Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Аз го засякох по колонкара и по борд компютър. Преди под 6 трудно слизаше.
    Сега е около 5,4. На тубата пише до 10% икономия.

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Принципа на Проспийд е внасяме и работим с най доброто цената не е фактор . Нещо в което баш шефа не се е убедил лично че е най доброто възможно те не го предлагат .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Не е най-доброто ,просто е добре рекламирано- като паста за зъби. Нищо не помага ,ама всеки си мисли ,че работи. Оттам идват и високите цени. Същия продукт в съседни страни се продава доста по евтино.

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
          Не е най-доброто ,просто е добре рекламирано- като паста за зъби. Нищо не помага ,ама всеки си мисли ,че работи. Оттам идват и високите цени. Същия продукт в съседни страни се продава доста по евтино.
          Склонен съм да се съглася. Аз чакам да ми свърши моята за да опитам една добавка на Тритон. Няколко мои приятели я ползват от години и са много доволни. А цената...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Тук малко стана като реклама на Бардал, но ИМХО марката си го заслужава. Моята история е малко дълга и започва така.
            Нов дизелджия съм 1.7 СДТИ и до сега карах с Авио дизел и бях безкрайно щастлив. По принцип колата е в добро състояние, не пуши, не пие...масло, няма грешки и съм чистил ЕГР и МАР. И от тогава върнах някое друго конче. Един прекрасен, сравнително топъл ноемврийски ден решихме да се разходим до Пловдивска област и трябваше да сипя от моето гориво. Уви беше затворено и бях чувал че в една друга бензиностанция горивото било добро. Така заредих половин резервоар G-drive. На излизане от града усетих че колата не върви както преди, изобщо през целият път една такава мудна, няма тяга и заспала. По магистралата на 140 км/ч уж малко да се продуха, но уви. Иначе сутрин палеше една идея по-добре и само толкова. Бях планувал почистване на турбото с един спрей пръскащ се след дебитомера, после чистих вакум клапана за турбото. Гледах за грешки за проблемни маркучи и нищо. Изгорих горивото и след каране в червеното сипах от моето пак половин резервоар и чак на следващото зареждане и се върнаха част от силите на мотора. Тогава се реших да налея добавка. Много четох и прецених че в началото 6 в 1 ще е правилният избор. След пробно каране усетих промяната и мотора заработи какато преди. Сега имам още гориво с добавката и мисля за в бъдеще да сипвам по малко двутактово минерално масло 1/200. До колкото знам в нафтите има добавки слагани от бензиностанцийте, и аз да слагам ми се струва прекалено за постаянно каране.
            Последно редактирано от rusin; 01-12-17, 09:54.

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Колега , 6в 1 на бардал не е ли добавка за масло? Аз лично съм я карал , но не е за тази тема.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                Няма особена драма, производителят в случая на БДЦ-то казва лятото 1-1000 а зимата 1-500(в литри това). Това не означава, че зимата сте изложени на два пъти по-голям риск при употреба на добавката. Аз никога не успявам да уцеля точната доза, но не предозирам брутално, просто смятам грубо една капачка лятото на 25 литра нафта и това е защото не я пълня догоре ,за да не се улея че това нещо смърди зверски. Резервоара мие 75 литра и догоре лятото съм на три капачки, зимата 5-6. Със старата ибиза съм предозирал всякакви добавки с цел повече конски сили, щото беше малко засилена.
                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                Колега , 6в 1 на бардал не е ли добавка за масло? Аз лично съм я карал , но не е за тази тема.
                ???

                Не е . На старите опаковки до преди някое време пишеше точно 6 в 1 /имаше изброени още 3 редчета/. И с такова търговско име се и продаваше. След това опаковката почна да излиза в този си вид.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Принципа на Проспийд е внасяме и работим с най доброто цената не е фактор . Нещо в което баш шефа не се е убедил лично че е най доброто възможно те не го предлагат .
                  "Шефа" на Проспийд го познавам добре от момента в който се прибра от Ленинград, отделно дето е по-комшия на Иво-полис отколкото на мен, и доста време съм прекарал в гаража на МГУ-то още докато Байката (Жоро Златков) беше шеф на сервиза, та имам некво виждане за меринджейските му и търговски способности.

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  Не е най-доброто ,просто е добре рекламирано- като паста за зъби. Нищо не помага ,ама всеки си мисли ,че работи. Оттам идват и високите цени. Същия продукт в съседни страни се продава доста по евтино.
                  +1, ама е друга.

                  P.S. Наскоро ми трябваше 85W140 GL-4, като само Бардал имаха в момента на цена от 30 и нещо лева за литър. Ами взех друго 10л. за 38лв.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    "Шефа" на Проспийд го познавам добре от момента в който се прибра от Ленинград, отделно дето е по-комшия на Иво-полис отколкото на мен, и доста време съм прекарал в гаража на МГУ-то още докато Байката (Жоро Златков) беше шеф на сервиза, та имам некво виждане за меринджейските му и търговски способности.
                    Познаваме се от много години работим от време на време по нещо за неговите проекти . Ползвам и други продукти на Бардал та мен специално няма за какво да ме връзва на реклами .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Може би не ме разбра.
                      Със сигурност същият, или подобен, продукт се продава и под друга марка на друга цена.
                      Това, разбира се, няма никакво значение за хората които ползват Бардалските продукти, които ги устройват като цена/качество.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Проблемът на бърдалските продукти ,че са балон. Много реклама ,а нищо не вършат реално и с нищо не се разричават от аналогичните. Но шараните лапат ли лапат. Лепенките не вдигат мощността.
                        Някъде по ралитата другаде освен в България,да сте видяли реклама,или в Наскар или в някой високотехнологичен спорт. Само в България създадено някакво си изкуствено мнение.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          ... Лепенките не вдигат мощността.
                          Айде бе.

                          Впрочем вчера видях сакралността на Бардал напълно разрушена. Видях добавка Бардал да се продава в МОЛа. Светът на рацерството и тунинга вече няма да е същият.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Айде бе.

                            .
                            То само като я измиеш и минеш вътре с прахосмукачката, и върви повече /което си е съвсем реално усещане/
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                              Проблемът на бърдалските продукти ,че са балон. Много реклама ,а нищо не вършат реално и с нищо не се разричават от аналогичните. Но шараните лапат ли лапат. Лепенките не вдигат мощността.
                              Някъде по ралитата другаде освен в България,да сте видяли реклама,или в Наскар или в някой високотехнологичен спорт. Само в България създадено някакво си изкуствено мнение.
                              Според този линк - https://translate.google.bg/translat...hl&prev=search, хич не си прав.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                То само като я измиеш и минеш вътре с прахосмукачката, и върви повече /което си е съвсем реално усещане/
                                Така е шараните лапаме.
                                А вие акулите карате на олио.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X