Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Работата е там че повечето дизелови коли в България са станали милионерки или в по добрия случай полумилионерки ( независимо какво показва километража) още при предишния собственник! Та се чудим какви магии да им правим само и само да изстискаме още стотина хиляди безпроблемни километри!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Кольо, и ти ли ще ставаш социален антрополог бре? Хаха, че то ако чакаме производителя какво ще каже, то не е ли ясно - оторизиран сервиз или ново! И на твойте машини производителят е казал - оригинал! - ама ти минаваш на тънкаж. А аз сигурно съм от малкото, които не изпадам в умиление, просто колата ми стои пред блока и условието е по всяко време да може да запали и да тръгвам. От 2003 г. съм на дизел, по километражи са били винаги на повече от 200 х. и късмет - по-малко грижи имам отколко със Самарата преди. Чета ги внимателно някои теми тук у форума и благодарско на колегите които споделят и съветват, па то после и всеки си има глава на раменете. Аз лично досега не съм слагал нищо, ако не броим, че на село имам една тубичка с бензин за машинките и като поостане половин-един литър стар - айде у резервоара при нафтата. Ма това е до късмет и не трябва само на това да се разчита в днешно време.

      П.п. А, той и Даскалов преди мене добре ни го е казал!

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...Никакъв принос няма в мазането на ГНП
        мииии, не.

        И линк към документ с измервания по въпроса съм ти давал вече сигурно 2-3 пъти, да не беше и в тая тема.

        На старото ми терано има съвсем отчетлив ефект именно върху помпата. Тия помпи си имат специфичен проблем чиито симптопми са позаклащане на оборотите в някои преходни режими. Дължи се на натрупване на стружки на определени места в следствие на което изпълнителния механизъм на помпата не реагира по съвсем щатния начин и компютъра се опитва да компенсира. По разни причини няколко месеца не сипвах (беше изчезнало двутактовото по OMV бензиностанциите) и това "клатене" взе да напомня за себе си, примерно 1-2 пъти месечно. А бях буквално забравил. От 4-5 месеца пак сипвам, и пак забравих за него.
        Последно редактирано от sparkybg; 22-11-17, 11:07.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Добре де, а колко са си чистили основно резервоарите? Аз признавам- 1 път, по-лани, на една талянка карана 6г тук и зареждана със същото, като останалите пред погледа ми. Беше неописуема отврат.
          пп чистенето беше по принуда и не зимата, след като и доп. гор.филтър се запушваше за няколко км.
          Последно редактирано от veskov; 22-11-17, 14:34.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Еми като сменям филтър вътре заварвам по няколко дребни боклучета и толкоз. Защо да го чистя? То се чисти като ти дойде яйцето до.....
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Ами, то зависи с какво е зареждана, пък ти не уточняваш? Иначе си е съвсем резонно упражнение ако трябва. Башка и режимът на експлоатация също се явява фактор...
              Дизел не съм чистил, на Самарата преди много години съм го свалял и чистил /по-скоро от умиление, да цитирам класиците/, там си светеше. На служебните също никога не сме чистили, но да речем там говорим за коли от нови, по на 5-6 години на стотина хиляди км. И само от Петрол наливано.

              П.п. Весков, сега ти видях послеписа - при това положение няма как - почва се от резервоара.

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Всичкити с дизел от уж проверени, едни и същи бензиностанции. Имам подозрения към идно единствено зареждане от най- голямата верига, по- точно от обекта, защото мъките започнаха скоро след тово, от резервоара изтекоха разни твърди различни по обем частици, не утайки или мътилка, не и ръжда.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  ... Иначе си е съвсем резонно упражнение ако трябва. Башка и режимът на експлоатация също се явява фактор...
                  Аз онзи ден изпразвах резервоара на бившето ми Чероки. Със сваляне, слагане на клечка в клапата, клатене, после сваляне на горния капак и т.н. Ами нямаше нищичко, освен лека кафява утайка при последните капки. Та така - според зависи.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Благодаря на колегата dido uzunov!
                    Отидох до Бардал, купих си указаните от него добавки - една за почистване(Bar-3205) и другата за постоянно ползване(BDC). Резултата - след като издухах 20литра гориво с почистващата добавка и заредих до горе с BDC по 2 грама на литър , старата атмосферна Тойота 4,2 започна да върви и работи по друг начин. Изчезна придърпването, нестабилния празен ход и значително( до стаепан на невероятно) се подобри динамиката. Това става след като наскоро третирах с кастролска добавка и от нея имаше едва забележим резултат.
                    Заппочвам да позввам BDC на васичките си автомобили!
                    Имам въпрос към dido uzunov- след като ще наливам BDC по 2 грама на литър трябва ли да зареждам от скъпата нафта или може обикновенна?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      На няколко колеги вече пратих добавки. Чакам и оттам отзиви. Радвам се, че съм помогнал. Нафта слагай по възможност от проверени места, пък колко ще струва не е важно.
                      П.П. добавките не са само за повредени автомобили нали?
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        .... или може обикновенна?
                        Може.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          Аз онзи ден изпразвах резервоара на бившето ми Чероки. Със сваляне, слагане на клечка в клапата, клатене, после сваляне на горния капак и т.н. Ами нямаше нищичко, освен лека кафява утайка при последните капки. Та така - според зависи.
                          Т.е., това, което съм написал и ти цитирал е съвсем вярно.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Баш!

                            Иначе имах познат дето на BMW525TDS сипваше откъдето може. Май само на бензиностанция не съм го виждал и все се оплакваше, че му се задръствал филтъра... Ама си е до човек - машината не е виновна!
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Благодаря на колегата dido uzunov!
                              Отидох до Бардал, купих си указаните от него добавки - една за почистване(Bar-3205) и другата за постоянно ползване(BDC). Резултата - след като издухах 20литра гориво с почистващата добавка и заредих до горе с BDC по 2 грама на литър , старата атмосферна Тойота 4,2 започна да върви и работи по друг начин. Изчезна придърпването, нестабилния празен ход и значително( до стаепан на невероятно) се подобри динамиката. Това става след като наскоро третирах с кастролска добавка и от нея имаше едва забележим резултат.
                              Заппочвам да позввам BDC на васичките си автомобили!
                              Имам въпрос към dido uzunov- след като ще наливам BDC по 2 грама на литър трябва ли да зареждам от скъпата нафта или може обикновенна?
                              Днес и аз сложиш на Шкодата от Бардал BDC. На 60л нафта 100мл. Изминах 450 км с 22л нафта извънградско. Нормално каране според ограниченията. Колата работи по друг начин,едно меко и мазно.Преди с този начин на каране под 6.0 трудно слизаше. До днес си мислех че тези добавки са ала-бала, но много съм грешал. Вече ще я ползвам на всяко зареждане.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Благодаря на колегата dido uzunov!
                                Отидох до Бардал, купих си указаните от него добавки - една за почистване(Bar-3205) и другата за постоянно ползване(BDC). Резултата - след като издухах 20литра гориво с почистващата добавка и заредих до горе с BDC по 2 грама на литър , старата атмосферна Тойота 4,2 започна да върви и работи по друг начин. Изчезна придърпването, нестабилния празен ход и значително( до стаепан на невероятно) се подобри динамиката. Това става след като наскоро третирах с кастролска добавка и от нея имаше едва забележим резултат.
                                Заппочвам да позввам BDC на васичките си автомобили!
                                Имам въпрос към dido uzunov- след като ще наливам BDC по 2 грама на литър трябва ли да зареждам от скъпата нафта или може обикновенна?
                                Слушай го Дойчо, той е в час - знае и разбира.
                                И го поздрави от мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X