Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Ако трябва да съм сериозен по темата, слагам 10мл на 40л нафта една добавка която слагат на петролските бензиностанции зимата в същото съотношение. Когато съм с олио слагам Х2, и си върви перфектно, но това обикновено е лятото.
    Сега в студовете първото палене ми е малко трудно, но това е защото имам поне 2-3 изгорели свещи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ако трябва да съм сериозен по темата, слагам 10мл на 40л нафта една добавка която слагат на петролските бензиностанции зимата в същото съотношение. Когато съм с олио слагам Х2, и си върви перфектно, но това обикновено е лятото.
      Сега в студовете първото палене ми е малко трудно, но това е защото имам поне 2-3 изгорели свещи.
      Важни са свещите в тези дни , аз миналата година със старата нафтова ибиза изкарах цялата зима без подгрев - отвибрациите шината на свещите се е отделила от тях и ток йок. Колата обаче си палеше, най-ниската температура на която палех беше -13 градуса, вярно първите 5-10 секунди неможеше да ги подреди много, но все палеше. Предполагам защото винаги съм с коктейл или добавка с двутактово масло или масло с бензин.
      Сега теракана не знам как е със свещите, но той има и подгрев на въздуха в интейка ,та му е малко по-лесно паленето в големия студ.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Свещите са много важни, особено при първото палене за деня, но в момента не мога да ходя по майстори.

        ... то и сега съм 50/50 с мазньочи, че имах некви 20л де, та и за това припалвам от два-три пъти въртене.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Те сигурно и при ТоЬОта вършат, ама нали знаеш колко е 6х1.8, а там с добавки не става.

          Сипвай газ, и не му мисли !
          Ако прочетеш етикета на газта за горене,не мисля че ще я налееш.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Баси темата се заформи. А аз я пуснах на майтап!

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Ако прочетеш етикета на газта за горене,не мисля че ще я налееш.
              В случая става въпрос за пропан-бутан, щото Владо е с бензинова Фронтера.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Баси темата се заформи. А аз я пуснах на майтап!
                Майтап, майтап, ама на гол гъз е като да си пациент на Гагич.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Майтап, майтап, ама на гол гъз е като да си пациент на Гагич.

                  За гол гъз има Фелосипеди!

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    За гол гъз има Фелосипеди!
                    Има, ама не съм виждАл дизелови.

                    Ма виж колко интересна тема стана !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Добре де,ако сложа повече тройно повече добавка от предписаното какво ще се получи?
                      Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Ако прочетеш етикета на газта за горене,не мисля че ще я налееш.
                        На етикета на моята газ за горене е написано , че съдържа "CL 175-специални бензини" Днес налях за проба на фаувето, заработи доста по-тихо. Съотношението газ/БДС/2тмасло съм посочил по-горе
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          BDC-то при мен се усети след първите 200км. Ефекта е повече от добър. Разхода падна с около 0,700 до 1л, и върви повече.На 6-та от 1500 об/м без замисляне.Преди беше по-мудна. Спазвай предписанията на разреждане с нафтата.Аз слагам по 1,5мл на литър гориво. Зима-лято това ще е нормата.
                          Днес баш шеф - вносителя беше при нас да свършим една работа та го взех и аз BDCто . Той ми обясни че за правилното протичане на реакцията температурата на нафтата трябва да е над 5 градуса . Трябва първо него да го сипя и после да зареждам . Ако вече ми е замръзнала нафтата не върши работа .
                          Последно редактирано от sek.1; 29-11-17, 17:51.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Добре де,ако сложа повече тройно повече добавка от предписаното какво ще се получи? - ще ти свърши по бързо добавката

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Така добре ли е?
                              Последно редактирано от dido uzunov; 29-11-17, 20:05.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Айде стига вече. Има си ред за тая работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X