Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически схеми - стартер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Електрически схеми - стартер

    Общо взето уцелих темата, преди време си смених целият стартер на джетата, понеже беше зима и не ми се занимаваше купих си рециклиран за 100лева. Вчера разчиствах и реших да го изхвърля, за всеки случай погледнах дали шалтера е жив, оказа че да и разглобих стартера. Сега мисля да го възкреся, за намотките , за които говорите става дума за две намотки:
    1. Първична- с по-малко сечение, когато протече през нея ток се създава електромагнитно поле около буталото
    2. Вторична-тя е съпосочна с първата, но с по-голямо сечение, двете са свързани в единият си край на минус(-), тя е за прибиране рязко на буталото към клемите на шалтера, като плюсът минава през болт с бронзова глава. Обикновенно след дълга експлоатация тя нагаря и шалтера само чука.

    Създава се вихров ток с голям потенциал, който издърпва буталцето и изхвърля зъбното колело по спираловидните улеи на оста, оттам се завърта маховика. После вече няма кво да се обяснява. А пружината служи за връщане в първоначална позиция на буталцето.

    Лично съм отварял капсулованият шалтер за ремонт-2 пъти, ако има желаещи мога да направя снимки, тъкмо съм го разглобил

    Коментар


    • #32
      От: До: Електрически схеми - стартер

      Това е бендикс!Състои се от зъбно колело,предпазен съединител и водеща гривна.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X