Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

    Чисто тЕорЕтично - може. Чисто практически - на теория се случва да стане някоя беля.

    Присъединяването му е различно от това за CO2 и аргон.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Чисто тЕорЕтично - може. Чисто практически - на теория се случва да стане някоя беля.

      Присъединяването му е различно от това за CO2 и аргон.
      Аз бутилка за кислород нямам още. Ще си взема голяма и ще преливам в малката. Всичко е заради нуждата от мобилно газо-кислородно устройство(оксижен) . Та имам залежаващ CO2 редуцир и се чудех дали ще мога да го ползвам. Но ще заложа на сигурните 50кинта за нов

      Коментар


      • #48
        Да не отварям нова тема - какъв трябва да е редуцира за пропан-бутан за газопламъчно, ще се ползва за резак. Имам под ръка 1,5 бара, ще стане ли? Или трябва регулируем, или такъв на 2 бара? Кислорода си има нужния редуцир.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          А на кислорода колко ще му е налягането? А мощността на горелката каква е? А тя има ли си врътки за регулиране? А не пише ли нещо на нея?

        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Няма да ти стигне налягането за резака. Трябва ти директен дето само натиска клапана и идва "сичката" гаС и възвратен клапан на маркуча.

      • #49
        Гледам тука клапан за битова бутилка, за нормални печки и не знам какво друго. Отваря се с палче, не се регулира. Не знам колко пуска на изхода.
        И друг клапан, пак за битова бутилка, с регулируем иглен вентил. На него пише "Само за газови горелки, да не се използва за газови уреди".
        И него дявол го знае колко налягане пуска, но дебита му се регулира.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Това с палчето е 30 милибара. Това с врътката е 150 милибара. Фини работи са това.

      • #50
        Ползвай този дето се регулира. Притока на газ ще си нагласяш от бренера.

        Коментар


        • #51
          За резак ти трябва вентил, който да може да отвори бутилката на 100%.
          Имам такъв на Kosan. Италиански.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Хм, той вентила хубаво ще отвори бутилката, но кои са маркучите след него които ще издържат налягането?

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Е колко са 16 бара между приятели? И това ако бутилката е чист пропан, температурата 50 градуса, а врътката на горелката е затворена.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Аз незнайно защо реших, че АИГ пише за бутилката кислород...

            Пак съм в издънка...

        • #52
          Не е нужно въобще да се отваря бутилката до край.

          Коментар


          • #53
            В бутилката са около 7 - 8 бара.
            И ДА! Не е нужно да отваряш бутилката до край! Отваряш я колкото ти трябва! Във Всеки случай повече от битовите (с палчето) вентили.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #54
              Това с врътката не е редуцир вентил, а най обикновен "чешмян" кран. Така че с него много внимателно!!! Борето

              Коментар


              • #55
                Така. Резача е индианец, но пък си има тапия. Аз пазарувам каквото трябва, но няма кой да каже какво е то. Кислорода си има редуцир-винтил какъвто си трябва, на какво налягане ще е изхода резача да се оправя. Взел съм у възвратен клапан на пропана. Ясене, тия битовите с палчето са 1,5 и 2 бара. Имам такъв на 1,5, според магазина, където продават такива неща може и да стане, ако не взимам такъв на 2 бара. Тия с врътките, както каза Борето ми казаха да не слагам. Но нямам заварчик под ръка да го питам, че от опит се черпи най-добра информация. Следобед ще се разбере.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тоя редуцир е някакъв радикален и нищо битово няма в него. Единственият битов прибор който може да захрани е пърлачката за прасе.

                • Asen Kushlev
                  Asen Kushlev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кольо прав си, но все пак гледам да се ориентирам малко. Ясене, всички газови котлони са с такива редуцири. Вкъщи бяхме с Янтра 2, после с един на ВМЗ Сопот, все с такъв редуцир. Сега последният е на метан, но с други дюзи, там вече е на 0,3 бара.

                • resistbody
                  resistbody коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така, едни пръчки на резача, и си намираш един който знае как да държи резака... навремето ми трябваше резач за една метална сграда.. наш човек ми го прати от завода, ряза цял ден без да спре... нито яде нито пи.. накрая като питахме колко пари вика 20лв... дадохме му 50 и 2 чанти ядене... той човека ако беше на работа сигурно щеше да отреже 10 пъти повече железа.. ама наденика му бил толко...

                  Помня първия ми път с резака.. имам 5 години стаж на газо-пламъчно запояване ама не бях рязал... докато разбера каква е фатката беше трудно после падаха железата..

                  Редуцир само на кислорода.. пропана от ръкохватката..

              • #56
                Според брат ми резак може да реже до 20мм с пропан бутан с палче, но .... ако няма боя или масло. И не е необходимо да се надува много кислорода. Много зависи от самия резак / с канали, без канали / Борето

                Коментар


                • #57
                  Имам една микроскопична горелка, която сама по себе си се слага на бутилче за пълнене на запалки. Там стои без редуктор, регулира се само със собствения си иглен вентил. На туристическа бутилка я слагам пак през изглен вентил и обикновен полиетиленов армиран маркуч.

                  Пропан-кислородните горелки на газовите техници са с някви гумени маркучи. Но те ги мъкнат по строителни обекти, демек лоши места.

                  Коментар


                  • #58
                    Слагай този с врътката. Другото остави на резача.

                    Коментар


                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Резача както казах е индианец. Никога не е рязал, по-добре да го мъча първо с редуцира, като задобрее може и врътка да му взема. Тия ще ме побъркат, една седмица не могат да подкарат един резак. Сега пък манометрите на кислорода на метрология ще карам. Все нещо измислят.

                  • #59
                    Нещо послъгваш май. Ако някой те кара да завериш манометъра, същият той не би позволил да ползвате пропан-бутилка за битови нужди. Ще ти иска такава с вентил и манометър.

                    Коментар


                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Както казах, тук не знаят какво искат. Лошото е, че са много. Аз съм един.

                  • #60

                    Кольо коментира
                    Вчера, 21:53
                    Хм, той вентила хубаво ще отвори бутилката, но кои са маркучите след него които ще издържат налягането?

                    Маркучите са тези , които стават И за претакане на вино . Питай ме откъде знам .

                    ...иначе те ги те :

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:8.jpg Прегледи:0 Размер:139.3 КБ ID:6676144.

                    ... а по темата : що имам усещането , че освен Гого (АИГ ги изключвам) никой друг от коментаторите тук не е пипал резак ?!

                    .. и един съвет към Асен : не знам каква ти е идеята за начинанието , но ако е нещо еднократно , по- добре да си наемеш професиналист да ти свърши работа .
                    Ако пък е свързано с предемета ти на дейност - намери си читав газорезчик . Въпросния индиец като гледам как няма идея за какъв вентил иде реч - едва ли знае и как се "пали" горелката . Ше земе да си извади очите или да си откачи ръцете , та няма да можеш да го излежиш после
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-11-20, 17:21.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Такива маркучи му взех на убавеца. Иначе за резача не ги решавам аз нещата, аз съм снабдител. Има си БЗР и други отговорни за правилната работа.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X