна маска за електроженТи направо ще я съсипеш.
                          Взимай някоя за 10-15лв и си готов.
                          Стъклата:8 е най-светлото, 14 е най-тъмното
                          Ето една полезна таблица за нещата,които каза @welderargon:
                          http://www.chem.purdue.edu/chemsafet...ain/shades.htm
                          Нищо и няма,доста кила електроди изгорях и предпазното стъкло не е напръскано.Става въпрос за Спеедглас не за китайска.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • До: Маски за заваряване

                            Здравейте колеги!Прочетох темата,и реших и аз да дам своето мнение по въпроса.От десет години години работя с optrel.Може да се каже че съм доволен.Швейцарска е (поне така пише)и е много удобна.Във фирмата никой(от 15 заварчици) не използува от обикновените .Работи се 8-10 часа дневно,почти никакви проблеми с маската.Според мен са добри(това е само мое мнение).Поздрави...

                            Коментар


                            • До: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от valentin46 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги!Прочетох темата,и реших и аз да дам своето мнение по въпроса.От десет години години работя с optrel.Може да се каже че съм доволен.Швейцарска е (поне така пише)и е много удобна.Във фирмата никой(от 15 заварчици) не използува от обикновените .Работи се 8-10 часа дневно,почти никакви проблеми с маската.Според мен са добри(това е само мое мнение).Поздрави...
                              http://www.hdb-welding.ru/index.php?...608129554d7646

                              OPTREL SOLARMATIC COMFORT -(черна) маската е префектна беше първата соларна с която работих наистина вече десетина години маската работи без проблем ,обаче не мога да похваля кафявите OPTREL MIRA и OPTREL MIRA PLUS ! OPTREL MIRA беше моя лична и спря да работи ! OPTREL MIRA PLUS също дефектира обаче в Редко и възстановиха соларната батерия и маската продължи да работи !CHAMELEON на Weldline също са много добри маски !
                              Последно редактирано от welderargon; 02-03-09, 23:59.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • До: Маски за заваряване

                                Здравей колега!Не мога да кажа същото,защото първите осем години бях точно с optrel mira plus.Никакви проблеми.Смяна на стъклото(плексигласа) отпред по-често,и това е.Един път смених цялата касета,но вината беше моя(падна и се напука).Сега съм с някакъв по-нов модел (не-знам точно името,мисля че е Галакси),но не съм много доволен.



                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                http://www.hdb-welding.ru/index.php?...608129554d7646

                                OPTREL SOLARMATIC COMFORT -(черна) маската е префектна беше първата соларна с която работих наистина вече десетина години маската работи без проблем ,обаче не мога да похваля кафявите OPTREL MIRA и OPTREL MIRA PLUS ! OPTREL MIRA беше моя лична и спря да работи ! OPTREL MIRA PLUS също дефектира обаче в Редко и възстановиха соларната батерия и маската продължи да работи !CHAMELEON на Weldline също са много добри маски !
                                Последно редактирано от valentin46; 03-03-09, 13:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X