Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Сигурно, не се съмнявам, но 11,5в свещи освен да остават дълго включени или да гори нещо върху тях не се сещам, но явно може. Няма да е и от лятна/зимна или друга нафта
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Сигурно, не се съмнявам, но 11,5в свещи освен да остават дълго включени или да гори нещо върху тях не се сещам, но явно може. Няма да е и от лятна/зимна или друга нафта
      Визуално са като нови, но изгорели, което може да е само реле, нооо, да се концентрираме в/у добавките.

      Аз продължавам да слагам петролската добавка в концентрация 2.5 промила, или малко повече, независимо с какво карам, като очевадно върви по-леко и с по-малко газ.
      Периодично, но рядко, слагам и по някой литър бензин.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        На всички видове дизели от край време- двутактово масло. С БДЦ на старите след 1500-2000км не се усеща нищо, там вече край. На новите може да помага, но икономии от нищо не съм хванал, както и тези покрай мен. Само на новите с юнака Мермерски същото нищо, на една опитите продължават.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          На литър нафта слагам по 5мл. двутактово, кауфландско+ 1-2мл. Бардал БДЦ. Това на Д4Д двигател на Ланд Крузер. На помпа-дюзата си спестявам Бардала. Двигателите работят по-тихо.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Малко спам,но преди малко попаднах на някакво двутактово масло на 6.70лв.за 1л.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Малко спам,но преди малко попаднах на някакво двутактово масло на 6.70лв.за 1л.
              Т.е. скъпо или обратно? Има наливни на 1/2 от тази цена, Инса опаковки по ок 4лв/л, руски и др.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Т.е. скъпо или обратно? Има наливни на 1/2 от тази цена, Инса опаковки по ок 4лв/л, руски и др.
                За мене е евтино. За по-големи разфасовки,не се бях сетил.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Т.е. скъпо или обратно? Има наливни на 1/2 от тази цена, Инса опаковки по ок 4лв/л, руски и др.
                  Номера е двутактовото масло да е бездимно, за да не добавя сажди по генерацията. Демек JASO FC или FD.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Използвам двутактово минерално на Manoll-8лв.литъра/зеленикаво/ на цвят,и съм забелязал че ако си го смеся с Бардал се пресича.Става на парцали.
                    В тая връзка колко е цената на кауфландското?
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                      Номера е двутактовото масло да е бездимно, за да не добавя сажди по генерацията. Демек JASO FC или FD.
                      При концентрациите, за които говорим, има да чакаш двутактово масло да добавя сажди по генерацията, освен ако не влезе в реакция с някоя съставка или добавка в дизела. Това при изправен мотор и дюзи.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                        Използвам двутактово минерално на Manoll-8лв.литъра/зеленикаво/ на цвят,и съм забелязал че ако си го смеся с Бардал се пресича.Става на парцали.
                        В тая връзка колко е цената на кауфландското?
                        9 лв и е бездимно. Аз сипвам по бутилка на 80Л.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        При концентрациите, за които говорим, има да чакаш двутактово масло да добавя сажди по генерацията, освен ако не влезе в реакция с някоя съставка или добавка в дизела. Това при изправен мотор и дюзи.
                        Двутактовото масло пуши/дими. Демек хвърля сажди. Къде, как, колко, дали и т.н....е безпредметно да спорим.
                        Срещу още 5лв. при 180лв./резервоар не си струва напъните и чакането както казваш. За това и не го чакам.
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          Двутактовото масло пуши/дими. Демек хвърля сажди. Къде, как, колко, дали и т.н....е безпредметно да спорим.
                          Срещу още 5лв. при 180лв./резервоар не си струва напъните и чакането както казваш. За това и не го чакам.
                          Дими в бензинов мотор защото горенето е друго. И двигателното така. Ако видиш дизел да дими заради до 10% масло в горивото, той еднозначно има генерален проблем и ще дими и без него. Изгорил съм поне 20ина литра двигателно масло, един-два пъти по 5-6 литра накуп на непълен резервоар, който пълен е 65 литра. Нула дим и никаква забележима промяна. Същото на бензинка ще се и вижда и усеща от километри.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Дими в бензинов мотор защото горенето е друго. И двигателното така. Ако видиш дизел да дими заради до 10% масло в горивото, той еднозначно има генерален проблем и ще дими и без него. Изгорил съм поне 20ина литра двигателно масло, един-два пъти по 5-6 литра накуп на непълен резервоар, който пълен е 65 литра. Нула дим и никаква забележима промяна. Същото на бензинка ще се и вижда и усеща от километри.
                            +1
                            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                            Opel Corsa 1.7д 98г

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Масло в горивото!21век ,па и 20ти да беше ,пак не е нормално!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Масло в горивото!21век ,па и 20ти да беше ,пак не е нормално!
                                Ама в Клета майка се намираме, забрави ли?
                                Едно време (онуй Златно... знаете ) ако капнеш нафта на цимент, стоеше мазно петно поне една седмица. Сега все едно, че бензин си сипал - изфирясфа по-бавно от бензина, но също така безследно.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X