Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Ето един линк с много литература за заваряване по принцип,но има и за ВИГ - http://websvarka.ru/talk/index.php?showtopic=456&st=20

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Здравейте, нов съм тук и не мога да пиша на лични съобщения на някои от участниците, които изявяват желание да помогнат на начинаещите.
      Имам няколко въпроса по темата ВИГ - миг маг заваряване.
      Къде в София или Пловдив се провеждат качествени курсове, като под качествени имам в предвид реално учена както на теория така и на практика, а не претупване на нещата и даване на безполезен сертификат. (аз съм от Пазарджик) но не мога да намеря преподавател, който се занимава с заваряване.
      Интересува ме главно Ъглови шевове, тръбни заварки, 141 неръждаема стомана - 8. + хипертония и черни материали и заваряване на тръби под високо налягане както и държавен изпит за всичко това разбира се.
      Зная че сега някой ще ме нахока, но просто не мога да пиша на лични за да питам конкретни хора.
      Ако някой може да ми препоръча преподавател и фирма които правят всички тези курсове моля да ми пише на мейл понеже тук не мога да пиша дори ЛС а информацията ми е наистина спешна.
      От много време чета форума относно Аргон и едва днес си направих регистрация за да попитам ако някой може да ме опъти.

      Благодаря ви предварително! вярвам че тук има хора които биха ми помогнали.
      Email: stoyan.svilenov@gmail.com

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Пиша и изтривам братле, не мога да намеря думите не съм добър в тоя занаят, но поне не се отказвам и пробвам отново и не преставам да се уча и да приемам упреци и съвети, успех от мен

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Здравейте!
          Някой има ли опит с центровете по заваряване в София?
          И по-точно:
          СТРУНА, ИНСТИТУТ ПО МЕТАЛОЗНАНИЕ и ИНСТИТУТ ПО ЗАВАРЯВАНЕ?
          И ако да какви са впечатленията ви спрямо тях? от доста време се опитвам да намеря информация относно някои от курсовете, но за жалост, без успех.
          Ако някой може да ми препоръча добър център за обучение на заварчици - ВИГ заваряване, моля да сподели опита си тук и евентуално фирмата която предлага самите курсове.

          Благодаря ви !

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Едно от добрите места за обучение са българо-германските образователни центрове (БГОЦ). Има такива в няколко града из България,като един от тях е Пазарджик. Не съм сигурен обаче дали там провеждат обучение по заваряване.
            Със сигурност обаче знам че такова се провежда в БГОЦ Ст.Загора. Позаинтерисувай се по-подробно. А най-хубавото е че там можеш да изкараш и безплатен курс по разните му там програми от държавата. (Програмите "Аз мога повече" и "Развитие"). Май даже осигуряват и безплатно общежитие.
            П.С. Това съм чел от сайта на бюрото по труда.
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Ето я и моята първа заварка.. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...22181769_n.jpg

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Здравейте искам да си купя "аргонов апарат " главно за да заварявам алуминий намерих апарата от снимката да се продава за 1200 лв. Може ли някой да ми даде информация за апарата защото продавача не може да ми каже дори колко ампера е.
                Благодаря предварителноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:argonov aparat.png
Прегледи:1
Размер:1.40 МБ
ID:5465414

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Е дай поне марка и модел на апарата... или го снимай поооо подробно малко разни табелкида се виждат, ала бала...
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от danielchok Преглед на мнение
                    Здравейте искам да си купя "аргонов апарат " главно за да заварявам алуминий намерих апарата от снимката да се продава за 1200 лв. Може ли някой да ми даде информация за апарата защото продавача не може да ми каже дори колко ампера е.
                    Благодаря предварително
                    Апарата е тотален мъртвец.
                    И чеп за зеле не става от него.
                    Въобще не го и поглеждай!
                    Кой каквото и да ти говори - не му вярвай! Никой не може да ти каже колко ампера дава преди да се замери на ампер клещи.
                    Ако имаш 1200 лева в повече и искаш да ги хвърлиш на някъде - кажи само къде ще бъде.
                    Това е апарат произведен от ГМК.
                    Не знам някой да може да се похвали, че работи добре и без ядове и компромиси.
                    Невероятна ламя на ток. Самотовари се без да се знае защо. Няма нагласяване в малкия диапазон.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      За малко повече ще си купиш инвертор, с високочестотно палене, с разни други глезотийки, и с 3-5 пъти по-ниско тегло.

                      Ако не е нещо към 400-500 ампера (което се съмнявам - не виждам шланга да е с водно), 1200 пари са много за това желязо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Обикновено го пишат че е 300 А, Обаче не уточняват на входа или изхода....
                        Това желязо е с посока скрап!!!
                        Тежи около 120 кг.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Напълно съм съгласен с мненията на колегите !.......
                          1200 пари са много за това желязо.
                          Виж това: http://www.argo-market.com/Products/Details/1326 или пък нещо друго подобно !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Здравейте, от известно време чета теми в този форум и научих доста интересни и полезни за мен неща относно заваряването. Интересувам се доста от Виг заваряване, имам китайски апарат<не особено качествен> с който "тренирам" в гаража, имам няколко въпроса и ще се радвам ако някой ми отговори. Когато заваряваме неръждаеми стомани винаги ли е необходимо защитаването на провара от окисляване или само при някои видове материяли ? Как ще се осъществи защитаването на отворен съд примерно, или на голям диаметър тръба(резервар, боилер). Може ли да се ползва различен добавячен материял от основния, например SER 316 LSI за ламарина 304L

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Здравей,
                              1. Добре е да се защитава провара от окисляване, особено ако е нещо работещо под налягане. Имаш алтернативи - пълниш детайла с аргон или подаваш газ в зоната на шева от обратната страна. Ако неискаш така - шмиргелиш прегорялото.
                              2. Стомана 304 е най-разпространена за "обичайни" нужди. Има проблем обаче с хлора. Сравнително бързо я прецаква. Можеш спокойно да я заваряваш с 308 или 316 добавъчен материал. Почти винаги в 99% "надлегираното" работи.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                                Здравей,
                                1. Добре е да се защитава провара от окисляване, особено ако е нещо работещо под налягане. Имаш алтернативи - пълниш детайла с аргон или подаваш газ в зоната на шева от обратната страна. Ако неискаш така - шмиргелиш прегорялото.
                                2. Стомана 304 е най-разпространена за "обичайни" нужди. Има проблем обаче с хлора. Сравнително бързо я прецаква. Можеш спокойно да я заваряваш с 308 или 316 добавъчен материал. Почти винаги в 99% "надлегираното" работи.
                                Благодаря за бързия отговор. А какво ще се постигне чрез шмиргелене на прегорелия матерял, да разбирам ли че само повърхностния слой ще ръждяса и ако го премахна няма проблем ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X