Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

    После, имай предвид че бутала, глави, картери се случва да са от по-екзотични сплави, дето не винаги се заваряват лесно и добре. Отделно това че са работили дълго в контакт с масло също е възможно да даде свойта дан в посока по-трудно заваряване.
    За да стане по-добра заварка на такива детайли на курса за аргон ни препоръчаха да употребяваме добавъчен материал със съдържание на силиции.Дали е така не знам не ми се е налагало да заварявам такива неща,но за всеки случай съм си купил.Тук имат дума специалистите по ВИГ ама аз не съм от тях.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Добавъчния материал със силиций дава по-меки заварки и по-малко проблеми с "опушване", когато такова по някаква причина се случи. Черните сажди около заварката се случват заради изгарянето на магнезия. Не че трябва да ги има де.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Колеги точно това ми е следващия въпрос.Понеже искам да се запася малко с добавъчни материали гледам в нета се предлагат Al-95% с магнезий 5% и Al-88% със силиций 12%, та кой за какво е по-пдходящ и каква е разликата в заварките?

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Еми, когато искаш заварката да е твърда/здрава, например ако навяряваш джанти, ползваш добавъчен с магнезий. В останалите случаи - силиции. То зависи и точно какви сплави заваряваш, ама темата май е дълга. Редно е да имаш и от двете под ръка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
            Колеги точно това ми е следващия въпрос.Понеже искам да се запася малко с добавъчни материали гледам в нета се предлагат Al-95% с магнезий 5% и Al-88% със силиций 12%, та кой за какво е по-пдходящ и каква е разликата в заварките?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALU Mat.JPG
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5538824
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Обаче 2 и 5 работят само в 4Т режим !
              Я пак, че нещо не разбрах. 2Т и 4Т превключва само функциите на бутоните (джойстика) на ръкохватката.

              Боби, тая фабрика не я ли направихте вече . Пепи и Цецо от манастирската там ли са още. Преди ме търсиха да помагам и аз за някакви вани от неръж, ама нямах време тогава. Умбрев, Бобан, ЛТТ, ЗВК, бая фирми се изредиха там

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                Я пак, че нещо не разбрах. 2Т и 4Т превключва само функциите на бутоните (джойстика) на ръкохватката.

                Боби, тая фабрика не я ли направихте вече . Пепи и Цецо от манастирската там ли са още. Преди ме търсиха да помагам и аз за някакви вани от неръж, ама нямах време тогава. Умбрев, Бобан, ЛТТ, ЗВК, бая фирми се изредиха там
                Винаги излиза по нещо за правене! Пепи и Цецо и те гонят задачи,но са малки още !
                0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  boby1105 , виждам че сте добри приятели ,НО много ми е интересно твоето мнение по това писание :
                  Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                  ....2Т и 4Т превключва само функциите на бутоните (джойстика) на ръкохватката.
                  Но искам да отговориш като професионалист .А не като приятел !
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    boby1105 , виждам че сте добри приятели ,НО много ми е интересно твоето мнение по това писание :

                    Но искам да отговориш като професионалист .А не като приятел !
                    Момчето не го познавам лично ,явно е идвал да работи в завода .Радвам се,че имаме общи познати! Колкото до въпроса (...2Т и 4Т...) не е зададен към мен,а и не съм имал и имам мнение и виждане по темата .Апарата,който се разисква не съм го виждал,докосвал и работил с него ! Поздрави.
                    0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от boby1105 Преглед на мнение
                      Момчето не го познавам лично ,явно е идвал да работи в завода .Радвам се,че имаме общи познати! Колкото до въпроса (...2Т и 4Т...) не е зададен към мен,а и не съм имал и имам мнение и виждане по темата .Апарата,който се разисква не съм го виждал,докосвал и работил с него ! Поздрави.
                      Благодаря за откровения отговор !
                      Знам че въпроса на е зададен към теб но исках да "чуя " мнението ти !Принципно тези режими работят по аналогичен начин във всички машини !Но си е твое право де не вземеш отношение по въпроса !Поздрави и лека вечер!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Не в завода не съм ходил. По други обекти съм бил тогава. Пепи и Цецо са ми приятели, от скоро си взеха една Цебора и се пробват, алумин, неръж. Още са далеч от класата, но пък са доста пробивни и точни

                        Уелдър....При процеса са заложени първоначалното нарастване на тока, както и неговото затихване. Няма причина потенциометрите да не реагират при положение 2Т. Какво те притеснява.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                          Уелдър....При процеса са заложени първоначалното нарастване на тока, както и неговото затихване. Няма причина потенциометрите да не реагират при положение 2Т. Какво те притеснява.
                          Мене нищо не ме притеснява, интересното е че тебе нещо май те притеснява .....
                          Макар че изобщо не ми се говори с теб ,съм длъжен да отбележа че за конкретната машина потенциометри 2 и 5 съвсем не са времената за нарастване и затихване на тока!Пак си неподготвен !Погледни описанието- Спарки много точно го е направил!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Добре де за газта, объркал съм в бързината. Но си работят по същата причина, която описах. Потенциометрите 2 и 5 работят при положение на ключа 2Т

                            ПП И на мене изобщо не ми се говори с теб, ама да не объркваш питащия относно машината му.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                              Добре де за газта, объркал съм в бързината.
                              И продължаваш де се бъркаш !
                              И защо изобщо се бъркаш в неща които изобщо не ги чуваш !Ние със Спарки сме го разяснили тоя въпрос!
                              Хаде лягай да спиш!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Не бе за импулса е, пак се обърках...........Понеже не вдяваш иронията (кълвеш на бастун), Господин АМАТЬОР, ето по-разбираемо въпроса.
                                Защо не действат потенциометрите при 2Т? Не знам кво сте уточнили със Спарки, ама заблуждаваш човека дето питаше за копчетата. А щом не знаеш какво е 2Т и 4Т (подразбира се от нежеланието да отговориш, а търсиш мнение на професионалист). Ей голем капацитет се цаниш........и ти вярват даже . Тия бутони на ръкохватката знаеш ли за какво са. И защо има 2Т и 4Т.

                                А за останалите.......тези потенциометри са активни ВИНАГИ. Само потенциометрите касаещи пулса стават неактивни ако не е включен пулса. Дву- и четири-тактовият режим нямят отношение към активноста на настройващите потенциометри.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X