Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евентуален проблем с акумулатор или утечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Боже, Боже, колко мъка има на този свят!
    Не божкай, точно така изглеждат твоите компютърно-принтерни теми
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #77
      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Вързал си го наобратно. Ще има разлика при правилно връзване но не голяма.
      ...
      Защо?

      Коментар


      • #78
        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Слязох до джипката, реших първо да измеря волтажа на акумулатора както си е закачен на клемите, че не съм го зареждал от една седмица, на снимката ми показва 12.55 V

        [ATTACH=CONFIG]967913[/ATTACH]

        При затворени врати, изваден ключ от контакта, извадих минусовата клема, едната сонда на минуса на акумулатора, другата сонда на минусовата клема, в началото ми показва 00.45, после на 00.35 и след повече време спря на 00.13 и след още чакане окончателно показа 00.01, излиза че нямам утечка?

        [ATTACH=CONFIG]967914[/ATTACH]


        [ATTACH=CONFIG]967915[/ATTACH]

        Не съм правил номера с многожилния кабел за който ми споменахте?
        Какво мислите?

        p.s. Фабрично няма и никога не е имала монтирана аларма, само централното заключване е активно.
        Остава инцидентно да си забравил някой консуматор включен предния път или просто акумулатор за смяна.
        Такава утечка не може да сгъне здрав акумулатор за няколко дни.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #79
          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

          Слизам сутринта при джипката за да измеря акумулатора "без" и с "товар", въртя стартера и акумулатора каза - Мяу, реших че ще взема нов акумулатор, за мой късмет се оказа че много близо имало магазин само за акумуатори Varta, Bosch и други.

          Продавача, оказа се че е и собственика на магазина, дойде по моя молба пред нашия блок с новия акумулатор и мултицета си, измери всичко, под товар, без товар, за утечка, всичко излезе в норми, както ми е показвал и моя мултицет, сложихме по мое желание най-големия акумулатор който можеше да влезе в гнездото за акумулатора, избрах американска марка акумулатор, произвеждаща се за Европа в Италия - TUDOR HIGH TECH CARBON BOOST 85AH 800A R+, с 3 години гаранция.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:akumulatori-tudor-high-tech-85ah-800a-r.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5797563


          Времето ще покаже, дано да нямам повече изненади, благодаря Ви колеги че ми помогнахте да боравя с мултицета

          п.с. Със специален уред за измерване на ампеража на акумулатора, пред мен тествахме 2 марки акумулатори един клас, Варта Силвър 85ah 800A и Tudor 85ah 800A, на Вартата уреда отчете 640А а на Tudor реалните 800А, това натежи в полза за Tudor, макар че бяха на една цена почти.
          Последно редактирано от Еделвайс; 05-09-18, 11:51. Причина: Пояснение

          Коментар


          • #80
            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

            Залагам пет лева че тоя от магазина е бил с мултицетка за 10 лв
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Залагам пет лева че тоя от магазина е бил с мултицетка за 10 лв
              Беше жълт отстрани и сив панел с някаква марка Fluke и номер но не запомних, не ми приличаше на китайски мултицет, имаше и отделен уред специално за измерване на ампеража на акумулатора.

              Коментар


              • #82
                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                Фу, значи съм пет кинта назад
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Фу, значи съм пет кинта назад
                  По-важното е всичко да е ок вече и се надявам да нямам повече изненади, времето ще покаже, тази тема мисля че ще е полезна за колеги, които не са мерили утечка с мултицет и биха могли да се справят след прочетеното тук

                  Коментар


                  • #84
                    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    По-важното е всичко да е ок вече и се надявам да нямам повече изненади, времето ще покаже, тази тема мисля че ще е полезна за колеги, които не са мерили утечка с мултицет и биха могли да се справят след прочетеното тук
                    А преди монтажа намаза ли си клемите със силиконов спрей, вазелин или поне медна грес ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      А преди монтажа намаза ли си клемите със силиконов спрей, вазелин или поне медна грес ?
                      Не съм, ще взема медна грес на спрей щом е необходимо, самите клеми и на стария акумулатор изглеждаха много чисти и без никакви наченки на окисляване или петна?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                        Ако ще взимаш медна грес на спрей само заради клемите, няма смисъл. Предполагам, че имаш обикновен дерматичен вазелин у вас, който върши същата работа, освен че и не цапа.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                          За триене, дублиране
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                            Ако бях на твое място,само от любопитство бих отворил стария акумулатор.
                            Да видя има ли достатъчно електролит,може и да е останал на сухо?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #89
                              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Ако бях на твое място,само от любопитство бих отворил стария акумулатор.
                              Да видя има ли достатъчно електролит,може и да е останал на сухо?
                              Сигурен съм, че старият акумулатор, който със сигурност е за скрап, е прихванат от цената на новия от акумулаторджията, а и през 2018 няма нужда от цигании, особено от човек който не разбира.

                              P.S. Аз от доста време съм решил, че в момента в който ми изтече гаранцията си купувам нов, а стария го продавам за нЕкви пари, ако ще и още 10г. да може да се ползва.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                                Пусто любопитство,все искам да видя какво има вътре?
                                Така разглобих и едно турбо,още се премята някъде в гаража.
                                После пак на скрап!
                                Извинявам се за спама.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X