Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Доколкото знам двутактовото масло съдържа освен всичко други и керосин. А керосинът се самовъзпламенява при около 220гр. целзий, нафтЪтЪ над 300. Отук идва и по-меката работа на класическите дизели.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Двутактовото масло със сигурност не съдържа неща които да повишават цетановото число.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
        Доколкото знам двутактовото масло съдържа освен всичко други и керосин. А керосинът се самовъзпламенява при около 220гр. целзий, нафтЪтЪ над 300. Отук идва и по-меката работа на класическите дизели.
        А на съвременните да много бърза смърт С масло в нафтата не си карайте колите от евро 4 или 5 нагоре(с налични филтри),че ще боли джоба.

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          А на съвременните да много бърза смърт С масло в нафтата не си карайте колите от евро 4 или 5 нагоре(с налични филтри),че ще боли джоба.
          Между масло и двутактово масло има доооста сериозна разлика в много неща. Вервай ми, твърде често караш с нафта с примеси доста по-вредни за DPF-а от 0.4% двутактово масло. От двутактовото най-много ефекта да е точно обратния на тоя, който си представяш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Двутактовото масло със сигурност не съдържа неща които да повишават цетановото число.
            Керосинът това ли прави? На мен лично щиловското друтактово масло ми понамирисва на еднОвремешната газ за горене, която се продаваше в стъклени бутилки. С нея горяха и газените лампи. Дизел евро 3-4 и нагоре нямам. Двете дизелови класики са около 86г. производство.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Разказваш за самовъзпламеняване при ниска температура, критерий за това е цетановото число. Да не се бърка с пламна температура, което е съвсем трето нещо.

              Основното приложение на 2т маслата е в бензинови двигатели, където съставки улесняващи самовъзпламеняването са строго забранени.

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                За бензиновите двигатели да, но там степента на сгъстяване е много по-ниска, освен това имат и запалителна уребда, за принудително възпламеняне, за разлика от класическите дизели. Керосинът в 2Т моторите може да играе и смазаваща роля, а бензинът е по-лесновъзпламеним. В класическите дизели ефектът от керосина и 2Т маслото са добре известни на тези които ги ползват - по-лесно първоначално палене, и по-мека работа.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                  ... Керосинът в 2Т моторите може да играе и смазаваща роля, а бензинът е по-лесновъзпламеним.
                  И едното, и другото са точно наобратно.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    По-меката работа е от:
                    1. Смазването на помпа и дюзи и поддържането им в кондиция
                    2. По-доброто разпрашаване на горивото от разпръсквачите, част от което заради т.1, друга част разни други свойства на 2Т маслото. Маслото влиза в цилиндрите заедно с нафтата и при еднакви условия с нея. Няма как да се възпламени по-рано или по-късно от нея. Концентрациите, при които е смислено (лично установено - до 0.3-0.4%) не виждам от къде могат да докарат значима промяна в температури на горене/възпламеняване и прочие неща.

                    Ефекта като звук при мен е маргинален и почти невъзможен за хващане ако не си познаваш добре двигателя. И е сравним и често по-малък от промяната на звука при използване на различни по качество горива или например каране при топло и при студено време.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      ФърГате ме в смут...
                      На тротинетката ми "Рено Меган 1,5 dCi" мога ли и има ли смисъл да слагам двутактово масло?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ФърГате ме в смут...
                        На тротинетката ми "Рено Меган 1,5 dCi" мога ли и има ли смисъл да слагам двутактово масло?
                        Може, а смисъл няма.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Е, тогава що го слагате, като няма смисъл? За тия дет' го слагат! Ясене, я дай 20 ст. по темата, ако обичаш... Защо има смисъл при дъртите дизели, па при новите няма? Просто не мога да си го обясня.

                          Благодаря!
                          Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Има смисъл и при по-новите, да намали износването на помпите за високо налягане. Иначе дъртите дизели с роторни помпи на мига се усеща разлика в звука на мотора. Имах 1,9 тди на ваг, работеше брутално шумно, и с добавянето на двитактово масло звука се променяше и вече не беше така дразнещ, мотора работеше доста по-меко(сравним с по-новите си събратя с помпа-дюза).
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Малко сводка и от мен, в качеството ми на Тома Неверни.

                              Приятел си взе литър BDC, и понеже ми донесе 20л нафта, решил да ме почерпи от него. Казах му, че няма смисъл щото си слагам от един суперконцентрат който ползват петролските бензиностанции, но така или иначе вече го беше сложил.
                              След тия 20л сложих 20 от ЕКО, а оня ден си напълних резервоара от моя доставчик като си сложих и от петролските добавка.
                              Чувам всякакви автомобилни звуци, а на моята кола ги познавам перфектно, та от няколко седмици почти всякакви забележки се изчистиха и започна да върви една идея по-добре. Единственото което съм променил е BDC-то, което според мен е изчистило всякакви лайнаци наложили се по системата във времето.
                              Купил съм си чисто нови разпръзквачи, но като отворя дюзите се окаже, че моите са оригинални и разпрашават добре, няма да ги сменявам.
                              Тези дни ще изтръскам моя човек с BDC за още 80л и ще го бухна в резервоара, пък после пак ще споделям.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ...но като отворя дюзите...
                                Дюзи се отварят или за регулиране на налягане (ако са стари и налягането карто група е прекалено различно) или за смяна на разпърквачи. Иначе е безпредметно.

                                Провери си дюзите как пръскат и ако са в норма - зарежи. След смяна на разпъсквачи и впоследствие смяна на цели дюзи с оригинални, мога да ти кажа че ако след проверка на стенд дюзите са в норма като налягане и геометрия на впръскване, всякакви занимавки и допълнителни харчове по тия архаичности са абсолютно безсмислени. Вътре няма къде да се натрупа боклук, който да изчистиш с разглобяване.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X