Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на блок от никасил/поставяне на ризи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    По темата ми е интересно следното - при чугунен блок или алуминиев блок с чугунени ризи, за износването много важна роля играе хонинговането. То е това, което задържа горещият маслен филм да не се стича надолу преди буталото. Ако цилиндъра е полиран, масленият филм не се задържа и настъпва много бързо износване. При цилиндрите с покритие от никасил / алусил не е ли точно такъв случая. Там няма хонингованата мрежа, която да задържа масления филм, а цилиндрите са абсолютно полирани. Може би технологията на мазане е различна, за да се избегне сухото триене на сегменти / бутало по стените на цилиндъра ?

    Коментар


    • Stbd
      Stbd коментира
      Редактиране на коментар
      Бързо търсене в Гугъл казва че никасил задържа масло и заради структурата си - била маслофилна. Независимо от формата на повърхността (полирана или не)

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Той и чугуна така. А има и вградена смазка под формата на графит.

    • Никола
      Никола коментира
      Редактиране на коментар
      Ако един цилиндър се е полирал значи е за ремонт.

  • #47
    Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
    В АРП до Балканстар ( Силвър Стар ) в Хаджи Димитър се справят добре с тази операция .
    Не съм от София и не успях да открия информация за АРП, а ми се налага да ремонтирам двигател на E63 AMG. Бихте ли ми дали малко повече информация за фирмата (и най-вече някакъв контакт)?
    Опитах се да изплатя ЛС, но без успех.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X