Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелово гориво - източници, вот и мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: FREELANDER 2004-та ,Проблем със запалването!Моля за мнения!

    Първоначално публикуван от velio
    Ако някой не се е намесвал в качеството на нафтата, то според спесификациите, които важат в България, проблеми с нафтата не би трябвало да има, колкото и студено да стане /според нашата геогрефска ширина/.
    Дали е така?

    Основни изисквания за гориво за дизелови двигатели
    ...
    Гранична температура на филтруемост през студен филтър (CFPP)
    --------------
    Клас А 5
    Клас Е -15
    Забележка:
    Клас А е лятно гориво за дизелово двигатели за периода от 16.04. до 15.10.
    Клас Е е зимно гориво за дизелови двигатели за периода от 16.10. до 15.04.
    Т.е. по БДС "зимната" нафта ти е до минус 15. Какво става, ако температурите паднат под тази стойност (което изобщо не е рядкост)?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: FREELANDER 2004-та ,Проблем със запалването!Моля за мнения!

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Дали е така?



      Т.е. по БДС "зимната" нафта ти е до минус 15. Какво става, ако температурите паднат под тази стойност (което изобщо не е рядкост)?
      Какво става? Да не би да спира всичко, що е дизел? Базирайки се върху спомените ми от показанията на термометрите вкъщи, рядко съм виждал температурата да пада под -15градуса. Най-простата хватка е с газ в резервоара. Само трябва да се слушат отвреме-навреме синоптиците. Освен това, дизел по стандарт Евро-4 трябва да пали безпроблемно на -29 градуса. Всичко е измислено.
      Последно редактирано от velio; 08-01-08, 23:46.

      Коментар


      • #33
        До: Дизелово гориво - източници, вот и мнения

        Съгласен съм със съществуването на БДС,но ако имам бензиностанция,ще гледам да продавам горива като "хората",защото клиената не го интересува БДС-то ,ами дали ще му върви колата.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #34
          До: FREELANDER 2004-та ,Проблем със запалването!Моля за мнения!

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          Какво става? Да не би да спира всичко, що е дизел? Ще съм благодарен, ако цитираш източника си, за да мога да прочета по-обстойно! Аз знам, че дизел по стандарт Евро-4 трябва да пали безпроблемно на -29 градуса.
          Ами чети!

          НАРЕДБА ЗА ИЗИСКВАНИЯТА ЗА КАЧЕСТВОТО НА ТЕЧНИТЕ ГОРИВА, УСЛОВИЯТА, РЕДА И НАЧИНА ЗА ТЕХНИЯ КОНТРОЛ
          (приета с ПМС No 156 от 2003 г.; обн.,ДВ,бр.66 от 25 юли 2003 г.; изм. и доп.,бр.69 от 23 август 2005 г.)

          ...

          Глава втора
          ИЗИСКВАНИЯ ЗА КАЧЕСТВО НА ТЕЧНИТЕ ГОРИВА

          Чл.6. Течните горива трябва да отговарят на следните изисквания за качество:
          1. (изм.,ДВ,бр.69 от 2005 г.) автомобилни бензини съгласно приложение No 1;
          2. (изм.,ДВ,бр.69 от 2005 г.) горива за дизелови двигатели съгласно приложение No 2;

          ...

          Приложение No 2 към чл.6, т.2
          (изм.,ДВ,бр.69 от 2005 г.)

          Горива за дизелови двигатели
          ...


          Гранична температура на филтруемост, CFPP - клас А(9) °С -5 БДС EN 116+АС:2003 - клас Е(10) °С -минус 15

          ...
          9) Клас А - лято от 16 април до 15 октомври.
          10) Клас Е - зима от 16 октомври до 15 април.

          http://law.dir.bg/reference.php?f=niktgk03

          http://www.bds-bg.org/standard/info....ndard_id=22244

          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
          Съгласен съм със съществуването на БДС,но ако имам бензиностанция,ще гледам да продавам горива като "хората",защото клиената не го интересува БДС-то ,ами дали ще му върви колата.
          Някои вериги това правят. Други не се напъват извън задължителното, като разчитат, че температурите няма да са по-ниски, а и че клиентите ще взимат мерки.

          Клиентите също са различни. Едни сипват от по-скъпата нафта, която "държи" до по-ниски температури, а други карат с по-евтина като й слагат добавки според предпочитанията си ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            До: Дизелово гориво - източници, вот и мнения

            V93 благодаря!

            Коментар


            • #36
              До: Дизелово гориво - източници, вот и мнения

              По принцип почти всички са еднакви.

              Коментар


              • #37
                До: Дизелово гориво - източници, вот и мнения

                не слагаите бензин в нафтата заштото неса с еднакво относително тегло и не се смесват.по добре гас

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X