Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    а какво мислите за това:
    http://digitaltuning.bg/products.php
    Ето какво пишат(произволен пример с моя двидател):
    Преди тунинга . . . . . . . . . . . . . . . . . . След тунинга
    Мощност в [HP] при 4000 min-1 115 ==> Мощност в [HP] при 4100 min-1 145
    Въртящ момент в [Nm] при 2000 min-1 240 ==> Въртящ момент в [Nm] при 1800 min-1 300
    Максимална скорост [Km/h] 150 ==> Максимална скорост [Km/h] 159
    Ускорение 0-100Km/h [s] 17.1==> Ускорение 0-100Km/h [s] 15.3
    Разход на гориво [l/100Km] 10.6==>Разход на гориво [l/100Km] 10.1
    Увеличение на мощноста с 30 [HP]
    Увеличение на въртящият момент с 25 % [Nm]
    Цена 1168 [лв]

    Какво излиза - увеличение на мощността, увеличение на въртящия момент при по-ниски обороти, оттам по-добро ускорение при понижен разход на гориво!
    Е, как става тая?!?
    Без механично да се пипа по двигателя, горивна камера,клапани, времена на отваряне и т.н. при вкарване на по-малко гориво да се увеличат мощност и въртящ момент?!? Поне това за горивото ако не бяха писали да им повярва човек!
    Всъщност този вид тунинг е обратим процес. Нищо не се изтрива или премахва. Само се сменява чип. А оригиналния дали ти го дават? Едва ли...

    Коментар


    • #17
      Паджерото не подлежи на тунинг.
      IvoVarbanov.bg

      Коментар


      • #18
        Моето не подлежи поради възраст , но погледни връзката и ще видиш, че същият двигател с електронно ГНП е на новите модели и тези данни са за него. Аз само ги копирах

        Коментар


        • #19
          Мислех че става въпрос за твоито и се облещих
          IvoVarbanov.bg

          Коментар


          • #20
            Че има ефект чипа има. Нямя бегачка без програмируемо ECU. Изчакаите кар тест да се включи мисля че е подготвен по добре от нас.
            IvoVarbanov.bg

            Коментар


            • #21
              Аз не казвам, че няма! Само че не идва от въздуха

              Коментар


              • #22
                вие как ги взехте всички двигатели на едно. има двигатели с запас, които могат само с програма да станат по - добри. има други които са на края на възможностите си и зада има ефект трябва да се пипа газоразпределението, колекторите, инжекторите, турбото и тн.

                във всеки случай българия не е мястото кадето се правят такива неща
                drive alive

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от go go go
                  вие как ги взехте всички двигатели на едно. има двигатели с запас, които могат само с програма да станат по - добри.
                  тука не мога да не се съглася с го го. моя случай (ако някой го интересува) е следния: двигател L 35, 4.3 л, 199 кс , разход 14.5 - от завода. отидох при един дилър, казах какво искам. качиха на диното, премериха -185 кс. препрогамираха компютъра - през диагностичния куплунг, качиха пак на диното - 218 кс. 3 часа, малко над $ 400. съществена промяна във вървежа не усетих, освен следното - оборотите на дв. при съответни скорости са по ниски - 80км/ч - 1450 об/м; 112 км/ч - 2000 об/м. мисля, че препрограмираха и компютъра на скоростите (не си спомням). разхода при абсолютно същия режим на каране е 13 - 13.5 л. след поставяне на филтър и cold air intake K&N, и turbonator, качих тръка на нашието дино. резултата беше 227 кс. от последните ъпгрейди не усетих никаква промяна, което обаче не ме учудва, защото бях предупреден че промяна мога да очаквам само при работа над 2500 об/м, нещо което ми е трудно да постигна
                  във всеки случай българия не е мястото кадето се правят такива неща
                  без коментар
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от ДиДжейДавел
                    То звука може да си промениш и с най-малка промяна по гърнетата!Но за какво?Да гърми и да не върви?Или да е тиха а да е много бърза!
                    ди-джей нямам предвид да направиш да бучи
                    разликата е, че двигателя реагира много по-рязко на педала и при леко пипане на на газта на място, вместо "бр-р-ъ-ъ-ррр" се чува "ръммм" !!! Просто става доста нервен

                    ако се прави тест /например 60-120км на четвърта/, разликата ще е повече от секунда... изпълнения в стил Божурище с пилене на гуми на място са ефектни, но не показват мощността на мотора, а кой е по-сръчен със съединителя и по-лек в главата
                    Като Vмакс ефекта е над 20кмч
                    За капак на всичко, пада разхода с 5-10% /сравнено при еднакъв стил на каране разбира се /
                    Всичко това - за моята кола, която е с ЧТ почти 1 година...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      Съжалявам, че сега се включвам .... ама на стария комп диска му сдаде багажа ...

                      По принцип ВСЕКИ двигател е проектиран с много резерви .... респективно и неговото управление - ограничаване на обороти, подаване на гориво .... при комън рейла, понижено налягене на горивото в рейла ... управление на турбината (тоест пълнене) и т.н.

                      Е от там нататък, какво да обяснявам .. променяш софтуера, който налага ограниченията ... и О.К.
                      Даа и има ефект !!
                      Проверявано е много пъти, включително и на дино стенд !!
                      Относно разхода ДА намаля !

                      Е аз съм обаче на принципа - "Както го е създал Господ" - Хубаво лошо - това е.
                      Ако искаш повече мощ смени мотора ...

                      Но, който има "мерак" - да прави !
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от CarTest™
                        ...
                        Е аз съм обаче на принципа - "Както го е създал Господ" - Хубаво лошо - това е.
                        Ако искаш повече мощ смени мотора ...
                        !
                        Противоречиш си... както "Господ" го е създал или "сменяйте двигатела" знаеш добре, че на нова кола трудно се сменя мотора /не че на стара е лесно/...

                        С две думи: има ли електроника - Чип Тунинг, ако няма - интеркулер... и в двата случаи спортен филтър
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Колеги, стана ми интересно да чуя мнения на някои които е с чип тунинг. Интересува ме :дали сте доволени?как се отразява на разхода ? и евентуално да ми препоръчате някои спец по чиповете

                          Коментар


                          • #28
                            Определно мисля, че подобни действия с тунинговането е доста сложна дейност и изисква сериозни познания. Лесно е да промениш таблицата на впръскване/ количество и момент на подаването/ , но какво всъщност се получава
                            Едва ли ще бъде по оптимално от това което са мислили и " смятали " група инженери с определен опит. Аз лично съм консервативно настроен познавайки определени моменти от проектирането на автомобилите и техните агрегати от не "малки" фирми. По скоро предполагам, че определено би се получил добър ефект за сметка на ресурс на двигателя или разход на гориво и то при наличие на резерв в агрегата. С други думи...както" господ " го е създал май е най добре. Е на който му стиска да действа

                            Коментар


                            • #29
                              Чип тунинг

                              моля за вашето мнение....много за и много против дотук чух. Но все от странични наблюдатели на чип тунинга...нека се изкажат хора с такъв тунинг :
                              знам 2 саита от БГ за такива чипове /софтуери/ Белгия и Щвейцария ще го кажа така за да не пиша имената на фирмите им
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Чип тунинг

                                колега първо кажи какъф ти е мотора щото ако е бензин няма смисъл тва е мое мнение ако е дизел ще усетиш ефекта стига да е свястен чипа..
                                виж аз карам с чип и съм доволен вече 15-20.000км нищо страшно чипа се варзва след борд компутара само променя малко колкото да ти вдигне малко мошноста и да пуши повече тва е.
                                при мен бяха 65кс не че ми бяха малко но на ниски е няама никва така че с чипа се промени доста на ниски обороти осещам голиам ефект на високи е същата работа...
                                става много чуствителна машината вдига по барзо обороти и ако настъпваш по ряазко пуши..
                                никога не сам си виждал преди черен дим на задното огледало но с чипа го видам ако давам много газ..разхода е сащия..
                                така моя чип не е от най добрите но е 370€ а хубавите с гаранция и с дистанционо изклучване са 1000€
                                поздрави...........

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X