Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Маски за заваряване

    Да,със степени е.Има степени със скороста на затъмняване и друга сас степента колко да е затъмнението.Що се отнася до марката незнам,просто само това пише на нея.Просто с такава маска ми е по удобно да заварявам ,а и не сам професионалист използвам я за любитеска работа и доста ме улеснява.

    Коментар


    • До: Маски за заваряване

      Аз имам Speedglas много съм доволен , проблема ми е че се затъмнява от луминесцентната лампа . При всички ли е така ?

      Коментар


      • До: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
        Аз имам Speedglas много съм доволен , проблема ми е че се затъмнява от луминесцентната лампа . При всички ли е така ?
        Изхвърли старите магнитни дросели, и си сложи електронни баласти на луминесцентните лампи. Хем няма да трептят, хем ще светят една идея повече, хем няма да ти се затъмнява маската.

        ПП: Не съм забелязал мойта да прави такова нещо. Нямаш ли регулация на чувствителността? Ако имаш - поиграй си. Мойта няма. Но не е SpeedGlas, а Optrel.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
          Аз имам Speedglas много съм доволен , проблема ми е че се затъмнява от луминесцентната лампа . При всички ли е така ?
          Колега,моята е Optrel Galaxi,и също се затъмнява като погледна към лампата...

          Коментар


          • До: Маски за заваряване

            plamkata аз също работя със speedglas и имам проблем с лампите. Може би трябва да пробвам с дроселите както казва sparkybg. По въпроса с чувствителноста на шлема-не се променя, по лошо защото като почнеш да заваряваш на по криво място и си пречиш на датчиците(клетките) шлема не включва защитата. Модела ми е 9002V

            Коментар


            • До: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от chichi.miti Преглед на мнение
              plamkata аз също работя със speedglas и имам проблем с лампите. Може би трябва да пробвам с дроселите както казва sparkybg. По въпроса с чувствителноста на шлема-не се променя, по лошо защото като почнеш да заваряваш на по криво място и си пречиш на датчиците(клетките) шлема не включва защитата. Модела ми е 9002V
              sensitivity:
              Позиция 1-Най ниска степен на светлочуствителност.Използва се при работа в близост с други заварчици,когато е възможно системата да реагира на заваръчна дъга от съседен източник.Така проблема с лампите ще изчезне.

              [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
              [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

              Коментар


              • До: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Такава /маска/ соларен шлем, обаче бяла - като бял череп видях в един магазин в Пловдив. Там се продават всякакви инструменти и машини за сервизи. Магазина е в уличката от дясната страна на пл.Кочо Честименски срещу кино Фламинго.

                Коментар


                • До: Маски за заваряване

                  Евтини маски
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Маски за заваряване

                    Здравейте колеги,аз имам 2 шлема 9002v копувал сам ги по 600лв.Мога да кажа че са страхотни.Имах проблем с пьрвия визьора започна да трепти.От сервиза ми казаха че немогат да го оправят.На спидглас платките са заляти сас смола и не подлежат на ремонт!Иначе са варха.Купих си панел 9002d,Заштото са вдигнали цените.

                    Коментар


                    • До: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от georgi_iliev Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,аз имам 2 шлема 9002v копувал сам ги по 600лв.Мога да кажа че са страхотни.Имах проблем с пьрвия визьора започна да трепти.От сервиза ми казаха че немогат да го оправят.На спидглас платките са заляти сас смола и не подлежат на ремонт!Иначе са варха.Купих си панел 9002d,Заштото са вдигнали цените.
                      В кой сервиз не могат да го оправят !? В РЕДКО питал ли си ? На Оptrel панелите и те са капсуловани но ги оправят ...
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • До: Маски за заваряване

                        Не сам питал но ще отиди да видя,аз и без това съм го отписал този панел.Днеска си поръчах 9100хх от ебеи за 225 лири с безплатна доставка за англия.Другия месец едно приятелче ще ми я докара.Тука им искат над 800лв.Ако можете да си позволите такъв шлем си купете.Вече сам пробвал и 9002д перфектен е.И не затваря от сланцето. Не си даваи
                        йте парите за
                        Китайски КОРУБИ.

                        Коментар


                        • До: Маски за заваряване

                          Качествени китайски заваръчни маски...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Маски за заваряване

                            Китайското е гадно, нали. Много удобно обобщение.

                            ...само че аз съм пробвал 2 различни вида, и особена разлика с OPTREL-а ми нямаше. Колко изкарва едното и другото - не знам. Времето ще покаже. Обаче новички си работеха идеално. Не се затъмняваха от слънце, и други такива паразитни истории.

                            А цената е на половина, при това имам почти базовия модел на OPTREL.

                            Да, на миналия пловдивски панаир опитвах и маска за 1000лв. Е, има хиляда настройки, като е отворена, е по-светла. Абе, друго е. Ако човек си изкарва хляба с това си струва, ама ако ще се заварява 2 пъти в месеца - твърдо не. Аз си взех OPTREL, щото бяха на промоция. Ако не беше това, щях да съм с китайска. Мойта няма никакви изявени предимства.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Маски за заваряване

                              Показаната на снимката хартиена маска е наистина китайска.Но това си е просто шега,без да влагам нищо обидно....

                              Коментар


                              • До: Маски за заваряване

                                Заварявал съм и с опушено стъкло. На вилата с кабела бутнах маската от терасата на втория етаж и двете стъкла станаха на сол работата трябваше да я свърша и се сетих къкво съм чул от колеги отрязах едно стъкло по размера на маската опуших го хубаво от двете страни и цял ден заварявах и неуспях да се осветя. След тази случка винаги си нося поне едно резервно тъмно стъкло.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X