Обява

Свий
Няма добавени обяви.

THermotec - Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • THermotec - Да или Не

    Налага ми се да сменя водна помпа на една от колите ми М104. Предлагат ми Thermotec, които са полски. Досега не съм видял нещо полско качествено, но може и да има...
    Не съм слагал Термотек и нямам идея става ли или не.
    Питането ми е дали някой е ползвал части от този производител и впечатлението от тях.
    Това, което повече няма да сложа е Метели ИТН, Оптимал.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

  • #2
    Недей!!!
    Търси нещо читаво.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Аз.
      някои неща стават.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Полякините ли имаш предвид?

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        И тях
        #223345778900

    • #4
      Воден радиатор и съединения. Не е имало проблем. Но на Опел. А относно марките - на Тойотата ми сложих преди години Нисенс. Беше най-скъп, изключая оригиналния. Още на първата зима при под -5 градуса се овлажняваше при запресовката между питата и горното казанче. И досега си е така. Над тази температура си е сух. Та така за марките.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Налага ми се да сменя водна помпа на една от колите ми М104. Предлагат ми Thermotec, които са полски. Досега не съм видял нещо полско качествено, но може и да има...
        Не съм слагал Термотек и нямам идея става ли или не.
        Питането ми е дали някой е ползвал части от този производител и впечатлението от тях.
        Това, което повече няма да сложа е Метели ИТН, Оптимал.
        Защо не търсиш в магазини за корейски авточасти. КОрейците правят м104 за мусо , корандо и рекстън и като цяло не са им лоши аффтърмаркет частите.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #6
          Не ща да слагам нищо корейско по Мерцедес. Опит с корейски коли и части не ми липсва. В крайна сметка се ориентирах към HELLA...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #7
            Гледам има INA и SKF на почти половината пари. За кола на тези години едва ли Хела са го правили, някой друг го е брандирал. С INA не съм имал проблеми.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #8
              Аз също не съм имал ядове с ИНА. Има и SWAG за около 200лв. Тя оригиналната помпа си работи и не тече, Просто като сменях ремъка, открих, че има луфт на вала и реших да я сменя. Колата е на 320 000км.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #9
                За водни помпи е добре да се взимат от производители, не от опаковчици. Отделно термотек са ниска летва. Помпи правят Долц, Аиртекс, Граф, ГК, Хепу. Не, че не съм чувал за издънки и от тях, ама не са правило.

                Коментар


                • #10
                  Там, където имам отстъпки. от изброените има само Хепу, но трябва да го чакам. SWAG, като правило продават качествени неща.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • mikivt
                    mikivt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сваг и феби са едно и също. Помпи не правят, опаковат. Както и ина, скф.

                  • I.Stoyanov
                    I.Stoyanov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Еми мога да давам примери от сега до утре по това време за пълни ментарляци SWAG. Това е фирма която САМО ПАКЕТИРА! Както колегата mikvt спомена - често нещата вътре са Феби. Ако фебито е истинско са да кажем средно ниво чаркова. Но ако е менте феби или друг вид менте просто се скапва за норматив. Разбира се това няма как да го разбереш, нито по покупната цена, нито по първоначалния опакован вид. Така че имай няколко наум с неща на Febi, SWAG и прочее.
                    А хела правят водни помпи, колкото вюрт винтоверти! Демек, само лепенката е от тях, а самото устройство е най-често от читав производител.

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    И Blueprint са същото. Аз май тотално ще ги отпиша от списъка ми. Паразитен хебел за терано при мен сдаде за половин година градско каране (вероятно не повече от 5000км), а по думите на приятел след първата разходка е хлопал повече от махнатия оригинален.

                • #11
                  Не знам...По-добро от оригиналното няма.Щом не тече, не бих го пипал.Да махна оригинална част, която работи, и да сложа някаква - нещо не го разбирам.Явно Скрапа има свободно време!Иначе един глас за INA и от мен.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #12
                    Тя не тече, но има сериозен луфт. Тръгнали лагери. Може да се окоти всеки момент. Не я сменям просто така...
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #13
                      По-скоро гредай външни белези- начина на обработка, колко обработени повърхности има, кое е оставено на груба отливка непипнато, качество на отливката. Забелязал съм, че колкото по-сложно и "барнато", толкова по-качествено.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #14
                        И това е така.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #15
                          Ааабе, Николайчо, що не дрънкаш като ти трябва нещо ?!

                          Дообре, че видях темата.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X