Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

    Днес на връщане от южната ни съседка еко-тек 1.8 бензин (никога е нямал газ,ако има значение) кихна едно кълбо дим .Стана бързо и не успях да доловя нищо друго , освен къркорене,уригване или не знам и аз как да го обесня.Бях на лек баир на 4-та предавка (непосредствено след продължително движение по магистрала ), може би имаше мимолетна загуба на мощност понеже инстиктивно погледнах в лявото странично огледало и видях мощното изпушване(като се замисля там е част от детелина с ограничение 40, съответно няма кой да ме изпреварва та да зяпам в огледалото ). След пушилката си продължих още около 200км. без каквито и да е проблеми.

    Преди време веднъж карайки по нашите магистрали масълце цвърчеше от капачката за наливане (доливане за екотеците ) , тогава пуснах и тема, където колеги тук предположиха , че е запушена картерната вентилация. Друго, което може би има връзка е, че за последните 6 месеца 2 пъти слагам нови свещи след осезаема загуба на мощност(сякаш мотора работи на 3 цилиндъра).Първият път едната беше омаслена а преди около месец си беше направо заварена. Като цяло Зафирата съм я прежалил та не ме брига много-много от какво е болна, ама ей-така ще ми е интересно да чуя мнения от хора разбиращи от ДВГ.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

  • #2
    От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

    Звънни по някое време следобед, ако аз не съм го направил преди това.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

      Задънена изпускателна система. Клизма...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

        Надали.ще се стреснеш ,щом си я прежалил,но това дето го пишеш за свещите и загубата на мощност и изпушването ,не е добре.Признаци за цепене на ДвГ или фирма като Надин.Сипи некоя хубава добавка ,може и ремонтна.и карай докато върви ,ако не ти се прави.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

          Това: "(никога е нямал газ,ако има значение)" означава ли, че винаги е имал?
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Това: "(никога е нямал газ,ако има значение)" означава ли, че винаги е имал?
            Карам я от 3 години и съм я взел от мой познат,който пък я е взел почти нова през далечната 2002-ра . Никога е нямала монтирана Автомобилна Газова Уредба , те така
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • #7
              От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

              Не че им разбирам ,ама идейката дето ще ти я дам е без пари.Земи от работеща Зафира като твоята компа и го бодни за тест.Тези имат свойството да се изпичат от температурата .Абе виж къде е наврян и си вади изводи

              Коментар


              • #8
                От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                Смени си задното гърне - изгнило е и ватата запушва тръбата...
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • #9
                  От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                  ква вата бе

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                    ..
                    Последно редактирано от novatech; 22-09-19, 19:11. Причина: дублирано
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                      Ясноооо , теоретик ...Вярно не ич разбираш. Бих те посъветвал да се въздържаш от технически съвети.
                      Като го съветваш да сменя компа , с имото какво правим?
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                        Тези болкуци са с блок бобина и тя създава проблеми, вкл. и описания от теб. Ментетата изкарват около месец а оригиналната е по-скъпа от Опелта.
                        Също така имат модификации с моторизирана дроселна клапа и такава с жило. Твоята коя е?
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Също така имат модификации с моторизирана дроселна клапа и такава с жило. Твоята коя е?
                          Честно казано т'ва чудо Моторизирана дроселна клапа нищо ама ептен нищо не ми говори.Нямам нито време нито мерак тепърва да се уча, днес и врътнах 100-на км. из Родопите и си върви чудесно. Между другото тезата за затлачено гърне ми я споделиха още 2-ма човека , неангажиращо просто така на раздумка.
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                            Честно казано т'ва чудо Моторизирана дроселна клапа нищо ама ептен нищо не ми говори.Нямам нито време нито мерак тепърва да се уча, днес и врътнах 100-на км. из Родопите и си върви чудесно. Между другото тезата за затлачено гърне ми я споделиха още 2-ма човека , неангажиращо просто така на раздумка.
                            Верно си вандал Ники те пита на педала на газ жило , или кабел работи
                            За мен е механична повреда на мотора
                            Как тая вата се 4ти цилиндър бърка.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зафирата "кихна" кълбо пушек 😂😂

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Верно си вандал Ники те пита на педала на газ жило , или кабел работи
                              За мен е механична повреда на мотора
                              Как тая вата се 4ти цилиндър бърка.
                              Ах ти дяволеее ! Как разбра ,че точно 4-ти цилиндър (ако това е този най в дясно като отворим предния капак) е.ава свещите и двата пъти? Колкото до педала на газта 'ич не го знам как бачка , жило ли е, кабел ли е .... не ме питай. Засега работи екстра
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X