Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

    Спарки, не ме занимавай. Тематиката е сложна. Пак ме четеш и цитираш избирателно. Вместо да ме дърпаш за опашката, вземи постни торбата с четива, която ти пратих преди дооооста време. За аудиторията ще е интересно, нали това искаше. С тебе няма да споря, защото нищо не знаеш по материята. За разлика от теб аз не ти събирам глупостите в цитати......бая са /говоря само за раздел заваряване/.

    Коментар


    • #32
      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      Тематиката е сложна.
      1. В редуцира течна фаза нямаш, освен ако не работиш с въглероден двуокис и обърнеш бутилката наопаки, като последното е неправилно по дефиниция. Така работят пожарогасителите, заради което си имат нарочна тръба вътре, която в бутилките за CO2 за заваряване липсва.
      2. В бутилка с газова смес (освен в специфични случаи на съхранение на опредлен газ в течност) пък изобщо нямаш течна фаза в бутилката - демонстрирай знания по въпроса и ни кажи защо така се получава.
      3. Ако ми намериш химик, който да ми изведе реакцията на аргона, хелия или въглеродния двуокис с окисите, и от тях да става нещо друго, тутакси ще си посипя главата с пепел.
      4. Силите на ван дер Ваалс нямат абсолютно нищо общо със случая. В самия линк, който си дал пише за какво точно се отнасят, ама явно ти е нанагорно да го вразумееш.

      Оценявай кой колко знае по материята, демонстрирайки собствени знания по случая. В настоящата тема за пореден път стана за смях.

      А глупостите ми по тема заваряване ще се радвам да ги събереш на куп. Таман ще се позабавляваме заедно, сравнявайки ги с твоите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

        Gogo77, в заваряването не знам колко струваш ама за химия колкото по-рядко се обаждаш, толкова по-рядко ще ти се смеем.

        Коментар


        • #34
          От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

          ОК.......В нова тема ли ги искаш или тука......доста са ти бисерите.

          ПП.....ама на мене също ми е забавно като се смеете.

          Коментар


          • #35
            От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
            ОК.......В нова тема ли ги искаш или тука......доста са ти бисерите.

            ПП.....ама на мене също ми е забавно като се смеете.
            Както ти е по-удобно и незатормозяващо. Настоящата тема и без друго е за раздел "Хумор".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

              Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
              Теоретично...
              Имам два кислородни редуцира, а ми трябва един за аргон. Ако на мястото на втория манометър, който показва налягане при кислорода, сложа манометър показващ л/мин ще работи ли коректно редуцира? Мисля си, че не трябва да има проблем, вие как мислите?
              здравей, само си смени гайката на манометъра, за кислорода е по -голяма и се ориентираш по слух , няма да ти показва литри

              Коментар


              • #37
                От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                Ако на мястото на втория манометър, който показва налягане при кислорода, сложа манометър показващ л/мин ще работи ли коректно редуцира?
                Да, ще показва л/мин

                Коментар


                • #38
                  От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                  Здравейте,
                  Няма да работи коректно!!!
                  Освен манометъра за л/мин, трябва да се сложи и калиброван отвор на изхода (около 0,5 мм) през който да изтича газа.
                  Иначе манометъра ще показва л/мин просто щото такава му е скалата!!!
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #39
                    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                    Остава да се отчете и че през еднакъв калиброван отвор и еднакво налягане различните газове изтичат с различна скорост.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Остава да се отчете и че през еднакъв калиброван отвор и еднакво налягане различните газове изтичат с различна скорост.
                      Повечето регулатори обикновено за аргон и CO2 са еднакви. Някои имат разлика в скалите, но не е съществена, ако помня добре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                        Ясно. И кислородът значи е някъде там.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Остава да се отчете и че през еднакъв калиброван отвор и еднакво налягане различните газове изтичат с различна скорост.
                          Нищо против нямам това изказване, но хайде да не се оливаме с морафети. Разликата от най-плътния газ до най-рядкия е 0.01% и в България има 10-15 прибора, които могат да правят разликата.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                            15-30% е по-вярното число за газовете с които се заварява ама все едно няма значение защото човек все едно си ги гласи каквото му трябва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                              Няма да работи коректно!!!
                              Освен манометъра за л/мин, трябва да се сложи и калиброван отвор на изхода (около 0,5 мм) през който да изтича газа.
                              Иначе манометъра ще показва л/мин просто щото такава му е скалата!!!
                              Така е, но може да се пренебрегне поради малкото отклонение в показанията. Самите манометри дори и еднакви да са, също показват различно.....в заваряването +- 1 литър не е фатално. Друг е въпроса, когато се прави газова смес, тогава се гони прецизност.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                                Да иЗтупаме темата.
                                Редуцир вентил за CO2 (от тези за постмиксерите) с втори манометър със скала в барове може ли да се ползва за кислород чисто тЕорЕтично.
                                И някой би ли ми пояснил видовете присъединителни резби на крановете откъм редуцирвентила за различните газове и газови смеси.

                                Благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X