Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ....Превръщаш се в любимец на доста хора ми се струва !....
    Извинявам се , че се намесвам . Не искам да съм адвокат на Уелдъра , но като му цитираш част от поста , защо не му цитираш целия пост ? И без друго се състои от едно изречение (граматически неиздържано , но това е друга тема . Както и дали евентуално има обидни квалификации) , след което по същество да коментираш прав ли е , или крив ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Поста ми изобщо не касае кой е прав и кой не,но като участник и в тая тема,ми се набива в съзнанието колегата дракон с брилянтните си заключения доста често.

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Не знам какво имаш в кратуната но това което си изнесъл от нея тук досега не беше нито интересно нито уникално,
      Едва ли на всички е интересно на дракона какво не му е интересно,а и като обижда участници които не познава става още по интересно !А и като не му е за пръв път,може и да е интересно
      Последно редактирано от Roninn; 08-06-13, 19:36.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        .......Поста ми изобщо не касае кой е прав и кой не,но като участник и в тая тема,ми се набива в съзнанието колегата дракон с брилянтните си заключения доста често.

        Едва ли на всички е интересно на дракона какво не му е интересно,а и като обижда участници които не познава става още по интересно !......
        Я да видим :

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        ....... Имам бая информация в кратуната ми относно тоя бранш, .....
        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        .....Не знам какво имаш в кратуната но това което си изнесъл от нея тук досега не беше нито интересно нито уникално,имаше също изнесена информация която не само не беше вярна но и подвеждаща аудиторията и затова си помислих че трябва да изчистим детайлите ......
        Това кой как и дали се е обидил , мисля че е спор , решим от друга инстанция във Форума.


        Според мен обаче е по - интересно , а и по-полезно за аудиторията дали представената информация е подвеждаща , или не .

        Впрочем , ти като заварчик - практик , какво ще кажеш за оцветяването на нетопимите електроди ?


        ПС. ... и още нещо , само от любопитство : ти защо на Уелдъра му викаш дракон ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          С виг разполагам,но изобщо не съм на ти,колкото да си свърша работа за мен.А уелдера е дракон в тоя раздел.Не съм заварчик а монтажник,заваряването ми е помощна дейност в професията,основно в големи обекти като марица изток,кремиковци преди,оцк и други
          Последно редактирано от Roninn; 08-06-13, 21:33.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Поста ми изобщо не касае кой е прав и кой не,....
            Ами що щеш тука!?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Едва ли на всички е интересно на дракона какво не му е интересно,.....
            Аз пък се чудя ,дали дори и това им e интересно ,и изобщо какво им е интересно?!


            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            .....,а и като обижда участници които не познава става още по интересно !А и като не му е за пръв път,може и да е интересно
            А дали тогава няма да стане още по безинтересно,не че досега е било кой знае колко интересно!

            Пък да ти кажа,изобщо не ми пука дали ще съм тука!


            И ха каква интересна заигравка на думи ! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dragon-5.gif
Прегледи:1
Размер:25.7 КБ
ID:5490926
            Последно редактирано от welderargon; 09-06-13, 11:55.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Последната картинка е пълен офтопик. Темата не е за газо-плаъчно заваряване...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Ето за точенето на електрод и какво се постига. Ест всеки си е свикнал и за всичко си го точи по начина който си е харесал. Да живей златната среда
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6202145S.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5490931
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6202144N.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5490932

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Не съм от тези дето може да се обиди от някой дето не познавам. Дали е спор няма значение, защото е безмислен. Ако на Уелдъра Аргончик му е по-гот да се класира, то добре.........изобщо не съм велик , а само имам някаква практика с асмалъците и винкелите. Аз не коментирах неговата табличка (с 3 електрода на кръст) и се придържам към темата за първите стъпки в занаята. Зададох въпрос конкретно към мнение и човек, а не получих отговор (не за мен, а за аудиторията). А щото съм бил новичък във форума.......естествено съм и нов в бранша заваряване. Така, че не ме взимайте на сериозно. Занаята има своите тайни..........и те са само за тези, които ги търсят .

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???


                    ============================================== =====!עם זאת, אולי כך

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Ако така ви е по-лесно, точете ги така електродите. Не е от голямо значение.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Колеги при заваряване на мед или на бронз какъв добавъчен материал се използва?

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          До колкото ми е известно тези два материала се заваряват доста трудно. Според мене е по добре да се лепят с припой. Сребърен припой може да се ползва. Все пак зависи отнуждите.
                          Аз съм носил мед да ми заваряват преди 3 години и не стана хубава заварката, на места имаше и като отлепена заварка. Човека който ми го прави се занимава с алуминии и е много добър там. След това ми се наложи да зачистя шева и със сребърен припой да мина отгоре. След това само със сребърен припой си лепя мед.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Всичко е до майстролък, поне при медта:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tig-welding-copper.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5525961

                            Месинг също се заварява, но си има тънкости - цинка кипва и изгаря при по-ниска температура от медта и си иска майсторлъка. Много пушек се отделя.

                            При бронза не знам как стоят нещата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Здравейте,
                              Медта (бакъра) се заварява с добавъчен материал който е ниско легиран в зависимост от това какво се търси.
                              Може да бъде с малко калай или малко силиций. Около 3%.
                              Основното е:
                              Преди да заваряваш да вдигнеш температурата до вишнево червено.

                              Месинга си има тънкост. В момента в който започне да пращи - веднага да се подаде добавъчен материал. Иначе "кипва" цинка и изгаря. В това място става "гъба".

                              С припой е най-лесно. Просто трябва да имаш подходящото оборудване.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                CastoTig 45706 W на Кастолин. Легирана е със сребро. На ВИГ няма никакви грижи със заваряването. За ламарина до 1мм. може да не се подгрява изобщо. Въпреки, че е медна, телта е подходяща за заваряване на азиатските некачествени чугуни. Пробвал съм многократно. Изгорил съм много кутии от тази тел и е една от "любимите" ми. Има и други спомагателни приложения в практиката с тази тел, ама това е друга тема. Препоръчвам я на казанджиите вместо ползването за щяло и за не щяло сребърен припой съдържащ кадмий.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X