Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларен панел +акумулатор проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Това това ли е
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...98#post6557298
    И аз съм, че ак е бил брак и не е от панела
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Това това ли е
      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...98#post6557298
      И аз съм, че ак е бил брак и не е от панела
      Да. Ами значи ще пробвам с друг акумулатор да видим...

      Коментар


      • #18
        За панели от 5 вата не се изисква контролер за такива над 5 вата задължително, макар че ако дава едва 300ma не е никакъв проблем. Тук според мен е въпрос на съвпадение, и този акумулатор си е бил заминал, това че е стартов няма никакво значение в случая, но като цяло инверторите ги морят повече разбира се. Ако има някаква грешка в цялата работа, то тя е липсата на диод който да спира обратния ток през нощта. Докато през деня панела зарежда, то през нощта е консуматор, ако няма диод който да спира тока.

        ​​

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          110 мА е постоянната консумация
          Сигурно въпроса е приключил,но 110 ма е 3 до 4 пъти повече от нормалното.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            За староста ок, но защо точно 2 седмици след ползването на панела капацитета му падна от 72 на 16Ah а след още една сигурно няма и 7Ah.
            И в началото не е бил 72Ah. Толкова е бил като е излязал от завода, и понеже стартерен, това не можеш да го ползваш цялото, защото животът му ще е кратък, но съдържателен.
            Отделно хич не съм сигурен дали при липса поне на диод между панела и акумулатора, по цяла нощ аумулатора не е "зареждал" панела.
            Последно редактирано от sparkybg; 25-10-21, 19:53.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Като цяло пнелите си имат такъв диод В самия панел.
              Причина много, включително и непарвилно включване. Да, буксите са различни, но понякога се И сменят по много причини и е възможно да се кримкнат наобратно.

              От друга страна, преди години Хуавей, с които работехме, бяха измислили технология, нощно време да се пуска ток през панелите, за да се намяли регенерация на силиция, който в първата година може да достигне до 5% (това вече сме го писали). Най-вероятно сега да е станало стандарти и при другите. Това ставаше с едни допълнителни устройства към МППТ-тата, няма да се Очудя, ако са вече и в самата схема на инверторите....
              Ето, пак момент, в който "диода в панела" има значени.
              Просто си пиша.
              Последно редактирано от p-pleven; 26-10-21, 07:02.

            • Traqn Savov
              Traqn Savov коментира
              Редактиране на коментар
              а не разчитай че бай китаец ще ти сложи диоди

          • #21
            При липса на светлина, и при директно свързване може да тече обратен ток към панела..
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X