Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Разбира се,че е много по-трудна за обработка.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Може и алуминий.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
        Може и алуминий.
        Не се ли окислява?
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          Не се ли окислява?
          Ако се лакира,има шанс да устиска...по-дълго.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Мургавите братя няма да чакат да се окисли.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:elektrik90-art-47393elektrik90comp3877WP_4.8_Green_1.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5612866

              Какво е предназначението на зеленото оцветяване в едната част на електрода,освен че му казват зелен електрод,какво значи червен !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                Не се ли окислява?
                Да, алуминия се окислява до двуалуминиев триокис за минута-две - това е защитната му коричка, която не позволява да се превърне алуминиевия детайл в окис из основи, а само да се покрие с него, и да го защити от по-нататъшно окисляване.

                За това време мангалите със сигурност няма да успеят да откраднат детайла, но те няма и откъде да намерят неокислен алуминий. И не им пречи нищо да си го краднат окислен, естествено.

                За да се произведе това нещо, освен заварките е интересен и момента с изработването - вероятно трябва да има необходимата техника, и необходимия специалист по валцоване - примера с изработване на къстъм-мейд калници и резервоари на мотоциклети по единствените ТВ програми за гледане у нас.


                Интересни въпросчета задаваш, Мария.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Пускам ти една статия за заваряването.В нея има таблица за видовете волфрамови електроди.Дано ти е от полза.
                  WIG.pdf

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    За да се произведе това нещо, освен заварките е интересен и момента с изработването - вероятно трябва да има необходимата техника, и необходимия специалист по валцоване - примера с изработване на къстъм-мейд калници и резервоари на мотоциклети по единствените ТВ програми за гледане у нас.
                    Без някакъв точен чертеж или скица е много трудно да се прецени изработката на такава фигура.Според мен има и друг начин освен валцоването,но зависи какъв точно профил и форма трябва да се постигне.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140925_165828.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5612874
                      Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                      Пускам ти една статия за заваряването.В нея има таблица за видовете волфрамови електроди.Дано ти е от полза.
                      [ATTACH]742400[/ATTACH]
                      Според таблицата съм купил електроди с ториев окис,които били слабо радиоактивни ?Не било страшно,но при заточване можело да се вдишат частици в белия дроб ....!
                      Последно редактирано от Roninn; 25-09-14, 22:07.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Според таблицата съм купил електроди с ториев окис,които били слабо радиоактивни ?Не било страшно,но при заточване можело да се вдишат частици в белия дроб ....!
                        И това сме го дъвкали тук !Даже цяла тема за тези вредни електроди имаше !Ако толкова те е страх не ги ползвай !Купувай си златни !Аз си ползвам червени от както съм станал заварчик и не съм умрял !
                        Зелените както вероятно вече си разбрал са за променлив ток ,за заваряване на алуминий магнезий и сплавите им !
                        Червените са за прав ток и се ползват за всичко което може да се завири на DC !
                        Златните са им пълен аналог освен това могат да се ползват и на АС!
                        Ето и още малко подробности за електродите http://www.binzel-abicor.com/BG/bul/...ramelektroden/ . Тук липсва червения !Понеже преди време в сайта на Бинзел беше обявено че ще ги спират! Но то и крушките със волфрамова жичка щяха да спират, ама..... още се намират по магазините....и вероятно ощееее много дълго ще се намират ...!
                        Последно редактирано от welderargon; 25-09-14, 23:49.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Освен златните, сиви, оранжеви, гълъбово, сини (в зависимост от това по коя система са оцветявани). Водят се 1.5-2% цериеви. Предпочитаемо за по-фини неща и ниски амперажи. Малко по-различно се държат от златните, също стават и за AC. Златните са лантанови, 1.5%, ако помня добре.

                          Абе ще ги усетиш. Щом аз ги усетих, без да съм никакъв заварчик, със сигурност и ти ще. Просто си купи няколко вида и пробвай.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Ми аз нарочно WCe 20 = сив( цериев)и WLa 10 = черен ги подминах !!Ама нека ги опита може пък да му харесат !
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Ми аз нарочно WCe 20 = сив( цериев)и WLa 10 = черен ги подминах !!Ама нека ги опита може пък да му харесат !
                              Споменавал си. Аз като си купувах машините си накупих и всякакви електроди (само зелени нямам) - просто споделям мижавия си опит. За себе си не мога да кажа кои за какво повече ми допадат. Златните като че ли малко повече държат на прегряване. Но пък палят по-различно (не казвам по-добре или по-зле), особено на AC.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                                Без някакъв точен чертеж или скица е много трудно да се прецени изработката на такава фигура.Според мен има и друг начин освен валцоването,но зависи какъв точно профил и форма трябва да се постигне.
                                Заемам се с макета - при направата му ще направя и чертежа за отделните детайли точен и в мащаб. В свободното време естествено. Като е готов ще сложа снимки тук.
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X