Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
    Да задам и аз един малко в страни от темата въпрос .Защо трябва да се откача акумулатора когато се извършват заваръчни работи по машината?
    При заваръчни работи, колкото повече неща по инсталацията разкачиш, толкова по-малко ще изпукат. Акумулаторът е едно добро начало - въпреки че точно на него не му пука от електрожен. А най-добре става, ако просто заваряваш грамотно и масата на заваръчния апарат е свързана непосредствено на детайла, който заваряваш.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      За нормални заварочни работи по купето и при грамотен заварчик не е необходимо да се разкача акумулатора, разкачането му както и на всичката електроника е необходимо тогава когато има сериозна опаснист от създаването на сериозна потенциална разлика в различните зони по време на заварката.
      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        При заваръчни работи, колкото повече неща по инсталацията разкачиш, толкова по-малко ще изпукат. Акумулаторът е едно добро начало - въпреки че точно на него не му пука от електрожен. А най-добре става, ако просто заваряваш грамотно и масата на заваръчния апарат е свързана непосредствено на детайла, който заваряваш.
        Ще изпукат от какво!?.... че евентуално може да мине по високо напрежение от 12V или от това че по платкИ, кабел(и) или намотка на ел. двигател може да мине маса... ако е така то и дори да извадим клеймата на акумулатора пак е възможно маса да премине през всяка една част от автомобила и да нанесе повреди ... !?Затова като че ли най доброто решение е да се поставя масата възможно най близо до мястото на заваряването!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          При заваряване, особено с телоподаващо устройство, подскоците в тока са големи и лесно могат да осигурят, между някои "маси" в инсталацията, значително напрежение. Само по себе си това може да е беда, но в зависимост от мястото, това напрежение може да се събере или извади от напрежението на акумулатора. Така, на някой детайл може да се случат 20-30 волта или пък 5-10, ама наобратно. А някои детайли от ел.инсталацията при такива случаи се повреждат.

          И да, това да се постави масата на заваръчния апарат напълно решава проблема, но не винаги е удобно или възможно. Възможно е и неволно докосване на друг детайл с телта/електрода - заваряваш ауспух, то опре в шаси или пода на купето и белята става.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Искам да попитам нещо акумулаторо-знаещите.
            На една кола забелязах че акумулатора е изхвърлял киселина. Свалих му капака отгоре и на една от средните клетки нивото е доста по високо- вероятно някой е доливал.
            Сложих го да се зарежда и във въпросната клетка не прави мехурчета. Аерометъра само в тази клетка реагира на изтощен акумулатор в останалите е ОК.
            Като го закачих на зарядното забелязах че нивото в 2 те клетки съседни на нея се повиши почти до капака. В останалите си е нормално.
            Какво да го правя?

            Иначе колата засега пали с него ама ме дразни това че хвърля киселина.
            Ники

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
              Искам да попитам нещо акумулаторо-знаещите.
              На една кола забелязах че акумулатора е изхвърлял киселина. Свалих му капака отгоре и на една от средните клетки нивото е доста по високо- вероятно някой е доливал.
              Сложих го да се зарежда и във въпросната клетка не прави мехурчета. Аерометъра само в тази клетка реагира на изтощен акумулатор в останалите е ОК.
              Като го закачих на зарядното забелязах че нивото в 2 те клетки съседни на нея се повиши почти до капака. В останалите си е нормално.
              Какво да го правя?

              Иначе колата засега пали с него ама ме дразни това че хвърля киселина.
              За хвърляне е. При първия лек студ ти гарантирам че колата няма да запали. И не защото е хвърлял киселина, а защото поне една клетка е чао (въпросната без мехурчета).
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Имам 2 такива. Ползвам ги за тухлички, да подпират кофража като лея плоча. Тежат доста и са компактни!

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Добре, а ако приемем че някой примерно му е налял въпросната клетка с вода до ръба, и от там е паднала концентрацията на електролита?
                  Ники

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                    Добре, а ако приемем че някой примерно му е налял въпросната клетка с вода до ръба, и от там е паднала концентрацията на електролита?
                    Ми пита за мнение - дадох ти. От там нататък пробите и грешките - твоя работа. Според мен - загубено време.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                      Добре, а ако приемем че някой примерно му е налял въпросната клетка с вода до ръба, и от там е паднала концентрацията на електролита?
                      Ами не. Нямаше да загуби толкова. Друго е станало:
                      Една от клетките има повишен саморазряд поради натрупана утайка и/или замърсявания в електролита, напрежението и е по-ниско и остатъкът се разпределя върху другите, те се презареждат, губят вода и изхвърлят пръски, затова нивото им е по-ниско.

                      За рециклиране.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        2 Въпросчета към Ясен:

                        - Може ли по някаква причина акумулатор да си смени поляритета?
                        - Може ли достатъчно изтощен акумулатор да се зареди наопаки, в смисъл с обратни полюси?

                        Причината за питанката ще кажа после...
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първообразът на оловния акумулатор точно така е работил - накъдето го заредиш, натам. Ако не ти е кеф-изтощаваш го напълно и после - наопаки. Лошото е, че оттогава са минали няколко технологични поколения и положителната и отрицателната плоча вече радикално се различават по състав. Опитът за зареждане наопаки (който и по естествен път се случва на някои клетки, като изтощаваш разбалансирана батерия) обикновено финишира с обилно газоотделяне и загряване. Това обикновено доубива въпросната клетка.

                          Представям си да се зареди наобратно само силно разрушена клетка, на която активната маса е изпопадала и се е оголила оловната решетка, която нормално има само механични и токоотвеждащи функции. Ще получиш примерно 1-3% капацитет. Но пък, знае ли човек - може и да са измислили напоследък по-държеливи лепила за оловната паста.

                          Кажи сега какво си сготвил.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Ето и причината за питанката: Имам изпедерастил се BOSCH Silver и потенциално умряло почти ново возило. Утре ще пробвам дали и колко качествено съм го убил. Като премерих напрежението си държеше 12.3V, ама наобратно. 5 минути се блещих не можейки да приема факта. А возилото е със светещи постоянно всички мигачи, постоянно свирещ клаксон и постоянно работещи чистачки. Реве ми се!

                            ПП: Акумулатора не съм го зареждал аз, ама това не ми е никакво успокоение.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Ъ.

                              Все има батерии с ляв и десен плюс, но различният диаметър на двата полюса трябва да намекне нещо и на най-завеяните. Сигурно не е това. Сигурно и кабелите на измерителния уред не си разменил.

                              Остава наистина някой да е успял да зареди умрялата батерия наопаки, без да си изгори зарядното устройство (познай какво се случва на изправителните диоди, ако батерията не е съвсем умряла) а тя, в това си състояние, да е имала сила да изпука диодите на алтернатора (поне 100-150 ампера трябват за тая цел) и после да е посяла всичката електрика. Каква е колата?

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                От новите коли ли е? Обратно напрежение ще скапе доста неща!
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X