Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    дизеловото гориво не се желира а се получават парафинови кристали които запушват филтрите за финно очистване на горивото
    има си стандарт АСТМ за ГТФ(гранична температура на филтруемост)ако искате да свалите тази температура добавяйте JET-A1

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от juch Преглед на мнение
      дизеловото гориво не се желира а се получават парафинови кристали които запушват филтрите за финно очистване на горивото
      има си стандарт АСТМ за ГТФ(гранична температура на филтруемост)ако искате да свалите тази температура добавяйте JET-A1
      Чукча не читател, определено.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Читател на ASTM определено всеки ден я мерим нафтата и желирана не съм я виждал още, обаче пък POUR POINT и COLD FILTER PLUGGING POINT съм наблюдавал многократно.

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Каквото и да си пишем,факт е че миналата зима дизелите "умряха "при -20 ,а тази зима още при -10,-12 си е.. мамата!!Айде нашите старовремски дизели-позагрееш,изпуши,поразтресе и се оправи,ама що дюзи на комън-рейлите изгъряха за по 1000 лева...ужас!Та държава с по-скапани горива от наща-няма,и то вече гони 2.50 за литър!!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Каквото и да си пишем,факт е че миналата зима дизелите "умряха "при -20 ,а тази зима още при -10,-12 си е.. мамата!!Айде нашите старовремски дизели-позагрееш,изпуши,поразтресе и се оправи,ама що дюзи на комън-рейлите изгъряха за по 1000 лева...ужас!Та държава с по-скапани горива от наща-няма,и то вече гони 2.50 за литър!!
            Е, моя не умря ни миналата, ни тая зима. Без добавки, изключая двутактово масло.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Хм, че и моят не умря-нито тази, нито миналата зима.На -17 си пали без грам умисъл.Пък е Комън Реил...Пък и всеки сам избира какво гориво да си сложи в резервоара.Това, че някой е предпочел да сипе от туби или на бензиностанция с лоша репутация води до проблеми.
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Каквото и да си пишем,факт е че миналата зима дизелите "умряха "при -20 ,а тази зима още при -10,-12 си е.. мамата!!Айде нашите старовремски дизели-позагрееш,изпуши,поразтресе и се оправи,ама що дюзи на комън-рейлите изгъряха за по 1000 лева...ужас!Та държава с по-скапани горива от наща-няма,и то вече гони 2.50 за литър!!
                Аз пък 20 зими не съм умиргал. Един единствен път съм имал проблеми със скапана нафта, и то не беше зима а септември, и не в България а в Австрия.

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Е, моя не умря ни миналата, ни тая зима. Без добавки, изключая двутактово масло.
                  Изказвам мнение като очевидец от един солиден сервиз в София,където често убивам времето!За твоят автомобил нищо незнам-дано все да си пали!Поздрав!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                    бензиностанция с лоша репутация
                    Така и не разбрахме коя бензиностанция е с добра репутация. Такава им е схемата на работа, че от абсолютно всяка може да се случи да ти налеят разтопен парафин, а после е само въпрос на температура да се видиш в чудо с тоя парафин.

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Е, моя не умря ни миналата, ни тая зима. Без добавки, изключая двутактово масло.
                      Аз съм първа зима с дизел "Митсубиши Галант -ТД" и постоянно се "вглеждам". До сега проблеми никакви. Повлиян от този форум сипвам 0.5% ЛТ-2Т размесено с малко бензин или гаса /керосин/. Мека и по-безшумна работа. Над 1800 об/м. вътре в купето все едно работи бензинов двигател. Много съм доволен.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Така и не разбрахме коя бензиностанция е с добра репутация. Такава им е схемата на работа, че от абсолютно всяка може да се случи да ти налеят разтопен парафин, а после е само въпрос на температура да се видиш в чудо с тоя парафин.
                        Е, да прав си и то много.Просто засега, да чукам на дърво, не ми се е случвало лошо.И да не се случва де, че после няма оправия....
                        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                          после няма оправия....
                          ПОСЛЕ има оправия и тя е лесна - като напече пролетното слънце лятната нафта изведнъж ще заприлича на нафта и всичко ще заработи. Но тогава, когато ти трябва - когато умираш от студ, бързаш за някъде и си заклещил натоварено кръстовище - ц...

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ПОСЛЕ има оправия и тя е лесна - като напече пролетното слънце лятната нафта изведнъж ще заприлича на нафта и всичко ще заработи
                            Всъщност зависи какви боклуци някой е решил да добави в нафтата. Казвам го защото имам строшена помпа от това, по-точно спекъл и строшен плунжер.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Аа, аз само за по темата говоря. Ако имаш пясъци или замръзнала вода в помпата, ясно е, че при завъртане НЕЩО ще се счупи.

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Аа, аз само за по темата говоря. Ако имаш пясъци или замръзнала вода в помпата, ясно е, че при завъртане НЕЩО ще се счупи.
                                Ни пясъци, ни вода. Зимна нафта от Шел с химии с неизвестен състав и произход. Една нощ на студено, и на сутринта - прас!
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X