Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител за кабел???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съединител за кабел???

    Това на снимката ме кефи!
    Метален корпус с текстолитова основа, която държи клемите. Това допуска греене до към 100-на градуса, без да му стане нещо. Тук хубавото е, че точно металния корпус разнася топлината и всъщност е трудно за загрееш този куплунг с номинално натоварване.
    Чудесна идея е, само не знам къде ги има нови (ако се произвеждат още)...
    Със здраве !

    Коментар


    • #32
      До: Съединител за кабел???

      Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
      ...с текстолитова основа, която държи клемите....
      Гетинакс, не текстолит. Или поне нещо подобно на гетинакс. Има и бакелитови.

      Има ги по руски машини. Всякави, дето има жици по тях. И по военна техника. По разни полеви машинарии, понякога и по лабораторна техника.

      Те и западняците правят, ама са безумно скъпи.

      Из старите складове и заводи може и да има някъде. При военните - със сигурност.

      Може и да поразпиташ някой, дето се занимава със сценична техника - такава за стадиони. Там също има добри.

      Ама не са масова стока, съответно почти никой не ги продава. Поне тук.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Съединител за кабел???

        Това на снимката е така наречения штепсельний разëм (ШР) на руски (ако не ме лъже паметта) и щепселно съединение (ЩС) по българска ОН. Внасяха се само за военно производство и се правеха по лиценз и у нас. Имаше ги за прав, ъглов монтаж, за кабелен сноп и табло и т.н. Най-мощните бяха с по 5 щифта и 50 А ток на двойка при Ф50 на цялата плочка. С посребрени контакти и връзка чрез запояване, затова и не греят.Лично съм се подписвал като конструктор под чертежите на някои от тях... но преди повече от 20 години. Може и да се търкалят още някъде по складове...
        Подобни са сегашните за ремарке, но кабелът се стяга с болтче, което е ненадеждно и не са херметични.

        Коментар


        • #34
          До: Съединител за кабел???

          Ето едно такова щепселно съединение монтирано на Лада Нива...
          Прикачени файлове
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #35
            До: Съединител за кабел???

            В руско още ги продават, даже и каталог има http://www.platan.ru/pdf/ec270.pdf. В София открих/май два модела имаха/ в малко магазинче на Самуил или Княз Борис1 между Пиротска и Тодор Александров /някой тук ми го подсказа/. Нямаха търсения от мен естествено.

            Коментар


            • #36
              До: Съединител за кабел???

              Със сигурност ще ти свърши работа индустриални контакт и щепсел, съгласно западния стандарт. Малко са големички, но има за различни мощности. Предполагам, че може да се намери във всеки магазин за електроматериали. Кръгли са с и при свързване капачката на контакта осигурява срещу изваждане, подобно на куплунг за ремарке. Свързвал съм машини от по 30 киловата на по-големите щепсели! Проблемът е само, че не знам как се наричат в България... Ако си заинтересован, утре ще ти снимам един, за да видиш какво имам предвид. Мисля, че са дистрибуция на "Шнайдер" (Мерлин-Герин)

              Сега видях... това са значи такива като в линка на sparkybg. Слагай такова нещо и нямаш грижи!
              Последно редактирано от Еmil; 03-04-08, 23:16.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X