Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана подгревна свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Скъсана подгревна свещ

    Някаква домашна алтернатива на райбера за почистване използвате ли?

    Коментар


    • #77
      От: Скъсана подгревна свещ

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      .......
      П.П

      Коя според теб Андро е най-подходящата температура за проба на двигател/околна?
      По отношение на охл. система проблемите се изявяват лятото, в най големите жеги, тоест, тогава си проличава охл. система справя ли се и ако не се справя значи, че има проблем.
      При минусови Т (от - 5* нагоре) е показателно стартирането. При труден старт има проблем - акумулатор, стартер, система за подгряване, горивна система, мех. състояние на ДВГ (дизелови ДВГ).
      Тоест, няма как да съчетаеме пробите с времето, когато едно, или друго ще си покаже рогата.
      Поздрави!
      Последно редактирано от Аndro 160; 16-01-17, 08:11.

      Коментар


      • #78
        От: Скъсана подгревна свещ

        Мерси. За райбероването знам Интересуваше ме с какво се мажат, но май получих отговор. Относно свалянето, Андро ми отговори... явно ще се чака малко по висока температура. В Пампорово беше 0градуса миналият ден и запали от рас, вчера при -5 по трудно, най мъчно при -10. Колата е подържана само в ТМ ауто от нова и е на скромните 263000

        Да стане 1-2-3 градуса и ще ги свалям с надеждата да не се стига до главата
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • #79
          От: Скъсана подгревна свещ

          Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
          Да стане 1-2-3 градуса и ще ги свалям с надеждата да не се стига до главата
          Какво ти пречи да ги свалиш на топъл мотор?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Скъсана подгревна свещ

            За мен е задължително всякакви свещи да се свалят на топъл двг.

            Коментар


            • #81
              От: Скъсана подгревна свещ

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              За мен е задължително всякакви свещи да се свалят на топъл двг.
              И не само за теб.

              Никога не се затягат на топъл двигател !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Скъсана подгревна свещ

                Затягал съм на топъл, малко повече внимание и няма проблем.

                Коментар


                • #83
                  От: Скъсана подгревна свещ

                  Като ги стегнеш "на око" и "как си требе" на топло, после почваш да четеш теми като тази.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: Скъсана подгревна свещ

                    Има си чалъм, нема се плашиш.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Скъсана подгревна свещ

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Има си чалъм, нема се плашиш.
                      А, страшно има като нЕма, като има, страшно нЕма - личен опит.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        От: Скъсана подгревна свещ

                        Гледам, че позатихнаха страстите, та рекох да използвам темата и да попитам: предстои ми смяна на подгревни свещи на Тойота Ланд Круизер KZJ70. Мотор 1KZ-T. Има ли някои тънкости при смяната им при конкретния двигател? Каква е вероятността да се вкарам във филм, подобен на описаните случаи в темата? Двигателят е на 245 000 км, джипа го имам от 11 години и не съм сменял свещи, а преди мен - божа работа! Поръчаните свещи са Денсо, ама при цена от 40 лв./бр. нещо са ми съмнителни от към качество! Благодаря на отзовалите се!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Скъсана подгревна свещ

                          Съмнителни, съмнителни, колко да са ти съмнителни ?!
                          Два пъти слагам Денсо и ми горят, та миналата зима изкарах с 2 или 3 (от 5) работещи, като си взех най-евтините турски (по 5лв. за мен) и ги хвърлих в жабката, за всеки случай.
                          Смених ги октомври или ноември, като купих още 2 от същите.
                          Нито една още не е изгоряла (че релето ми показва), за разлика от Денсото, които сам си продадох от две различни фирми.
                          Като цяло Денсо си е читава марка, и няма кво да ги мислиш, просто аз съм ударил нЕква греда.

                          P.S. Развивай смело на топло, и после стягай с около 2 кила, като намажеш резбата с керамична грес, или ако нямаш, става и с медна.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #88
                            От: Скъсана подгревна свещ

                            Аз ще развивам смело, ама 23 години като не са развивани и като най-вероятно 2 или 3 са дали фира, ми е лееко притеснено. Има ли разлика между свещите на старите дизелаци като този и новите дизели и кои са по-податливи на скъсване? А относно Денсо-то, не знам дали такива са вложени от завода, но оригиналните свещи (по номер на Тойота) са двойно по-скъпи. Проблем е доставката - 20 дни. То докато дойдат и студът ще свърши и смяната пак ще остане за следващата зима (коя ли поред). Иначе благодаря за съвета, Джоу!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Скъсана подгревна свещ

                              E 11 години можа да чакаш 20 дена са проблем и не можеш?!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Скъсана подгревна свещ

                                Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                                Аз ще развивам смело, ама 23 години като не са развивани и като най-вероятно 2 или 3 са дали фира, ми е лееко притеснено. Има ли разлика между свещите на старите дизелаци като този и новите дизели и кои са по-податливи на скъсване?
                                Има. Старите дизеляци често са с чугунена глава и стоманени свещи. новите са най-малкото с алуминиева глава, и при подходящите условия алуминий+стомана = заварка, неподлежаща на отвиване. Това ако изключим нагара като причина за скъсване.

                                Някой горе беше дал филмче - капвай по малко масло където им е резбата и няколко дни карай така. После като отвиваш ги отвий на горещ двигател.

                                Лично не съм имал грижи със свещи на 10 години. Отвиха си се като вчера навивани. После след 2 години ги сменях пак - пак сис се отвиха. После след още 2-3 години мерих компресия - пак си се отвиха абсолютно безгрижно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X