Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Казвам ви бре. Акумулатора е зареден наобратно. Остави дето клемите са с различен диаметър ,остави дето си има нарисувани + и -, остави дето зарядното е с различни по цвят кабели, ами и с работеща защита за обратно включване. Явно е бил толкова умрял, че даже и зарядното не се е усетило и со го е заредило наопаки като стой та гледай. Мигах н апарцали 50 минути, че и отворих капака на тераното, та да си проверя дали не е откачил нещо уреда, но уви, мери си както трябва. То акумулатора си е от возилото, изобщо, няма как да се сбърка нещо друго, освен зареждането.

    Колата е (май беше ) Skoda Fabia 2005-та, на няма и 40000km. Още ходя като цапардосан с нещо. Утре ще занеса читав акумулатор, който ще премеря 10 пъти преди да го сложа, пък дано съм се разминал само с диоди и изгоряла музика (което е 99% сигурно), щото ако трябва да търся компютър и хиляда други датчици, имобилайзери и прочие полюции, свят ще ми се извие.

    Едно само знам - пушеци и миризми нямаше. Нещото, дето е умряло, го е сторило тихо и кротко.

    ПП: А 100А към алтернатора не може да пусне. Има бушон, мисля 60-ина ампера. Може той да е пукнал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Смахната работа. Това искам да го видя, заредения наопаки акумулатор. Както написах вече, теоретично е възможно, но малко вероятно. Включително, аз съм се опитвал (без да искам) и не е ставало. Но и не съм опитвал старателно.

      На шкодата ще сменяш диодна плочка, няколко електронни релета и, ако нямаш късмет, ECU (но може и да имаш късмет). Тия голфове май имаха и някакъв предпазител към алтернатора, та може и алтернаторът да е жив (което пък обяснява защо не са живи другите неща). И бушони - колкото повече са изгорели, толкова по-добре.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Утре ще се види. А акумилатора ако искаш ще ти го донеса да му се радваш. Той така или иначе е за кофата.
        Ама, мерих го сигурно 10 пъти. И сравнявах с тоя на тераното. Обратен си е, и толкоз. Педерастка му работа.

        Всичко съм предполагал че може да ми се случи, ама точно такова чудо - никога. Ще взема да кажа на жената да ме ощипе, белким се събудя.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Жената и да те ухапе, точно от този сън няма да се събудиш. За акумулатора - за майтапа може да покарам с него някоя от ладите, както си е наопаки. И да избухне - не ми пука. Можеш да го предложиш и на ретро-дружинката - доста от колите им са с + на маса .

          Абе гадно. С обратните хора все някак ще се разбереш (е, с някои изключения).

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Помисли и за цена. Такива неща имат висока стойност!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Помисли и за цена. Такива неща имат висока стойност!
              Ква цена бе, братче. Днеска се чудех на къде да го засиля, па взех че си смених датчика на ABS-а на тераното, а после си посветках с телоподаващото, че да ми попремине. Ама, не минава.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Мисля, че някой го е закачил на лебедка или на як стартер. Акумулатора е взел да дава яко ток, взел е сериозна засилка и като е свършил тока, по инерция се е заредил на обратно. Точно в тоя момент Спарки се е намешал и го е откачил. Ако го беше оставил на спокойствие щеше да си се оправи. Йо-йо не сте ли виждали?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Смахната работа. Това искам да го видя, заредения наопаки акумулатор.
                  Упражнението и на мен ми се е случвало преди 4-5 години. Силно разреден акумулатор, качен в къщи, вехто зарядно със селенов стълб, бели и двата кабела до щипките.
                  Зареди си се чудесно наопаки. И аз се пулих доста, ама му вързах две крушки по 60Вата и след 8 часа пак беше на 0.
                  Пак заряд в вярната посока и си тръгна. Кара нормално още година и така замина с Пежото към следващия собственик.
                  До сега не смеех да споделя челния опит по разбираеми причини.
                  Последно редактирано от Ясен; 09-12-10, 10:45. Причина: Пенчо не ги умее цитатите и това си е.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Здавейте,изчетох темата,но не видях информация за това как да разбера възраста на акумулатора(кога е произведен)?Благодаря.
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от митре Преглед на мнение
                      Здавейте,изчетох темата,но не видях информация за това как да разбера възраста на акумулатора(кога е произведен)?Благодаря.
                      Ако някъде на корпуса няма щампована дата, трудничко ще ти бъде. При някои производители датата е част от серийния номер, но няма обща формула.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        SKODA FABIA RULEZ!!!!!!!!!!!!!

                        Поражения - нулеви. Изгорели един 50А и един 175А бушон. А, и бушона на музиката, който смених. Музиката си работи и тя. Колата пали и всичко и работи. Единствено под въпрос остава алтернатора и електрическата "хидравлика" (предполагаемо 175А бушон е найния). Нямах такива бушони да ги сменя и затова не можах да проверя до край. Вече купих и уикенда ще свърша и това.

                        Заминала е сирената на алармата или крайното и стъпало. Свири, ама съвсем тихичко. Иначе си работи и управлява мигачи, задейства се от отворена врата и от удар по ламарините.


                        Накратко - малкия дявол, а вероятно дори никакъв дявол. Аз доволен и щастлив.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ако някъде на корпуса няма щампована дата, трудничко ще ти бъде. При някои производители датата е част от серийния номер, но няма обща формула.
                          Има!!
                          За Бош и Варта .... 4-та 5-та и 6-та цифра от серийния номер е година и месец на производство.

                          А за обратно заредения акумулатор ... ДА!
                          Виждал съм, лично вече .... повече от пет броя ... в подобно състояние, които след разряд ... се зареждат нормално ... и си карат още години !
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Брей, какви хора. Сега ще ме накарате на всеки акумулатор, който ми попадне, да му проверявам в коя посока е зареден.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Брей, какви хора. Сега ще ме накарате на всеки акумулатор, който ми попадне, да му проверявам в коя посока е зареден.
                              Мда. Аз вече си имам обичка на ушето. И забележи че е изгорил 175А бушон, което значи че си е бил съвсем жизнеспособен, поне колкото да направи пакост.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                А кой те сдоби с това аку, да не ходим там.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X