Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Вискозитетът не е непременно по-голям еле пък на студено, но не е и интересен в случая. Приносът на 2т маслото е че понижава повърхностното напрежение на течността.

    Намек: с 4т моторно масло ефектът го няма.
    Дори и да е така, не компенсира пикаещи дюзи, а повечето хора си мислят, че с добавки в нафтата ще направят магия.

    А това ако си го пропуснал, че съм го редактирал след твоят пост.

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...
    P.S. А това за сярата и биодизела в евродизела го разправят спецовете, поради което е и задължителен.
    Който не вярва да се порови, че като вакраха ЕВРО5, мисля, за дизела, голяма шумотевица беше за тия задължителни 6-7% поне половин година.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Започналия темата нищо не добавя вече 26 години и над 700 000 км.
      Просто ми беше интересно.
      Интересно ми е,какво си карал тогава?
      А и нафтата се е променила за тези години.
      Последно редактирано от georgipetkov64; 21-11-17, 18:34.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        От ануари 2014 нищо друго освен масло несъм наливал.
        Че даже на последък и масло не съм наливал забравям.
        Разчитам на това което слагът рафинерийте и си го предлагът на колонката за така наречените добавки в нафтата.
        Само глупакът разбира от всичко.

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Интересно ми е,какво си карал тогава?
          А и нафтата се е променила за тези години.
          Пасат 1,6 ТДИ 1991г. Купен на 0 км. Още е жив на 400000км.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Двигател на толкова?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              За минусови температури 10% бензин и 1% масло да маже бензина. Старта е по-лесен.
              Периодично да се прочиства с някоя добавка не е лошо.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Двигател на толкова?
                Ако мен ме питаш - да.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Добре де,в крайна сметка защо зимата/някои и лятото/ слагаме двутактово масло?...
                  Знам ли ви защо слагате ?!
                  Аз не слагам . Както вече се спомена - боклуците , които слагат преди нас са предостатъчно .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    С двутактовото масло дизела работи по меко, по тихо, не чука сутрин.....И бензин съм слагал зимата, 5 литра бензин на 90 литра нафта......

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Точно така, не чука, което не значи, че работи по-добре, ма ше се отплеснеме малко в страни от темата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Знам ли ви защо слагате ?!
                        .
                        За собствено успокоение бре.
                        Аз слагам -хидравлично и двигателно масло ,газ , бензин и добавка....
                        А като спече големия студ първо паля вебастото.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          За собствено успокоение бре.
                          Аз слагам -хидравлично и двигателно масло ,газ , бензин и добавка....
                          А като спече големия студ първо паля вебастото.
                          Абсолютно съм съгласен с Иво. Дори и ефекта да е плацебо, всеки да слага квото му е кеф. Не пречи, особено за обикновени дърти печки.

                          P.S. Много ми е интересно, Вебастото как понася бъркочите ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            До преди година карах дизел с роторна помпа, 1,9 тди. Когато го карах само с дизел, работеше много шумно , с двутактово масло започваше да работи много по-меко. Не виждам никаква разлика във разход ускорение итн. Просто мен много ме дразни колата ми да трака като трактор. Сега на комънрейлите ,които карам в момента каквото и да сложа няма никаква разлика в звука.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              За собствено успокоение бре.
                              Аз слагам -хидравлично и двигателно масло ,газ , бензин и добавка....
                              А като спече големия студ първо паля вебастото.
                              Баф ли го . Аз за собствено успокоение принципно пия ракия . Като спече големия студ - греяна .

                              Иначе като гледам какъв голем проблем са роторните помпи : леле мале ! чукат , тракат , плякат ....
                              Затва гледам да карам таралясници с редови помпи - хем си се мажат централно , хем не чука сутрин .
                              ...па като вземат сутрин да чукат , паля ги на обед . Щото както е известно - от обед нататък чукане нема .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                за собствено успокоение?Има ли смисъл въобще,да се налива?
                                Точно това е.
                                Ако трябваше да се наливат масла, добавки, бардали, шкембе чорба, семенна течност и прочие-производителите щяха да го препоръчват.

                                А смисъл разбира се има-всеки българин милее за колата си като за собственото си дете, и изпада в умиление когато си мисли, че е направил нещо много добро за нея.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X