Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    През ноща- проблеми няма почти никакви при температури над -15 градуса. Нали така? При температури по ниски от -15, пълен или не, резервоар затоплен от обратната нафта ще изстине за норматив. Много преди да сме се събудили. Вярно, че не пречи да е пълен, но не виждам и голяма полза от пълен или наполовина празен.
    По лодките- стари дизели връщат доста. И при празен танк като го оставя да връща само там /можем да избираме от куде дърпа и къде връща/ танка се затопля малко. Ама малко. И на сутринта след няколко часа почивка на мотора, танка не се усеща топъл. И говорим за няколко градуса разлика.
    При нови модерни дизели, връща много по малко. Там за да стопли танк, трябва да е съвсем на дъното на танка. И пак сутринта е студено. Не знам като говорим за 20-30 литра и -15 градуса има ли смисъл да и пазиш завет. Леда, киша... ще си се изпаряват/замръзват за много кратко време.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Въпреки всичко, аз не съм виждал кола да има някакъв особен нрав само на "духащо" време.
      Ако попадне в ръцете на пишман-газаджия, и това става. Но не е по темата.

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Не знам като говорим за 20-30 литра и -15 градуса има ли смисъл да и пазиш завет. Леда, киша... ще си се изпаряват/замръзват за много кратко време.
      Практиката е показала, че има смисъл. На сушата някои неща се случват по различен начин.

      Вашите резервоари май имат доста топлообмен със забордната вода. Която е най-малко -4 градуса, защото по-надолу няма да е течна, а вие ще чакате да мине някой ледоразбивач. Пак този топлообмен обяснява и защо на обратката и е много трудно да стопли резервоара. На сушата се вземат специални мерки, този резервоар да не омекне лятно време, зер е пластмасов. Един лек автомобил има горивозапас за 5-8 моточаса (за неговия си разход). При вас не е точно така и затова обратката не го превърта целия за 1 час.

      ----
      Оставянето на резервоара пълен, наистина, забавя охлаждането, но пък не оставя възможност човек да долее предварително нагрята нафта.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Вие си хортувайте!! Аз си паля и на минус 30 със и без вятър!
        Вятър работа. Субективното усещане за студ е присъщо на топлокръвните твари.
        На течностите и железата - не им е познато, поне до сега.

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Вие си хортувайте!! Аз си паля и на минус 30 със и без вятър!
          Вятър работа. Субективното усещане за студ е присъщо на топлокръвните твари.
          На течностите и железата - не им е познато, поне до сега.
          Отричаш замръзването на нафтата или казваш, че прекарваш през дюзите си кристали лед?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Отричаш замръзването на нафтата или казваш, че прекарваш през дюзите си кристали лед?
            Знам ли? Просто си пали. Сипвам нафта само от една голяма верига. Доста оплювана тук.
            Аз съм повече практик, голата теория не ме влече.
            А, че замръзва съм го чувал, ама за над 40г. не съм го виждал.
            п.с. На снимката от аватара съм и аз, ама преди 30г.
            Поздвави.

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Късметлия си, Пенчо, ама не си ритай късмета, че да не те видим и тебе с чайник в ръка и "мамата" на уста. Нафтата е руска рулетка. Също и бензинът, и пропан-бутанът. Единственото гориво, което няма проблеми с качеството в България, е природният газ. Него пък го спират от Украйна, когато си решат.

              Та с всяко от тях можеш да останеш насред път.

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Късметлия си, Пенчо, ама не си ритай късмета, че да не те видим и тебе с чайник в ръка и "мамата" на уста. Нафтата е руска рулетка. Също и бензинът, и пропан-бутанът. Единственото гориво, което няма проблеми с качеството в България, е природният газ. Него пък го спират от Украйна, когато си решат.

                Та с всяко от тях можеш да останеш насред път.
                Верно съм късметлия!! От над 60 килолитра, дето съм ги издухал по нашенски и европски пътища, само веднъж ме е предала нафтата, ама беше австрийска!
                Но се разминах само с пушек като от зад Трабант.

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  И мен само веднъж австрийска,ама от България.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Зачудих се нещо.По принцип бензина има срок на годност, защото е силно летлив и след около 12 месеца не е, както като нов.От друга страна обаче, нафтата не е летлива.Това, което се чудя е дали и при нафтата има срок на годност и колко ли ще да е той?
                    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                      Зачудих се нещо.По принцип бензина има срок на годност, защото е силно летлив и след около 12 месеца не е, както като нов.От друга страна обаче, нафтата не е летлива.Това, което се чудя е дали и при нафтата има срок на годност и колко ли ще да е той?
                      То може и да има такъв срок, но ми е попадала туба с нафта поне 10годишна и си я изгорих с кеф, ама при плюсови температури. На студено не бих се престрашил.

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        И бензинът, и нафтата стареят. Бензинът най-често се засмолява, а нафтата завъжда бактерии. После и едното, и другото пак горят, но са склонни да запушват горивните системи. Летливостта и при двете не е проблем, ако се съхраняват в затворени съдове.

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          При бензинът пада октановото число. Това може да се ползва за стари двигатели, но не се знае за колко и с колко се променя. Два-три месеца в туби на слънце... Аз горя и 30 годишна нафта, и 100 годишна ако има.

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И бензинът, и нафтата стареят. Бензинът най-често се засмолява, а нафтата завъжда бактерии. После и едното, и другото пак горят, но са склонни да запушват горивните системи. Летливостта и при двете не е проблем, ако се съхраняват в затворени съдове.
                            Дали? За нафтата? Примерно ако си е в нормална полиетиленова туба и е в мазе, дали ще завъди някаква гняс?
                            Последно редактирано от Станислав Николов; 16-12-12, 19:57.
                            Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                              Дали? За нафтата? Примерно ако си е в нормална полиетиленова туба и е в мазе, дали ще завъди някаква гняс?
                              Няма ли приток на свеж кислород, ще изтрае много повече- в туба държи с години, в резервоар с отдушник, много по-малко. По лодките- има ли въздух в резервоара /не е пълен догоре/ се получава конденз. Водата и кислорода завъждат бактерия. При слагане на добавки, бактериите умират и потъват на дъното. Даже и едри филтри 100 микрона ги спират, но задънва филтри за минути.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Колеги можете ли да кажете от кой бензиностанции мога да намеря тази сполучливата добавка във експеримента ? RS-AntiGel

                                Иначе евала за труда !
                                http://st-wedding.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X