Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Апарата има ли AC?

    Иначе, трябва да ползваш правилния електрод (с червен не става, трябва сив, златен или зелен), да пуснеш достатъчно газ (не много, а достатъчно), и да нацелиш AC баланса да е достатъчен за чистене на окисите (което предполагам бъркаш). Иначе хлътва защото или задържаш повече, или ампеража е прекалено голям за тая дебелина, или и двете.

    Накратко - проблемите са ти 2:
    - не чисти окисите - това е от AC баланса, или неправлно точене на електрода, или от кофти електрод
    - хлътва - това е от прекалено голям ампераж или прекалено дълго задържане на едно място

    Имай в предвид че алуминия е гадна работа, особено като е тънък. Намери си някакъв лист алуминий с дебелина над 2мм, и се учи, правейки си "червейчета" върху него. Като усетиш кое-що, вече минавай и на истински заварки.
    Ааа, ам той човека е написал -Телопадаващо ДЕЛ със селф контрол !Само дет не можах да разбера от какво е доволен след като точно селф контрол-а е за работа на алуминий!?А пък кат гледам то пълна скръб са тез заварки !

    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Re: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от i_froloshki Преглед на мнение
      Здравейте, Честита Нова 2011г. на всички с пожелания за здраве и една наистина успешна година.След като си взех комбиниран апарат от ДЕЛ със селф контрол (много съм доволен - обслужване, отношение... абе супер) сега съм на етап опознаване. Телоподаващото е... не мога д аопиша удоволствието от заваряването. Аргона - черно и неръждавейка - получава ми се добре. Обаче алуминият... много зле. Не знам кое не правя като хората - зачиствам много добре (с телена четка на бормашина), с кореселин също и като започна да заварявам и не се полуава никаква заваръчна вана, а сякаш алуминия хлътва навътре, добавъчния материал става на нищо.... много зле. Не съм сигурен дали мога да постна снимки за да стане ясно, но положението хич не е добро)) Имам един картер на един приятел от един бийтъл (много са им ниски и се чупят) та последния път жена му го е нацепила добре и си е купил нов та този му стои за резерва и ми го даде да се пробвам. Той е заваряван няколко пъти, личат си доста добри заварки, което значи, че не е от самия материал.... давате съвет.Предварително благодаря.Явор
      Честита Нова 2012г.
      Не знам дали са ти казали като си купувал апарата че различните видове метали се заваряват и с различни газове и тел!За алуминия ти трябва тефлонов водач и водещи ролки за алуминиева тел а също така и бутилка с аргон!
      Но ако наистина апарата е телоподаващо ,тва означава че си объркал темата !
      А пък съвсем отделен въпрос е че заваряването на алуминий на е чак толкова проста работа и с по сериозни заварки като картер например са нужни доста много часове опит !
      Последно редактирано от welderargon; 04-01-12, 18:38.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Ами welder той колегата е написал че апарата му е комбиниран.Тоест най вероятно има и ВИГ.
        Не съм запознат в подробности на гамата машини на Дел и дали предлагат комбинация м/у МИГ-МАГ и ВИГ (АС/DC),но мисля че на колегата комбото няма АС.
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Ааа, ам той човека е написал -Телопадаващо ДЕЛ със селф контрол !Само дет не можах да разбера от какво е доволен след като точно селф контрол-а е за работа на алуминий!?А пък кат гледам то пълна скръб са тез заварки !

          Човека е писал в тема за ВИГ. А телоподаващото е токоизточник + телоподаващо. 3 в 1. Просто не знам дали има и AC, затова и попитах.

          Алуминиевите заварки с телоподаващото си изглеждат перфектно, а вече има правени и дефектоскопии, та се оказва че не само изглеждат, ами наистина са си перфектни, без шупли и без боклуци вътре. Просто в тая тема няма снимка на такива.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Аз също съм доста незапознат с производството на ДЕЛ и затова освен собственика на апарата или представителя на фирмата тук във форума могат да уточнят какъв е точно апарата ! НО отваряйки сайта на производителя може да се види че за серията ММА/TIG-DC – MIG-MAG SELF CONTROL токоизточника е DC -така че няма как да апрата да заварява алуминий на TIG !Поне така си мисля !
            Последно редактирано от welderargon; 04-01-12, 23:02.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Ako апарата e self контрол на ДЕЛ при работа с телоподаващо и алуминии се правят такива заварки , и опитен аргончик би се замислил да си смени апарата. Шегата настрана, но заварките на алуминий телоподаващото са перфектни , а също много бързо се работи. Пробвал съм с ТИГ да заварявам алуминий , но да призная - не се получи, макар че Данчо ми беше споменал , че тънки ламаринки миже са се капнат. Но според мен е безмислено като притежаваш теленото ,да си играеш с ТИГа. А токоизточника е наистина DC.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Аз също съм доста незапознат с производството на ДЕЛ и затова освен собственика на апарата или представителя на фирмата тук във форума могат да уточнят какъв е точно апарата ! НО отваряйки сайта на производителя може да се види че за серията ММА/TIG-DC – MIG-MAG SELF CONTROL токоизточника е DC -така че няма как да апрата да заварява алуминий на TIG !Поне така си мисля !
                Сайта и моделите машни са в процес на уточняване, тъй че информацията там може и да е старичка и да липсват по-нови модели.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Re: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от i_froloshki Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Честита Нова 2011г. на всички с пожелания за здраве и една наистина успешна година.
                  След като си взех комбиниран апарат от ДЕЛ със селф контрол (много съм доволен - обслужване, отношение... абе супер) сега съм на етап опознаване. Телоподаващото е... не мога д аопиша удоволствието от заваряването. Аргона - черно и неръждавейка - получава ми се добре. Обаче алуминият... много зле. Не знам кое не правя като хората - зачиствам много добре (с телена четка на бормашина), с кореселин също и като започна да заварявам и не се полуава никаква заваръчна вана, а сякаш алуминия хлътва навътре, добавъчния материал става на нищо.... много зле. Не съм сигурен дали мога да постна снимки за да стане ясно, но положението хич не е добро)) Имам един картер на един приятел от един бийтъл (много са им ниски и се чупят) та последния път жена му го е нацепила добре и си е купил нов та този му стои за резерва и ми го даде да се пробвам. Той е заваряван няколко пъти, личат си доста добри заварки, което значи, че не е от самия материал.... давате съвет.
                  Предварително благодаря.
                  Явор
                  Най-вероятно както споменават колегите,машината няма режим АС,и затова не се получава,при правилна машина и настройки,трябва да се получи нещо такова:

                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Ааа, ам той човека е написал -Телопадаващо ДЕЛ със селф контрол !Само дет не можах да разбера от какво е доволен след като точно селф контрол-а е за работа на алуминий!?А пък кат гледам то пълна скръб са тез заварки !

                    Обаждам се чак сега защото нямах интернет почти цяла седмица......

                    Скръбта е само за тези които си нямат такава машинка.

                    Все още не сме пуснали АС/ДС и телоподаващо в едно. Това предстои в близко бъдеще.
                    Така че ТИГ-а е правотоков и по обичайния начин няма как да станат добри шевовете на алуминий.
                    За този картер ползвай телоподаващото с тел AlSi5 (4043). Настрой го предварително на друга планка и давай смело.

                    АКО все пак искаш на ВИГ - то тогава мога да ти предложа една "ер(ое)тична" идея:
                    Вземаш най-дебелия волфрамов електрод който имаш.
                    Свързваш ръкохватката на + (плюс) и работиш така.
                    Електрода става топим, ръкохватката се прегрява, но шева се почиства идеално и за малко работа става.
                    По този начин трябва да си подгрееш детайла добре преди да започнеш, за да прегряваш по-малко ръкохватката.

                    Яворе, Ако ти трябват планки за тренировки - мини покрай нас да ти дам.

                    И още нещо. За приятели консултацийте са абсолютно безплатни и можеш да ми се обаждаш всеки ден от 6.30 сутринта до 21.30 вечерта.
                    Последно редактирано от aig; 08-01-12, 07:21.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                      Все още не сме пуснали АС/ДС и телоподаващо в едно. Това предстои в близко бъдеще.
                      Това на базата на голямите ВИГове които са заводски с АС/DС или на по малките като моя ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Това на базата на голямите ВИГове които са заводски с АС/DС или на по малките като моя ?
                        На базата на АС/ДС по рождение.
                        За да стане твоя АС трябва да се сложи АС модул който е по същество още един апарат колкото твоя.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                          АКО все пак искаш на ВИГ - то тогава мога да ти предложа една "ер(ое)тична" идея:
                          Вземаш най-дебелия волфрамов електрод който имаш.
                          Свързваш ръкохватката на + (плюс) и работиш така.
                          Електрода става топим, ръкохватката се прегрява, но шева се почиства идеално и за малко работа става.
                          По този начин трябва да си подгрееш детайла добре преди да започнеш, за да прегряваш по-малко ръкохватката.
                          Като идея не е лошо, ама точно пък за картер е абсолютно неудачно!Над 50-60Am волфмрама на + (плюс) започва да се топи като тел а от това произтичат доста неприятни неща ,а пък за неопитен заварчик този метод е наистина напълно еротичен!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • Re: От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                            Обаждам се чак сега защото нямах интернет почти цяла седмица......

                            Скръбта е само за тези които си нямат такава машинка.

                            Все още не сме пуснали АС/ДС и телоподаващо в едно. Това предстои в близко бъдеще.
                            Така че ТИГ-а е правотоков и по обичайния начин няма как да станат добри шевовете на алуминий.
                            За този картер ползвай телоподаващото с тел AlSi5 (4043). Настрой го предварително на друга планка и давай смело.

                            АКО все пак искаш на ВИГ - то тогава мога да ти предложа една "ер(ое)тична" идея:
                            Вземаш най-дебелия волфрамов електрод който имаш.
                            Свързваш ръкохватката на + (плюс) и работиш така.
                            Електрода става топим, ръкохватката се прегрява, но шева се почиства идеално и за малко работа става.
                            По този начин трябва да си подгрееш детайла добре преди да започнеш, за да прегряваш по-малко ръкохватката.

                            Яворе, Ако ти трябват планки за тренировки - мини покрай нас да ти дам.

                            И още нещо. За приятели консултацийте са абсолютно безплатни и можеш да ми се обаждаш всеки ден от 6.30 сутринта до 21.30 вечерта.
                            Много благодаря, аз така или иначе тези дни ще идвам към вас за друго, но ще се обадя предварително за да не се разминем.
                            До скоро
                            Явор

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              здравейте.ниакои запознат ли е с апаратите на варстрои.варин

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от naco Преглед на мнение
                                здравейте.ниакои запознат ли е с апаратите на варстрои.варин
                                Апаратите са много добри ! Но защо питането е в тази тема!?
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X