Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    обърни внимание от 30 страници, кои коментар ме провокира
    а румбата получи проби от "кладенеца" включително и от неотворения URL...дано са полезни за темата
    приятно посрещане на новата година!
    ...и стягайте колите за биодизел

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Здравейте колеги, за много години и да хилядите.Аз се завърнах от чужбинско успешно.Интересува ме обаче направихте ли вече пробите и изпълнихте ли молбата ми от преди Коледа? Кога можем да очаквам резултатите от тестовете, ако не са готови все още?
      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Възобновяване на експериментите се очертава през февруари.
        Тогава се надявам да имаме и скандинавски проби.

        Колегата bubi ми изпрати проби нафта и промишлени добавки, за което много благодаря.
        Ще можем да сравним и тях.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Идеално, тогава към Февруари значи, ще донеса и аз две нафтички, че може и малко повече за проба, ако е удобно.
          Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение

            За тази зима /98-99г/реших да пробвам добавката против замръзване на "Fenom" . Тези дни ще направя експеримента с фризера и ще доложа на съфоромците за постигнатите резултати.
            В предвид престоящите студове да споделя и моя опит:
            Миналата зима с добавка "Fenom" и нафта от малка местна бензиностанция нямах проблем на -20-22гр /Боровец/ ,а и през цялата зима .
            Тази зима ,с добавка "Равенол" и нафта от "Ромпетрол" ,в съотношение 1-1000, нямаше проблем на-15гр / темпер. не е падала по ниско/. С проба във фризера на -18-19гр, нафтата леко побеля,но течливостта и видимо не се промени.
            Последно редактирано от petomu; 20-01-10, 17:55.
            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
            Opel Corsa 1.7д 98г

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Нафта от селския Шел ..... бях напълнил до горе предния ден. Ходих да дърпам една завъртяна кола на Елховския път късно вечерта .... след 12 часа. Темпераура не повече от -10 градуса.
              Угасна в движение .....

              До сега не беше ми се случвало.

              Няколко напомпвания .... запали .... има само празен ход. Подадеш ли газ ..... прекъсване ... липса на гориво.
              Бръмчах на място около 20 минути .... после малко отпусна.
              Добре, че имаше бензинджийница на около 2 километра.

              Отивам и казвам "Пълни до горе" ...бензин.
              Ония ...ме гледа така ..
              Ама тука пише дизел (на капака) ...

              Стана около 15% безин.
              Никакви ядове..... дори и тази сутрин ....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Нафта от селския Шел ..... бях напълнил до горе предния ден. Ходих да дърпам една завъртяна кола на Елховския път късно вечерта .... след 12 часа. Темпераура не повече от -10 градуса.
                Угасна в движение .....

                До сега не беше ми се случвало.

                Няколко напомпвания .... запали .... има само празен ход. Подадеш ли газ ..... прекъсване ... липса на гориво.
                Бръмчах на място около 20 минути .... после малко отпусна.
                Добре, че имаше бензинджийница на около 2 километра.

                Отивам и казвам "Пълни до горе" ...бензин.
                Ония ...ме гледа така ..
                Ама тука пише дизел (на капака) ...

                Стана около 15% безин.
                Никакви ядове..... дори и тази сутрин ....
                А,сложи ли на бензина около 20% двутактово масло,или моторно?Инак е кофти за помпата и разпръсквачите-бензина е "сух".
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  А,сложи ли на бензина около 20% двутактово масло,или моторно?Инак е кофти за помпата и разпръсквачите-бензина е "сух".
                  Не е толкова фатално. Нафтата пък явно е била по-мазна отколкото трябва.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не е толкова фатално. Нафтата пък явно е била по-мазна отколкото трябва.
                    Смяташ,че при 15% бензин в нафтата,което не е малко няма нужда от добавяне на масло...Няма да е фатално наистина-на първо време и,ако не е практика,но нямам никакво желание за спор-ти знаеш!
                    Дано използващите бензин дизелджии случат на мазна нафта!
                    Поздрави и лека вечер!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      А, аз теоретично. Нали съм химик. Иначе хич я недолюбвам нафтата, личните ми коли са на пропан / метан. Течните горива са за баровците.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Заредих на Петрол и сложих добавка Хелиос преди да падне под 0-та.На следващия ден запалих с доста въртене на стартера.Днес при -6 запали без никакви проблеми.

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Кхъ-кхъ... Една проба трансформаторно масло дали искате да добавим? Не че нещо, ами ей така, от интерес, за статистическото сравнение...
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                            Кхъ-кхъ... Една проба трансформаторно масло дали искате да добавим? Не че нещо, ами ей така, от интерес, за статистическото сравнение...
                            Трансформаторното масло е дизелово гориво доста често, така че да.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Именно де Ще доставя тези дни - утре или най-късно вдругиден.
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Искаш ли проби от пловдивските дизели??? Като зареждам ще си искам допълнително по някоя друга бутилчица... А сега имам около 500мл газ и 50мл масло 0w40 в около 32л дизел. Има ли проблем за common rail и колко е допустимото процентно количество на газ и колко на бензин. Днес при смяната на масления филтър беше източена бая вода. Дизела-Лукоил,а мислех че са по-добре от другите. ОМВ ми направиха парафинова отливка във формата на горивен филтър,а шел ме разочароват и с лятната си,та за змината нафта не знам. Но ще пробвам.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X