Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелово гориво - източници, вот и мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизелово гориво - източници, вот и мнения

    От коя бензиностанция и кой вид дизел ви се струва най-качествен / чист / надежден / мощен.

    Нека цената на дизела не бъде основен фактор в тази тема, а от къде сте най-доволни като качество.
    114
    ОМВ
    29.82%
    34
    Еко
    15.79%
    18
    Shell
    9.65%
    11
    Лукоил
    25.44%
    29
    Петрол
    7.02%
    8
    Опет
    0.00%
    0
    Друга..
    12.28%
    14
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    Нафта

    Най съм щастлив, когато карам с нафта от туби по 1 лв. литъра.

    Коментар


    • #3
      Аз съм твърдо решен да обиколя всички марки бензиностанции за да си изградя обективно мнение за качеството на всяка една от тях.

      Първите ми две сипвания с новата кола бяха на Лукойл. Резултата беше над среден, но не отличен. База на сравнение - гориво от Shell Белгия / Австрия, обикновен дизел.

      Този уикенд сипах от ОМВ - алпин дизел. Резултата е осезаем спад в мощността, особено на високите обороти 3750 - 4500.

      На този етап залитам към Лукойл, но мисля да се въздържа от глас докато не пробвам и другите за да има гласът ми максимална обективност.
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • #4
        tutin
        това вече го има като тема ако не се лъжа.
        И аз не ти препоръчвам Алпин дизел - при мен миналага зима имаше екшън от това гориво и повече - нивгаж.
        и Затова засега съм на Лукойл + антибиотици (добавка за подобряване на изгарянето).

        Коментар


        • #5
          Какви добавки ползваш ?
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
            Какви добавки ползваш ?
            "LIQUI MOLY" имат една добавка за ДГ сипва се 1/1000, но добавката трябва де е била на топло преди да я сипеш, действието й е такова, че не позволява на парафина да се слепва и да образува "топчици", който да задръстват филтъра и прочие. Ползвам я в комбинация с нафта "OMW" (но не алпин дизел) и не съм имал проблеми дори на -17гр. имах желание да я тествам и на по-студено, но миналата зима не уцелих по-ниска температура.
            LZ1PER

            Коментар


            • #7
              Май най-добрите горива са в Еко. Внимавайте обаче - има разлика между Еко и Еко Петрол!!! Имам предвид гръцката фирма с червен надпис.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                Май най-добрите горива са в Еко. Внимавайте обаче - има разлика между Еко и Еко Петрол!!! Имам предвид гръцката фирма с червен надпис.
                А гърците не купиха ли бизнеса на Еко Петролеум? Нещо ми се върти такъв спомен от миналата година.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  айде пак старата тема на нов глас!
                  Качеството на горивото /ИМХО/ не е свързано с емблемата на бензиностацията! С боклуци може да заредите и от големите вериги, а пък от някоя квартална бензиностанция да нямате проблем...

                  миналата седмица в рамките на един ден карах с немска, австрийска и сръбска нафта /още съм с последната/ и НЯМА НИКАКВА РАЗЛИКА във вървенето... до няколко дни ще сипа и българска от ГАЗТРЕЙД /там зареждам с отстъпка/ и съм сигурен, че също няма да има разлика...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Е не знам какъв ти е двигателя, но при актуалните двигатели чистотата на горивото има голямо значение за вървежа на автомобила. Ако не друго, то компютъра подава по-малко гориво за да не запушва впръсквачи и т.н. Пък остави настрана, че то от самосебе си има по-ниска мощност поради същата нечистота.

                    Аз лични разлика между Белгия, Германия и Австрия не видях. В Унгария имах разлика не малка, в Румъния малко по-зле от Унгария, в БГ лукойл ми беше добре а ОМВ ме смаза. Който не вярва - да ме черпи един резервоар и ще му дам да сравнява
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • #11
                      принципно горивото е от Лукойл /нефтохим/ и единствената разлика е в добавките /ако има такива/ и евентуално в механични примеси /вода, утайки и боклуци/
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Защо толкова много хора за ОМВ ? Аз определено не бях приятно изненадан (или по-скоро бях неприятно изненадан) от Алпин Дизел-а им.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #13
                          Есента имах много лош сблъсък с дизела на Шел!!
                          Налях пълен резервоар на Форд транзит - хем двигателя не е комън рейл, ама докато изгоря 20-тина литра за да го разредя - гооооляма мъка!!
                          Вече не сипвам оттам - преди 2-3 дни отвориха Еко в Монтана, там май е най-добре засега!!
                          Пък и цената сега е 1.65 а в Лукойл 1.67!!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                            Защо толкова много хора за ОМВ ? Аз определено не бях приятно изненадан (или по-скоро бях неприятно изненадан) от Алпин Дизел-а им.
                            За Шел от доста години насам много рядко чувам добри думи, Лукойл не се ползва с добро име дори в Русия, Петрол го забравих, след като миналата зима в студовете тяхната "зимна" нафта ме остави пешеходец. От Алпин-а на ОМВ досега не съм имал оплаквания. Е, не че не може се оплаче човек от цената ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дизелово гориво - източници, вот и мнения

                              OMV имат рафинерия в Румъния и нафтата за всичките й бензиностанции е от там. Същото важи и за ROMPETROL.
                              “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                              Б.Франклин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X