Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
    Не става въпрос за възраст, а за цвят на очите
    Каква е разликата в използваните филтри в зависимост от цвета на очите? Моите са кафеви. Ако бяха сини, сиви, зелени или черни каква е разликата във номерациите?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ахъм! До едно положение можеш да минеш с увеличаване на дебита, но говорим за съвсем лек полъх. От там нагоре трябва да търсиш място със стени отстрани. Навесът от вятър не пази.

    Купи си маска от Del. Остави "стъкло номер нам кой си" - разликата е от земята до небето, еле пък за начинаещ.
    Del , AIG, шлем, номер 10 последно ??? Газът до колко е вреден, отровен - щом говорите за закрити помещения?

    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
    Съвета не е добър, ама никак даже. Със соларните маски трябва да дават и Алкаин, особено за начинаещи и особено за заваряване на открито.
    Какво е Алкаин?
    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Това пък защо?
    От 2002 година работя с фотосоларна маска, и не съм имал никакви поражения по очите. Ако има някакъв риск, то той по-скоро е с обикновените стъкла. Но и с тях няма...

    Не я плашете Мария, няма нищо страшно.
    Не се плаша - а и при това време, следващото заваряване няма да е утре... Извинявайте , че задавам въпроси - идиотски ..
    не се сетих навреме да разпитвам майка ми, която беше инженер технолог по заварките...
    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Алкаин,декаин и всичко завършващо на каин са капки за очи след осветяване,много е болезнено и препоръчвам да се внимава и да не се гледа дъгата със незащитени очи.Надявам се никога да не ти потрябват.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        Съвета не е добър, ама никак даже. Със соларните маски трябва да дават и Алкаин, особено за начинаещи и особено за заваряване на открито.
        Глупости на таркалета! Или си работил с някакъв боклук, или не си го настроил както трябва. Никога не съм имал грижи с осветяване, ползвайки както старата (маркова, нисък до среден клас), така и новата ми маска от AIG. При това работя почти постоянно на около 200-те ампера, при това имам навика да се вра в заварката - такива са детайлите че понякога е неизбежно да гледам примерно от 15-20см., и при това работя с Коргон, който "свети" повече от CO2.

        @iai-bg: Del и AIG е едно и също. Търсиш в google "aigwelding" и ще ти излезе като първи резултат на български.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Глупости на таркалета! Или си работил с някакъв боклук, или не си го настроил както трябва.
          Освен да е намалил много времето за изчакване преди изсветляване
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Или да е сложил много ниско затъмняване за метода и ампеража, на който работи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              Извинявайте , че задавам въпроси - идиотски ..
              не се сетих навреме да разпитвам майка ми, която беше инженер технолог по заварките...
              С питане до Цариград се стига.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                , и при това работя с Коргон, който "свети" повече от CO2.

                @iai-bg: Del и AIG е едно и също. Търсиш в google "aigwelding" и ще ти излезе като първи резултат на български.
                Това пък защо ?
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Алкаин не са капки за очи, а упойка за очи. Осветяването другари не е само дразненето на очите, а и вдигане на температура, главоболие, гадене.......Светлите очи и кожа са най-уязвими при заваряването. Другото което е, че когато се заварява трябва да се гледа нормално през маската /все едно маската я няма/ нито да се мижи, нито да се напрягаш за да гледаш ваната. Колкото и странно да ви звучи по-светлото стъкло предпазва по-добре. Соларните маски са удобни ама САМО някой път, непрекъснатото затъмняване и просветляване при работа с такава маска допълнително натоварва очите, ретината, фокуса и мозъка. Като добавя СО-то, работата на открито /светло/ и предполагам начинаещ заварчик, ситуацията става трагична.
                  Мария не те плаша, само казвам моето мнение от моя опит. Каза, че държиш на здравето си........това е, номер 10 /или айде номер 11 най-много/ е за твоите нужди. Инак при тези дето заваряват често, стойностите на стъклата и самите маски са строго индивидуални според много други субективни фактори, даже и кича е сред тях.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    За мое голямо учудване съм съгласен с всичко,освен че светлото стъкло пази повече....
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Това пък защо ?
                      Не знам защо, но разликата е голяма .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                        ...не се сетих навреме да разпитвам майка ми, която беше инженер технолог по заварките...
                        Така ще е най добре ,майка ти вероятно ще ти каже доста повече неща отколкото да продължаваш да четеш глупостите написани тук от някой хора!!!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Тъй де, ама не видя ли, че говори в минало време дамата.Може и (да не дава Господ) да не е жива жената.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Степента на затъмняване всеки си я преценява за себе си.
                            Аз например работя много по-добре 8 отколкото с 10, недай Боже с 11 или 12. Все пак и годините започват да си казват думата.
                            Но пък с по-светлия филтър се виждат и детайлите, а това си е важно. С 12 лично аз виждам само дъгата, и малка част от ваната.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Степента на затъмняване всеки си я преценява за себе си.
                              Аз например работя много по-добре 8 отколкото с 10, недай Боже с 11 или 12. Все пак и годините започват да си казват думата.
                              Но пък с по-светлия филтър се виждат и детайлите, а това си е важно. С 12 лично аз виждам само дъгата, и малка част от ваната.
                              Ако имаш проблеми със зрението иди при офталмолог,а не слагай по-светло стъкло.
                              Степента на затъмняване се определя от големината на заваръчния ток,а не от човека според личните предпочитания.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                                Ако имаш проблеми със зрението иди при офталмолог,а не слагай по-светло стъкло.
                                Степента на затъмняване се определя от големината на заваръчния ток,а не от човека според личните предпочитания.
                                Има ли таблици за стойностите на тока и номера на стъклото ?

                                Няма как да питам Мама.
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X