Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

    Моля за съвет при избора на бренер и шланг за аргон за инвертор Варин1605е

    Коментар


    • #62
      От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

      Не виждам начин това да се подкара читаво на аргон. Ако не друго трябва поне да му се спират HotStart и Antistick функциите, които се твърди че има.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

        Първоначално публикуван от Mirko 84 Преглед на мнение
        Моля за съвет при избора на бренер и шланг за аргон за инвертор Варин1605е
        Това е инструкция за употреба на апарати от серията Varin https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...64fXyQ&cad=rja

        , която включва и модела за който питаш .Надявам се да ти е от полза .Ако има нещо неясно питай ,ще се опитам да помогна!
        Успех!


        П.П.Горелките които можеш да ползваш могат да бъдат следните :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bdffea99f411328d83bf52fdb8f3c0a1.jpeg
Прегледи:1
Размер:17.8 КБ
ID:5673539Горелка с кранче .



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e_tig_17v.jpg
Прегледи:1
Размер:49.7 КБ
ID:5673540

        Комбинирана горелка с кранче и бутон .
        Последно редактирано от welderargon; 27-07-15, 22:45.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #64
          От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

          Както и Спарки е казал, въпросния инвертор няма как да се подкара що-годе нормално на аргон, без преработка. Хот старт сериозно ще поврежда върха на волфрамовия електрод при всяко палене.
          Всичко друго е приказки за свободното време.
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #65
            От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Комбинирана горелка с кранче и бутон .
            И какво по-точно прави бутона, след като не виждам къде в машината ще се включи?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

              Словенския Varin1605e няма нищо общо с китйския WSM 200!
              Последно редактирано от andro6; 28-07-15, 13:18.

              Коментар


              • #67
                От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
                Словенския Varin1605e няма нищо общо с китйския WSM 200!
                Ми няма. По-зле е от истински WSM200, даже и само на хартия.

                За такава горелка (с кранче) единственото читаво решение е лифт-start, ама като гледам и такова няма. Просто трябва копче за прехвърляне на режимите, което да изключва ARC-Force, Hot-start и anti-stick функциите, иначе ще остриш електрод през 2 минути. В сайта на Varstroj точно за тоя модел в показано че не става за TIG. Има модел 1805Е TIG, който става.
                Последно редактирано от sparkybg; 28-07-15, 13:41.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  И какво по-точно прави бутона, след като не виждам къде в машината ще се включи?
                  В случаите когато ще се ползва за контактно запалване не прави нищо ,защото няма и как да го прави !А горелката е комбинирана защото може да се ползва и за машини с контактно запалване и за машини с HF!
                  Мисля че точно пък на теб не трябва да обяснявам точно това …..но ти явно си решил да се заяждаш …..но както и да е ….аз съм свикнал!Ако изобщо искаш да спориш за нещо по въпроса ,...ми защо не поспориш с производителя на машината ,
                  в крайна сметка той е изготвил инструкцията за експлоатация а не аз !А в нея кратко и ясно е обяснено че машината може да бъде ползвана за ВИГ заваряване!

                  А това че ти не можеш ,не ти е удобно или просто не искаш да работиш с контактно запалване не ти дава право да убеждаваш и други да не го правят ,….щото не можели да подкарат машината читаво на аргон…..!?А какво точно означава да подкараш читаво една машина!?Ако най големия проблем ти е износването при запалването то това изобщо не означава че машината ням да работи ЧИТАВО на аргон !Има износване ,ДА и какво от това ,ще заточиш няколко пъти електрода повече…. ,толкова ли е фатално!?Износването на електрода при работа с контактно запалване си е дефинирано по подразбиране за тоя метод , така че които е решил да работи така, трябва да е наясно с така наречения проблем !За домашно ползване и за една малка работилница тоя начин може да бъде достатъчно добър ….!Нима е по изгодно да се дават пари за ненужно скъпи машини ….!?
                  Хайде чао !Аз бях до тук !Не мисля повече да хабя нерви в безсмислено ненужни спорове!
                  Последно редактирано от welderargon; 28-07-15, 22:42.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    А това че ти не можеш ,не ти е удобно или просто не искаш
                    Какво мога/не мога, искам/не искам или ми е удобно/неудобно няма отношение към темата.

                    Отношение към темата има това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:varini_ang-cda00e1b.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5673711

                    Това:
                    Characteristics:
                    - HOT START- increased welding current by arc ignition
                    - ANTI STICKING- automatic current power cut if electrode sticks to material
                    - ARC FORCE – prevents electrode sticking
                    Които всичките правят всичко възможно да осуетят някакво що годе правилно палене при TIG, а конкретно ARC FORCE прави всичко възможно и самата работа на TIG да е далеч от всякаква читавост, понеже увеличава тока с намаляването на напрежението, а напрежението при TIG и по дефиниция и на практика е по-ниско от това при РЕДЗ, тоест съответната функция ще е постоянно задействана. Това последното съм го играл и с китайска и с не-китайска машина, и резултатите не бяха твърде различни.

                    Разликата межди Varin 1705 и 1705 TIG е към 110 кинта. Едното не е предвидено за TIG, другото е. Все трябва да има някаква разлика, не мислиш ли?

                    Поста ми не е бил с цел заяждане. Препоръчваш горелка с бутон за машина дето няма вход за бутон и изобщо не е предвидена за TIG. Редно беше сам да изясниш тия подробности. Нито съм плюл или хвалил машината, нито съм споменавал собствените ми предпочитания, без някой да ме е питал.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                      А не знам (впрочем знам)защо , подминаваш коментар по инструкцията за експлоатация предоставена по горе ?Освен това може да погледнеш и това: http://www.varstroj.si/index.php/var...inverters.html и да обърнеш особено внимание на това изречение "DC TIG welding (scratch TIG welding) with shielding gas" Искрено се надявам да знаеш какво означава (scratch TIG welding)
                      Какво си играл и с какви машини си е твоя жичкаджийска работа ..! На мен като заварчик ,който пък си е играл с доста маркови и не маркови машини ми е практически известно че работата на TIG с подобни машини е напълно възможна и реална ,въпреки твоите теории!
                      П.П.Относно горелката ,вярвам че ти е станало ясно! Какво толкова има за разбиране ,пъхаш маркуча на редуцира ,развиваш крана на горелката ,драскаш ,палиш и работиш -проста работа , а бутона в тоя случай е за красота!
                      Последно редактирано от welderargon; 29-07-15, 00:32.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                        Износване на електрода при контактно палене с машина която е предвидена за такова, практически е незабележимо. Защото тока в момента на докосване на електрода до детайла е в повечето случай около 5-10А. При машина с РАБОТЕЩ хот старт и поставяне на заваръчен ток например 60А, е напълно вероятно и възможно тока в момента на докосване на електрода до детайла да достигне + 30% и даже + 50% отгоре. Зависи колко е решил производителя.
                        Та спарки си е прав! Кой колко и какви е тествал все тая. И аз съм правил достатъчно тестове, и доста машини съм ремонтирал та имам база за сравнение.
                        Въпросния модел не е добър за работа по метод ВИГ.
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #72
                          От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          А не знам (впрочем знам)защо , подминаваш коментар по инструкцията за експлоатация предоставена по горе ?Освен това може да погледнеш и това: http://www.varstroj.si/index.php/var...inverters.html и да обърнеш особено внимание на това изречение "DC TIG welding (scratch TIG welding) with shielding gas" Искрено се надявам да знаеш какво означава (scratch TIG welding)
                          А аз се надявам ти да знаеш какво означава това:
                          Enclosed TIG set for DC-TIG welding by machines VARIN 1705 TIG and VARIN 2005 TIG
                          Защото е свързано с горното.

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Какво си играл и с какви машини си е твоя жичкаджийска работа ..! На мен като заварчик ,който пък си е играл с доста маркови и не маркови машини ми е практически известно че работата на TIG с подобни машини е напълно възможна и реална ,въпреки твоите теории!
                          Не съм казал че е невъзможна, а че е неудачна, и самия производител ясно го е показал в таблицата по-горе. Ако въпросните екстри, подобряващи работата при ММА могат да се изключват, машната ще става за всичко. Ако при изключването на екстрите е съпроводено с включването на lift-arc функция, машината ще е перфектна за TIG. Иначе ще остриш електроди на всеки втори шев и като я пуснеш на 20 ампера само ще си мислиш че работиш на 20А.

                          То в общия случай и телоподаващо можеш да подкараш с токоизточник същата машина, ама ще е лайноягодка и докато не бръкнеш където трябва по управлението, такава ще си остане, работейки на тоя метод.

                          Да, въпрос е на някакви броени левчета. Даже ако управлението е с микропроцесор, въпрос е на едно ключе и някой и друг програмен ред. Ама когато ключето го няма (а него го няма съвсем умишлено) правиш точно това - лайноягодка.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                            Sparky може ли малко пояснение защо е по-лош от китайския.За домашни цели върши чудна работа

                            Коментар


                            • #74
                              От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                              Варина за домашна употреба засега си е супер,вече си изби парите с навеса

                              Коментар


                              • #75
                                От: Mнение за инверторен аргонов електрожен WSM 200

                                Първоначално публикуван от Mirko 84 Преглед на мнение
                                Sparky може ли малко пояснение защо е по-лош от китайския.
                                По-слаб е. Истински WSM200 160А на РЕДЗ и 200А на ВИГ, с 60% ПВ при тия амперажи, с електрически клапан и безконтактно палене. При нормална работа ти изклюваш преди него. Гори нормално електрод 4-ка.

                                ...сега, че пазара е заринат с ментета правени къде ли не - факт. Някои дори в завода не са пускани за проба, на други само пише WSM200, а всъщност ако изобщо вдигнат 140А трябва да благодариш на всевишния, трети са настроени едно към гьотере (предимно изпържени колкото може за това, което са нарили вътре, нямащо нищо общо с WSM200, и съответно не изкарват дълго), трети се скапват по 2 пъти в месеца привидно без ясна причина и т.н.

                                Ето ти например силова платка на средностатистически читав WSM200:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20100529085807968.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5674391

                                Това са трафовете и диодите след тях.

                                Масово се продават за 160-200А такива с 2 трафа, вместо 3, с 8 диода вместо 12, и с по-малко транзиатори на другата платка, намираща се над тая, които оригинално са правени за 140А:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:509053293_265.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5674392



                                Ако изобщо са пускани в завода са изпържени да вдигат повече, или само индикатора им показва повече. Съответно или не издържат дълго, или просто не вдигат амперите, дето пише на дисплея или врътката, iили защитата им изключва през 2 минути, ако ги изпържиш на максимум.

                                А има и машини с 4 трафа, пак 200А.

                                И дори да има всички нужни части вътре, може да попаднеш на 2 машини, правени в различни гаражи и уж абсолютно еднакви вътре, ама едната работи, а другата пука транзистори и диоди всяка седмица.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X