Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Чип тунинг

    Темата ми е много интересна, затова ще дръпна чергата малко към мен.
    Само за сведение, за да не се отчайват собствениците на по-стари дизели, тези с механично ГНП!



    Има и за нас чип-тунинг, който обаче има един единствен недостатък - не е достатъчно скъп! И затова не се разви в такъв супер печеливш бизнес като чипването.Ето това представлява чипът при ГНП Bosch и лицензните му, с каквито са 90% от по-старите джипки:



    За чипването е необходим следния софтуер:



    С него става регулирането на подаването на гориво при всички режими. Ако това не е достатъчно, от тук:



    може да се промени ъгъла на предварение на впръскването чрез подлагането на няколко шайбички. След изключването на ЕГР-а и врътване малко на уестгейта можем да разчитаме евентуално на 20% повече мощност и със сигурност на спукана глава ако ни е по-тежък крака. Главата се пука защото при тези двигатели главното термично натоварване е около камерата (предкамера, форкамера, вихрова камера, бренер...)



    докато при тези с директно впръскване най-натоварено термично е буталото



    и при тях опасността е следната



    Въпреки горните опасности и аз вярвам, че е по-добре да имаш достатъчно коне под педала, особено ако си тръгнал да изпреварваш колона и отсреща се задава камион

    Коментар


    • #77
      Re: Чип тунинг

      Връзкар. Ще се оплача.
      Ами същото, ама за Ротодизел? Не съм намерил картинки, и честно казано не ми се разглобява на сляпо. Че вече не ми остава време за нищо(((

      Коментар


      • #78
        Re: Чип тунинг

        Това френския вариант на Lucas ли беше?

        Коментар


        • #79
          Re: Чип тунинг

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Като 70 годишната гаранция за дограмата от ПВЦ. Което се разпада от само себе си за 30 години.
          Стефане недей да лъжеш,никой на пазара не дава нито 70,нито 50 нито 40 години гаранция на пвц дограма.Както и никой не е видял саморазпаднала се 30-годишна дограма.Пък и никой не обещава че ще изкара 30 години.Никой.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #80
            Re: Чип тунинг

            Изглежда ... Във всеки случай пежо - ситроен ги слагат на половината. На другата половина - Бош. Нямам представа защо.

            А? Ми сам съм чувал по радиото реклама за 70 години гаранция. Преди 30 никой не слагаше тука, как да я видиш на прах. Преди 30 години само за идеята за тая глупост, пожарникарите щяха да те хвърлят на прокуратурата, а тя - на педерасите в централния. Щото в пожар това убива по-бързо от огъня. Отровен дим понеже.
            За 30 години пвц-то деполимеризира спонтанно. Започва да кристализира и да се рони на характерен прах. Почти като древна гума. А чупливо става много по-рано.

            Коментар


            • #81
              Re: Чип тунинг

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Изглежда ... Във всеки случай пежо - ситроен ги слагат на половината. На другата половина - Бош. Нямам представа защо.
              Прилича ли на ТОВА?

              Коментар


              • #82
                Re: Чип тунинг

                Хм. Бе прилича, да ...

                Коментар


                • #83
                  Re: Чип тунинг

                  След като поотихнаха дограмите и помпите все пак Стефане не чух да се изкажеш: за или против чип-тунинга си Мисля си че не си си направил труда да отвориш линковете, а пишеш по обща бегла преценка Института (не гаража) правещ софтуера в Швейцария работи над 20г в тая област и е лицензиран като такъв за производство на чип-тунинги от производителя на автомобила със надлежни сертификати. Много лесно е типично по Български да понахрачиме туй онуй ама това че там в тая сграда хиляди хора пишат софтуер еби го нали? Дали са изпростяли да правят щуротий и нямаше ли бързичко да им излезе име на измамници...как мислиш ??? там не е БГ другите им конкуренти така да са разтръбили това че помен да не е останал от тоя институт...а влез сега в линка и попрочети малко особено началната страница

                  Ами да ти кажа новия софтуер за Мерцедес се пише от Живко Апостолов ...българин младо момче е и съм му кум пич ! Сещаш ли се за да го вземе Мерцедес дали е ум ??? И неговия труд ли да нахрачиме с лека ръка ей така от куртоазия ???

                  Виждаш ми се читав ама мноо прибързан си решаваш и отсичаш, а това не бива...води до яки грешки в която и да е област на науката

                  офтопик:
                  чети внимателно относно дограмата:
                  бай Иван от Берковица е един от първите водещи монтажна бригада в Компласт - първия завод за дограма...та тои си сложи в тях пръв, когато слагах моята неговата бе на 12г, а моята сега е на 10 (ходих аз до тях защото съм Тома Неверник да видя не е ли пожълтяла за 12г) иди и попитай кои е и му виж наронената и чуплива дограма не е мръднала човече и бай ти Иван всеки го знае в завода и ще те упъти до тях...бяла като слънце и здрава та здрава е сигурно ако бе БГ поливенила да се е и нацепила...ама не е е затва уважавам продуктите отвън Стефане щото знаят кво правят, а на нас най хубави са ни децата щото само тех прайме без ръце.
                  Последно редактирано от 4x4; 28-02-07, 01:21.
                  S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                  или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                  пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Чип тунинг

                    Ъхъ. Други Ленински и общореволюционни въпроси имаш ли?
                    Че който не е с нас, другари, е против нас! знам от преди, немаш ядове.
                    Че вземи тогава да поговориш с кумеца си какво, как и защо правят. Щото очевидно аз знам, а ти не знаеш дори в общи линии какво е чип тунинга. Как се използва - и дума да не става. А той не е само надуване на два параметъра над заводските на автомобила, хич даже не е.
                    Не знам какво е БГ, така че не мога да обсъдя останалата част от въпроса ти. Не го разбрах.
                    Да, сетих се. Аз пък знам един, който е произвел 30 000 предни леви калника за мерцедеси. Докато се изучи за инженер момчето, това правеше нощем за да има кво да яде. Ма може и да не са го харесали, щото вече не прави калници. Конструира турбини за Сименс.

                    Коментар


                    • #85
                      Re: Чип тунинг

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Щото очевидно аз знам, а ти не знаеш дори в общи линии какво е чип тунинга.
                      Искаш ли да го обсъдиме..готов съм..ще видиме знам или не ??? Това че питам, незначи че незнам, просто искам и сондирам още мнение от колеги които мисля че може и повече да знаят от мен в тая област..аз не се обиждам, а се поучавам Стефане теория и практика не винаги се припокриват запомни това

                      БГ е абревиатура на България все още

                      популистиката за момчето не кореспондира с дограмата на бай ти Иван...тя все още е на мястото си Стефане можеш да я пипнеш

                      и отново не чух за или против чип-тунинга си

                      допусни че съм питал Живко за възможностите и натоварването на мотора, както и за резервите му обаче...теб искам да чуя

                      баба ми знаеш ли кво викаше : кои бръза - бръка, сине

                      мисля че добре съм го запомнил
                      Последно редактирано от 4x4; 28-02-07, 01:45.
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #86
                        Re: Чип тунинг

                        А ти за или против водата във водопровода си?

                        Коментар


                        • #87
                          Re: Чип тунинг

                          умно бягаш, разбрах те

                          вреди и ползи



                          за миг се сетих за съпромат(лека му пръст на Янчо Арнаудов) както и за допуски и сглобки

                          ако искаш да чуеш мнението ми за чип-тунинга: ЗА съм, но искам противобой точно от човек като теб защото винаги има какво да науча и да доразбера...не ме щади а се изкажи..дай мнение и ти...обозримо обаче с изводи за и против и кое те шашка най вече?

                          Колеги и вие със такива чип-тунинги моля ви споделете как усещате моторите си..не като мощност, а като поведение това ме интересува ?
                          евентуално: сътресения при ниски обороти, повишено налягане на масло, греене на мотор или турбина, по ранно включването и, неритмична работа на мотора в средни или високи обороти, глъхнене, проблем с катализатор или ламбда сондата някакъв...други забелязани неща? дим - ако : какъв и защо ? Повторно трудно палене при загасване след яко настъпен мотор ? С две думи всичко което ви е притеснило или направило впечатление евентуални луфтове в посока скоростна кутия ?
                          Последно редактирано от 4x4; 28-02-07, 02:16.
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #88
                            Re: Чип тунинг

                            Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                            Ами да ти кажа новия софтуер за Мерцедес се пише от Живко Апостолов ...българин младо момче е и съм му кум пич ! Сещаш ли се за да го вземе Мерцедес дали е ум ??? И неговия труд ли да нахрачиме с лека ръка ей така от куртоазия ???
                            Щом имаш такъв близък източник и спец по тези софтуери и тунинги-защо питаш-а не даваш ти мнения например на другите от форума
                            Май се сещам защо-защото му нямаш вяра изглежда на този спец

                            Коментар


                            • #89
                              Re: Чип тунинг

                              Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                              умно бягаш, разбрах те

                              вреди и ползи



                              за миг се сетих за съпромат(лека му пръст на Янчо Арнаудов) както и за допуски и сглобки

                              ако искаш да чуеш мнението ми за чип-тунинга: ЗА съм, но искам противобой точно от човек като теб защото винаги има какво да науча и да доразбера...не ме щади а се изкажи..дай мнение и ти...обозримо обаче с изводи за и против и кое те шашка най вече?

                              Колеги и вие със такива чип-тунинги моля ви споделете как усещате моторите си..не като мощност, а като поведение това ме интересува ?
                              евентуално: сътресения при ниски обороти, повишено налягане на масло, греене на мотор или турбина, по ранно включването и, неритмична работа на мотора в средни или високи обороти, глъхнене, проблем с катализатор или ламбда сондата някакъв...други забелязани неща? дим - ако : какъв и защо ? Повторно трудно палене при загасване след яко настъпен мотор ? С две думи всичко което ви е притеснило или направило впечатление евентуални луфтове в посока скоростна кутия ?
                              Бяга щото си е цапал ръцете с грес и с тея ръце се е чесъл по главата А у тях има повече части и елементи отколкото букви изписахте в темата От както има интернет специалистите станаха много Някои помни ли как се прави центровка на Балканче Като почнеш от А ще знаеш как се стига до Я Слагал някои чипа и ставала колата 1000 нютон метра ама на брушурата Да доиде тоя с тая кола да издърпа един Унимог това е теста За нещата дето си писал по горе трябват 5 чисто нови автомобила Лаборатория и сервис Дълги тестове и тогава можеш да разбереш кое и защо Чипа може и да подобрява но някакви безумни параметри няма как да постигне без да окаже негативен ефект Общо взето това е мечтата на бедния Европеец да си вземе колца 1.6 и да я направи драгстер
                              В това отношение аз съм си олд-скулл Хората са казали
                              Които иска да пожъне вятър да посее кубатура

                              Коментар


                              • #90
                                Re: Чип тунинг

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                Слагал някои чипа и ставала колата 1000 нютон метра ама на брушурата Да доиде тоя с тая кола да издърпа един Унимог това е теста
                                Това е верният тест наистина -другото е писаници на хартия и в нета

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X